Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91230 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 16, 2019, 23:24:30
Отговор #110

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Интересни неща научавам от вас. Аз за това и попитах.

А частите, които съм снимал, в тия зелени кутии и произведени в Русия, дали стават според вас? Имате ли опит с тях?
Осново за хебела и водната помпа ме интересува.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 17, 2019, 13:35:17
Отговор #111

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Опит с тях нямам, по разбираеми причини, последно съм карал Нива през далечната вече 99 г., отделно за нея имах съветски запаси.
Имам някакви бегли сведения за този производител от град Кинель, основно от разговори с колеги в Русия. Сравнително нова фирма на пазара е, създадена през 2002 г. Помпите им са с най ниска  цена, сравнимо с други производители там.За китайски афтърмаркет или имитация на опаковки не говорим, имат го и това. Заради имитации , наскоро един от руските производители си смени опаковките.
Хебела е с лагери и се продава в магазините там , на цена от 7-8 евро.За сравнение, същия маятник с лагери, произведен в съседния град Саратов, струва  примерно с 60% по скъпо.
« Последна редакция: Ноември 17, 2019, 13:55:34 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Ноември 18, 2019, 09:40:33
Отговор #112

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ясно, Жоро! Мерси!

Междувременно, вчера прехвърлихме Ладата на мое име и една десетилетна мечта вече е осъществена!
Чак нереално ми се струва, толкова костелив е дядо ми  :))

Опитах се и набързо да я преместя в един по-удобен за мен гараж, но уви! Не щя да запали, ни на газ, ни на бензин.
Нямах време да я ровя защо, кое и как.. другия път отивам с туба бензин, нови свещи и ще си я отнеса като "циганин хакулуматор" ! :)
« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 09:59:56 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 18, 2019, 10:00:50
Отговор #113

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Честито, Мите! Да си я караш още поне толкова години като дядо ти и да ти носи само радост!

Пак казвам, на база една построена от резервни части Лада - с частите всичко е до проба / грешка. Ти на червената при възможен пробег от 3000км на година не вярвам някога да стигнеш до сериозен ремонт. Слагай, каквото си купил и не го мисли. Едно, че струва 20-30 -50 лева и е елементарно за смяна. Второ, производителите са хиляди. Русия, Украйна, Беларус, Китай, Турция, даже България за някои неща (електрика)... Аз сега съм с "италианска" водна помпа - работи, не вие, кво да й е. Паразитен хебел - пак ми е с лагери, някакъв какъвто бай Стефан от Пловдив ми е дал за читав. Нищо му няма и на него за 20-тина хиляди от реставрацията.
За частите на ВАЗ Интерсервиз от НАР - пак са на нива на изработка (имат няколко продуктови линии на различна цена), аз съм брал ядове, не ми е зора за 20 или 50 лева, купувах докато не стане. Както колегата Ikonomov каза, аз може би не връзвам понятието Лада с ретро, по-скоро искам да я поддържам като съвременна кола. Скърца, трака - хвърлям. Не ми се свалят шарнири да ги мажа и да им сменям скъсаните за 2000км маншони. Ако гледам от позицията на собственик на Волга - ще разглобявам до откат, ще навивам гресорки и ще вложа мисъл, за да заработи иначе дефектната част. Там нищо не пасва без доработка. Да де, ама аз работя със съвременни автомобили и ценя труда повече от 20-те лева за нов шарнир и като мога, гледам да карам по най-лесния начин.
Та в тоя ред на мисли - подкарай Ладата "as is" и вече като почне да дава индикации за повреда, ще търсим подходящи части. Ти едва ли търсиш евтино, или ще се разсърдиш от това да имаш западни марки части по колата.
СССР като качество на резервните части също е далече от идеала. Едно е било за първоначално вграждане, второ за резервни части. В момента реално почти никъде няма стари запаси, всичко е продадено още като Ладите бяха най-масовата кола на пътя. Все още има 50000 Лади в движение, това колкото и да е, пак е някаква клиентска маса. Факт е, че в София има поне 10 специализирани магазина за Лада, ако не броим дето може да поръчваш по каталог навсякъде разните й консумативи. За Шкода 105/120 е един. За Москвич - 3, айде преко сили 4... За Волга - пак 3-4...
Винаги са внасяли няй-евтиното възможно, собствениците на тия коли в общия случай гледат да цепят стотинката на 2. То и затова се кефят магазинерите на запалените фенове, които ходят с пълен портфейл и правят сметка. Като си оставил няколко хиляди в магазина и собственикът те има за приятел, ровиш си из склада и намираш работи, дето и той е забравил, че ги има.

Януари 31, 2020, 15:40:26
Отговор #114

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Май открих защо не пали Ладата!
Приводът на делкото!



Само да питам, нормален ли е този финиш на за такава нова част?
Леко грубо ми се струва като за въбна предавка.
Купих две, и двете са такива...
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 31, 2020, 17:18:14
Отговор #115

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Купи си още. В София са една камара добри магазини плюс официалния вносител НАР в Дружба. Тая "гъбка" е консуматив или да речем, че понякога дава фира и е добре да си имаш в багажника. Не е нормално зъбно колело да е дялано с теслата - за тия коли има всевъзможни ментета.

Януари 31, 2020, 18:09:55
Отговор #116

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кофти ладова работа , слобка със стегнатост . Друго е да си има и сигурителен щифт.

Ако напиша как се лекува , да не ми се смеете. :)) O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 31, 2020, 18:26:15
Отговор #117

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Като трябва да се каже, че тази "гъбка" като се скапе /дефакто там се срязват шлиците вътре/, освен че не се задвижва делкото, не се задвижва и маслената помпа. Правил съм двигател, блокиран заради гъбката - собственика упорито се беше опитвал да запали с дърпане от друг автомобил.

Януари 31, 2020, 18:32:57
Отговор #118

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ценно инфо, отново!

Ще пазарувам наново тия гъбки.

Кире, как го лекуваш?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 31, 2020, 21:13:21
Отговор #119

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Аз за такива части практикувам закупуването им от хора, които са ги купили по татово време. Това гарантира избягването на ментета произведени в гараж в бивша руска република.