Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91237 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 29, 2010, 13:56:54
Отговор #10

Неактивен RoMeO_156_GTA

  • Публикации: 271
Супер е Ладата :) Запази си я обезателно ;) Такива коли вече са на изчезване ...

Тук в един гараж на няколко метра от мен има една в същото състояние , само че бежева . Преди я изкарваше всяка неделя да я измие , но сега и това не прави май вече ... Дано я изкара някой слънчев ден , че да я щракна  :party1:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »

Декември 29, 2010, 23:55:01
Отговор #11

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Красавица ,наистина са малко
моят чичо братовчет на баща ми има същата само че е оранжева
не ми дава да я снимам ще я пази за зет си  :no:
автомобила е на 6000 реални километра
съхранява се в топъл гараж ,но въпреки това вече се появи ръждичка тук там
 :flag:  :flag:  :flag:
« Последна редакция: Януари 01, 1970, 02:00:00 от Guest »
Centrum Transaxle

Януари 29, 2011, 20:00:12
Отговор #12

Неактивен Петър В

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Здравей колега,
приеми най-искрените ми поздравления за колата!
СТРАХОТНА. Със здраве да си я карате и поддържате
Виждам, че тази е от по-старите- с метална лайстна на прага и хромирани странични мигачи
Приеми един съвет от мен, вместо калника, смени предната броня, защото гледам, че е леко изкривена отдясно
Относно газовата - напълно те подкрепям, махай я
За задния калник, според мен въобще не го сменяй - ще я зазколачиш и според мен ще личи  ;)
Имаш два варианта за калника, след махането на газовата да оставиш накрайника върху калника или с една ламарина да запълниш дупката, да се китне и боядиса само мястото където е бил накрайника. Повярвай, с кадърен бояджия въобще няма да личи, пък и така ще запазиш оригиналния калник
Много се радвам на такива запазени лади, така трябва да бъде. Влизам и в Лада форума, но там е пълно с пубертети и селтаци, които буквално съсипват запазени класики подгагайки ги на всевъзможни просташки тунинги.
Бъди жив и здрав ти и дядо ти  ;)
« Последна редакция: Януари 29, 2011, 20:02:34 от Петър В »

Януари 30, 2011, 00:09:54
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Здравей колега,
приеми най-искрените ми поздравления за колата!
СТРАХОТНА. Със здраве да си я карате и поддържате
Виждам, че тази е от по-старите- с метална лайстна на прага и хромирани странични мигачи
Приеми един съвет от мен, вместо калника, смени предната броня, защото гледам, че е леко изкривена отдясно
Относно газовата - напълно те подкрепям, махай я
За задния калник, според мен въобще не го сменяй - ще я зазколачиш и според мен ще личи  ;)
Имаш два варианта за калника, след махането на газовата да оставиш накрайника върху калника или с една ламарина да запълниш дупката, да се китне и боядиса само мястото където е бил накрайника. Повярвай, с кадърен бояджия въобще няма да личи, пък и така ще запазиш оригиналния калник
Много се радвам на такива запазени лади, така трябва да бъде. Влизам и в Лада форума, но там е пълно с пубертети и селтаци, които буквално съсипват запазени класики подгагайки ги на всевъзможни просташки тунинги.
Бъди жив и здрав ти и дядо ти  ;)

Всеки има право да прави с колата си каквото иска, понякога е по-добре да се движи и да не е перфектна на външен вид отколкото да се съсипва от стоене в гаража.
Аз съм почитател на пълният оригинал.
Само тогава за мен лично има стойност, въпреки, че ако имам излишен автомобил бих си правил експерименти.
За бронята съм съгласен напълно!
Ако имате идея от къде мога да си намеря чисто нова ще съм много радостен да споделите!
Иначе за калника поразпитах и поне от това, което ми казаха стигнах до заключението, че новите калници приличат на старите, но на размер не са съвсем същите.
В смисъл, че матриците явно не са толкова точни и се получават проблеми с луфтове и напасване.
Търся също оригинален светлоотразител за заден калник, мисля, че е с хромирана лайстна.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 30, 2011, 03:27:44
Отговор #14

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Браво, колега! Голяма кипра е!

