Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91274 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2019, 13:22:11
Отговор #100

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
:) По техниката - категорично се старай да избягваш това, което масата магазини продават. Особено за части по спирачки и прочие консумативи като шарнири, амортисьори и т.н. - има съвременно западно производство и не е никакъв проблем да се поръча и купи. Не че шарнирът на TRW е вечен, но на ВАЗ Интерсервиз (оригинален съвременен, купен от НАР - Вносителя на Лада), се разскърцва по за 1000км.

Ноември 14, 2019, 15:29:50
Отговор #101

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Относно по възможност западнярски части съм на същото мнение. Няколко пъти се прекарвах с толятски оригинали ново производство. Например водна помпа, която не протече, но лагерите кривнаха на 6000км. Забелязах го съвсем случайно, което ми спести веселба по пътищата. Оригиналната я смених на около 140хил, защото беше много тегава за въртене, а и едната лопатка се беше отчупила. Сложих HEPA и работата заспа, че и беше по-тиха от въпросната нова. Турските шарнири Asmetal също ги намирам за добро решение.

Ако ревизираш алтернатора или просто искаш точец като хората, моето спасение беше завод Динамо Сливен. Поръчах го направо от тях. 80А за Самара. В цялата схема е нужна смяната само на едно силово реле и отпадането на реле-регулатора. Забравих за проблемите със заряда и карането на фарове, особено зимата на градско с парно, чистачки, мигачи, както и мижавите светлини, при все че бяха Н4 +90%.

От електронното делко, което води след себе си друга бобина и свещи, също останах доволен.

И всичко това не променя визията :P
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Ноември 14, 2019, 17:20:46
Отговор #102

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
От къде ги купувате тия западни части?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 14, 2019, 18:05:18
Отговор #103

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз си поръчвам служебно от Интеркарс например - Лада я има в каталозите на големите европейски производители на части. Всеки приятел със сервиз или магазин за части може да ти поръча и то с отстъпки. При мене няма да е толкова евтино, но кажи какво ти трябва и ще търсим решение. На Лада частите са евтини. Не е трудно.

Ноември 14, 2019, 22:03:29
Отговор #104

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
В Русия има достатъчно качествени части, но не се внасят у нас, защото са скъпи и не могат да бъдат натоварени с големите печалби. Тук се внася китайски афтърмаркет, произведен за руски търговци.
Със уж западните части, нещата не са много по различни, тук пък е въпрос на късмет. Това, което в магазините се предлага като  авточасти на немски фирми, действително идва от Германия. Но това не са фирми производители, само факта че се предлагат от една и съща марка, от неща по окачването, през неща по двигателя и до ел. компоненти, на всеки трезво мислещ става ясно за какво иде реч.
Това са немски  опаковъчни фирми, които на практика опаковат и продават части произедени в Турция, Китай и къде ли още не, но не са произведени в Германия и Италия. Затова и цената им е относително ниска, за разлика от произведените в Германия части, много качествени и много скъпи.
Онзи ден  купих амортисьри за кабина от много известна марка, няма да я посоча за да не правя антиреклама, че някой може да се обиди. Като ги сложихме, кабината така падна, че не можеше да се отворят страничните спойлери. Върнахме обратно омаслените, с тях поне колата може да се движи.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 14, 2019, 22:37:11
Отговор #105

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Важи за частите по принцип, а проблемът го има и в Русия. Хубавите части ги няма и там, има изнесено производство в Китай, иначе нямаше да има теми със стотици страници по форумите. Това доста помага при избора, стига да му се рови на човек. При техниката е на късмет като с жените - вземеш нещо хубаво, а то излезе боклук и обратното... :))  Има читави варианти, а и интернет търговия. Западът е на седмица разстояние. Също съм си поръчвал чрез Ибей от Украйна.
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Ноември 14, 2019, 23:54:27
Отговор #106

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Абсолютно верно е,че проблема го има и в Русия. Не е вярно обаче,че хубавите части ги няма и там.Канкретно, за съветско и руско производство автомобили, качествени части има, има и китайски афтърмаркет, от него реват по форумите. За западните коли е както при нас.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 15, 2019, 11:47:51
Отговор #107

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще ти пусна телефоните на магазините за Лада, които стават, ако не съм до сега.
На толкова запазена кола на малко километри няма да ти трябва нищо на практика. Няма смисъл да трупаш запаси на консумативи. София, Пловдив, евентуално Русе и Добрич са ми фаворити за намиране на разни работи. Регистрация и тема във форума на Лада клуб България също ще са ти от полза. Много хора имат 1500S и се занимават сериозно с тях.
Изрови си от някъде заводската инструкция за ремонт за ползване от оторизираните сервизи. Трябва да ти я покажа как изглежда, има всичко, ама всичко подробно описано и със снимки. Руснаците имат и отлични онлайн ръководства и то безплатни.


