Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91979 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2020, 11:02:07
Отговор #140

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Оригиналната боя е само една, и в цял свят ретро любителите се стремят да я запазят, когато е налична . Пребоядисването не добавя ценност на колата.
Горното  си е просто факт, да не се расценя като съвет. Оттам нататък, всеки сам решава, как да постъпи със собствената си кола.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 26, 2020, 11:59:45
Отговор #141

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Оригиналната боя е само една, и в цял свят ретро любителите се стремят да я запазят, когато е налична . Пребоядисването не добавя ценност на колата.

По принцип е така, но има много фактори, които определят дали да е с оригинална боя. Най-вече корозия, удари, както и състояние на боята.
 Иначе само и само да си с оригинална боя, можеш да караш кола, очукана, като манерка.
Тук се говори за автомобил, който не може да мине поне без частично пребоядисване.
То каква ценност добавя към колата?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 26, 2020, 13:05:57
Отговор #142

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
И аз така смятам, хубаво е да се запазва оригиналната боя, но както е тук положението, колкото и добре да се направи, ще си личи, че е на "кръпки" и боядисвано на парче. Иначе боята е хубава - запазена е, има си блясък, и дълбочина на цвета. Но със сигурност, при частично боядисване, уцелването на цвета е много, много трудно. Никога няма да излезе по каталжния номер, и е въпрос на добър бояджия да уцели нюанса. А и наистина, след 2-3 години ще заочне да се вижда разликата, стареят по различен начин новата и старата боя. Въпреки всичко, за акрилна боя е изключително запазена!
Аз минах през същата дилема с моята Шкода. Нямаше нужда от пребоядисване и тенекиджия, но беше много изгоряла и матирала. Карах я до последно с оригиналната боя, а местата, където е имало леки интервенции всяка следваща година започваха все повече да си личат, просто на тях им седеше лака и дълбочината на цвета, а около тях все повече матираше и избледняваше. При тази Лада боята определено има още живот, но всичко е въпрос на време. Митко, сигурен съм, че ще вземеш най-правилното решение, пък си и доста опитен, далеч не ти е първата кола това. Но пък е колата на дядо, този факт има огромно значение, и нещата са доста различни :) И за пореден път ще кажа, страшно мнго ми харесва конкретно този модел на Лада, а тази конкретната е особено хубава! Успех във взимането на решение за боята, важното е накрая ти да си доволен! Ние все ще и се радваме :)

Февруари 26, 2020, 16:29:22
Отговор #143

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Тук се говори за автомобил, който не може да мине поне без частично пребоядисване.
То каква ценност добавя към колата?

Никаква ценност няма да добави, просто ще помогне да се съхрани една Лада, която в настоящия момент е в добро състояние и в никакъв случай не е очукана манерка, в заводски вид.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Февруари 26, 2020, 18:43:35
Отговор #144

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
И аз абсолютно подкрепям мненията на Люси и на Жоро, колата е в завидно състояние , като се има предвид какви лади вече се намират. Това , че трябва да се правят няколко детайла не значи да се сменя боята която е супер , а това , че колата не е пребоядисвана е направо супер !

Февруари 26, 2020, 19:45:22
Отговор #145

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Всеки с предпочитанията си, а и много зависи как ще се ползва автомобила. Разбирам напълно гледната точка на Жоро, неговата Шкода е във вид, в който не е била като нова, ама и доколкото знам, той я изкарва доста рядко. Тя на практика е в изложбенно състояние. Моята кола, на 70% е с оригиналната си 33 годишна боя. Да оправях дребни забележки и си личи. Но пък моята кола се кара активно, освен по ретро ралитата, си я карам просто така, за удоволствие. През хубаво и сухо време разбира се. Миналата година, имам изминати 7 000 км с нея, няма как да я запазя в изложбен вид. За мен е важно да е технически изправна, да няма корозия, да има добър външен вид. Която е виждал колата ми, знае за какво говоря, смятам, че не е толкова зле. Митака си има лъскарки така или иначе, има и коли, с които да си доставя удоволствие и да дава газ. В коя категория ще пречисли ладата, той си решава :D Ето снимки на един непребоядисван автомобил. Снимките не са нови, но колата изглежда така и в момента.

Февруари 26, 2020, 20:41:41
Отговор #146

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
До Всички, които са против мен! ;)
Не говорим за моята Шкода. Говорим за Ладата на Митко. Човека е решил да я прави. Сменя криви лайстни, счупени стопове....Това означава, че иска да промени нещо в тази кола. Ми да си я остави в това състояние. Да, ама не.
Ако беше решил да си я остави такава, нямаше да прочетете мое мнение тук. Това ще си е негово решение.
Имам чувството, че не сте погледнали детайлните снимки на колата. Не ми давайте примери с други коли/Ники/.

Никаква ценност няма да добави, просто ще помогне да се съхрани една Лада, която в настоящия момент е в добро състояние и в никакъв случай не е очукана манерка, в заводски вид.

Никъде не съм написал, че Ладата е очукана манерка. Дадох пример за оставянето на оригинална боя на всяка цена.
Адаш, погледни снимките, моля. Ако не намираш кусури по ламарините, аз няма какво да кажа повече.
Митко е бил така добър да ги снима и покаже.
« Последна редакция: Февруари 26, 2020, 20:46:16 от joro-120L »
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 26, 2020, 20:42:48
Отговор #147

Неактивен Петър В

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Според мен има шанс да се спаси оригиналната боя. За мен лично ако е пребоядисана колата "не е същото", не знам, мое мнение
Още повече,че момчето си я помни оригинална. Примерно, да я купиш в някакъв вид и да почнеш да я правиш- ок, но знаейки, че е била топ мега оригинал, поне за мен няма да е същата ако се пребоядиса. Задния калник ще се прави цялостно заради дупката на газовата, това добре, малко ако се прелее към вратата и ще стане. Най-първо бих я закарал на ПДР да се види могат ли да се изправят вдлъбнатините без боя, не може ли. От майстори в тая част знам, че Ладите били много тегави за ПДР - с твърда и дебела ламарина.  Интересно ми е защо на задния ляв калник няма стопче, а на десния има, макар и счупен. Имам такова жълто, мога да го подаря при нужда. Търси и калобрани и задна емблема, че тая е тоталка

Февруари 26, 2020, 20:49:47
Отговор #148

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
какъв ПДР! Не виждате ли, че е ожулена до ламарина!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 26, 2020, 21:02:52
Отговор #149

Неактивен Петър В

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
шефе, пий един валериан и се успокой с тия удивителни. Може и на "Ти" да си говорим.  ;) Ожулена е до ламарина на задния калник, който сигурно цялостно ще се пребоядиса и малко от вратата, където може да се прелее. На другите места поне доколкото виждам не е толкова лошо положението. Това мое мнение, собственикът си решава. А до ПДР-а, при всички положения е добре да мине, най-малкото на не стане китоноска.