Януари 31, 2011, 00:49:51
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Прекрасна Лада! Нямам какво да добавя. Имах същата - 21061, 1979-та година, но зелена с такъв салон. Външно беше много избеляла, овехтяла, нормално - не е стояла в гараж никога.  Доволен бях. Лошо не съм видял, но и тя беше на 60 000 преди 2+ години. По-скоро ми липсва сега. Някой ден и аз ще се сдобия отново с перфектно съхранена Лада 1600, но за кеф и развлечение.

Относно калникът. Едно ще ти кажа и го запомни - НИКОГА не махай оригиналния калник на Ладата. Ако трябва да се кърпи, ще го режеш и правиш парче по парче, но не го сменяй целия. Разбери - 2 еднакви калника няма. В магазините не взимат от хубавите, които и ги няма, а са скъпи. Ако ще и Бог да го направи, винаги ще личи, че тази част просто не е от тая кола. Защото е Лада. Особено твоята, каквато е червена.......мале. Ще я съсипеш, не я барай. Няма да й махаш калника в никакъв случай. Прекалено добро е на зло, така че не се престаравай. Дядо ти трябваше да изведе зареждането някъде извън колата, например планка за конзолата на бронята или прочие. Моята, аз й слагах АГУ, нямаше как. Карах по 25-30 000 км. на година и се наложи това. Но, зареждането го оставих вътре и никога нямаше да пробия нищо.
« Последна редакция: Януари 31, 2011, 01:12:26 от Тодор Живков »

Януари 31, 2011, 20:14:55
Отговор #16

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Много уважавам това ,че си я реставрирал а не си я нас*рал с някакви тунинг ипражнения !Защото няма по по грозна кола от Лада на "пернишки  тунинг'' !!!!Тази твойта Лада направо ме завладя ,наистина е уникална запази си я такава и не мисли да я сер*ш с туниги така е 6! ;) ;)

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Януари 31, 2011, 21:40:59
Отговор #17

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В момента не можеш легално да минеш технически преглед на АГУ, ако си с пълначка в багажника. 2009 можеше, 2010-не. С нова наредба значително са затегнали лицензите и съответно местата, където може да се ходи на преглед, са драстично по-малко, поне в София. Без технически преглед на АГУ ти става невалиден прегледа на автомобила, а оттам и застраховката, което е предпоставка за куп проблеми.
Та така - от края на декември и моята Жигула е с дупка в калника.
...
За калника... Мисля, че за една черна капачка изобщо не си струва да се пипа. Може да се закърпи, но само ако цялата кола се пребоядисва. Иначе ще си личи и ще е по-грозно, отколкото с пълначката.

Февруари 01, 2011, 12:26:12
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много уважавам това ,че си я реставрирал а не си я нас*рал с някакви тунинг ипражнения !Защото няма по по грозна кола от Лада на "пернишки  тунинг'' !!!!Тази твойта Лада направо ме завладя ,наистина е уникална запази си я такава и не мисли да я сер*ш с туниги така е 6! ;) ;)

Ладата не е реставрирана, просто е пазена супер много.
Иначе има пребоядисан калник от преди много години заради леко птп, точно калника с отвора за газ.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 05, 2011, 20:13:06
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Наистина отдавна не бях виждал толкова запазена 1500с. Интересно, че на табелката пише 2103, което се води само 1500, имат разлика в маската и стоповете.
За да не пускам нова тема ето няколко снимки на моята, малко след като рециклирах купето преди 2-3 г и я изкарах на парада за Спасов ден. За съжаление сега боята не е толкова свежа, понеже Жужа лагерува под открито небе, а в гаражите стоят по-ценни коли. Но и аз не бих я продал, понеже е първата ни семейна кола, учил съм се да карам на нея и ни е служила вярно почти 35 г.
« Последна редакция: Февруари 05, 2011, 20:14:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.