Автор Тема: Реставрация на Волга - ГАЗ 24  (Прочетена 3707 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2016, 14:02:52
Прочетена 3707 пъти

Неактивен dark0

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги :)
Преди време купих една волга с целта да я реставрирам и "тунинговам" леко.
В момента е вкарана за изкърпване и пребоядисване.. дотук добре, но имам един проблем, за който не мога да намеря оптимално добро решение, а именно, че искам да я направя с предни дискови спирачки :)
Имам двигател от ГАЗ 53 V8 и ще го сложа във волгата ( пасва почти перфектно ), но за да мина технотест ( искам да я узаконя с този двигател ) ми искат предни дискови спирачки ...
Доста теми по форуми изчетох, но не открих такъв вариант..
Знам, че тук доста колеги ще могат да дадът адекватно мнение, как би могъл да се осъществи този проект :)
Благодаря предварително :)

« Последна редакция: Октомври 28, 2016, 14:28:29 от dido1903 »

Октомври 28, 2016, 14:21:28
Отговор #1

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
но за да мина технотест ( искам да я узаконя с този двигател ) ми искат предни дискови спирачки ...
Доста теми по форуми изчетох, но не открих такъв вариант..
Знам, че тук доста колеги ще могат да дадът адекватно мнение, как би могъл да се осъществи този проект :)
Благодаря предварително :)

Здравей,
успех с проекта и ще следя с интерес темата (качвай снимки ще бъде мн. интересно за всички)
относно спирачките, докато реставрирах моята Волга и постоянно бях в нета със сигурен че гледах тема в руски сайт, точно как на Газ 24 слагат подобен двигател и преработват спирачките. За съжаление това беше преди няколко години и не мога да се сетя точно къде го четох, но с повече ровене съм сигурен ,че ще намериш отговор на въпроса ти, успех.

Октомври 28, 2016, 15:11:21
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 28, 2016, 17:39:50
Отговор #3

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Предполагам знаеш че на ГАЗ 3102 оригинално са с дискови спирачки. Проблема е че почти ги няма у нас. Дисковете заедно със спирачните апарати са от АЗЛК 2140, така оригинално са ги поставяли в завода, така че трябва да се види само шенкелите как пасват, лично не съм виждал такава волга така, че не мога да кажа. Ако може да се намери някоя 3102 на части най лесно си решаваш проблема. А москвичовите апарати са четири бутални, така, че със хубаво серво ще спрат и танк :) Краен вариант е поръчка на главини от 3102 от чужбина, ама ще излезе солено.

Ноември 06, 2016, 23:00:16
Отговор #4

Неактивен hristo25

  • Публикации: 149
Здравей, успех с проекта и незабравяй да ни държиш в течение с проекта  O:-)
За дисковите спирачки можеш да питаш ето този човек https://www.olx.bg/ad/diferentsiali-ot-volga-uaz-ID6bTIk.html