Ноември 15, 2019, 14:44:07
Отговор #108

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много благодаря за информацията.
Заводските ръководства ми ги подариха братя Бабачеви, за което съм им благодарен. Ще разлиствам лист по лист....  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 16, 2019, 01:11:18
Отговор #109

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Мисля и аз да дам 5 стотинки по темата за частите, след като с известни изключения (семейни коли), моите лични винаги са били съветски/руски.

Темата за т.нар. новоделки (части ново производство) е необятна. От опит - за съветски коли най-доброто са съветските части - естествено не важи за гумени изделия, консумативи, въобще всичко което старее. Лошото е, че вече много трудно се намират стари запаси по обяви и в магазини, особено за Лада.

Тук обаче има друго. Освен западните аналози - които 90% са китайско производство с различно качество, имаме и т.нар. оригинални части, които от известно време се продават във фирмени сини кутии с надпис Lada и най-сигурния им вносител е НАР ООД - официалния вносител на марката. Имат магазин в комплекса си в София, в Дружба. Не че им правя реклама - имат много кусури и са ми втръснали, но към момента смятам че са най-доброто - за частите. Както знаем, Лада Класика се произвеждаше до 2012, а в момента се произвежда и Нивата, където взаимозаменяемостта е голяма - тоест "заводски" части има. И те са малко на късмет разбира се, но от известно време редом с цената им, се повишава и качеството. Естествено, всякакви примери могат да се дадат, но аз споделям моя опит.
В момента, служебно карам Лада 110, която си е на 85% Лада Самара, особено моята. Всеки ден навърта между 60 и 100км само градско - не че е кой знае колко много, но пък е достатъчно за да си правя изводи. Например водна помпа - старата виеше, сложих нова АвтоВАЗ - пак виеше почти колкото старата. Ако я карах тая кола за хоби по няколко стотин километра на година щях да си кажа - тея части са егати боклука. Ама я я виж 10000 км. по-късно - вече ни звук ни стон. Изглежда просто греста в лагерите си отиде където трябва. По-нагоре Момчил е споменал скърцащи шарнири - ами нищо не ми пречи да махна маншончето и ако са сложили грес колкото за бог да прости, да мацна малко Литолче. Да, разбирам че за някои да правиш такива неща не се връзва с понятието "нова част" (сложи и карай), но на мен това ми е станало навик - да доработвам което мога. Разбира се, не казвам че със всичко е възможно и че са върхът, но с годините се придобива рутина, дори на поглед си личи дали една част е просто фалшива, но допустима, или пък е пълен боклук. Отделно, че знам всеки един производител за конвейра, барабар със всевъзможните му имитации.

Друго – Master Sport. Добре позната марка по магазините за Лада. Рекламират ги за немски (че и цените им надуват), но всъщност опаковат различни китайски боклуци – от помпички за чистачки до елементи по ходовата част. Ясно е, че няма как всичко да се произвежда на едно място и да е със еднакво качество. За други работи не знам, ама каре за полуоска от въпросната марка изкара без малко 1000 км. Абсолютен кашкавал – съчмите го бяха изяли за нищо километри. Други 3, които приличаха на съветски за Самара засега карат. Четвъртото, ново производство АвтоВАЗ, с което беше сменено въпросното Мастер Спорт, също кара.

А иначе по темата за газта – ладата е една от колите, които на газ работят по-добре отколкото на бензин. Твърдя го най-отговорно, и то без въобще да засягам темата с икономията. Просто това не е кола с инжекциони и компютри, да се чудиш как да ги мамиш и никога на газ да не е като хората – малко по-голям аванс и върви по-добре, отколкото на бензин с ревизиран карбуратор. Отделно, че и двигателите на ладите са благодатни за това, според мен дори ресурса им се удължава. За мен, да се маха вече поставена газова точно пък на Лада, е светотатство, но разбира се, разни хора, разни вкусове, собственикът си решава.
« Последна редакция: Ноември 16, 2019, 01:14:56 от Ikonomov »