Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91854 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 05, 2020, 15:37:21
Отговор #230

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
46 лева си е направо на цената на подарък :). Едната емблема на Пакарда е 150 долара  :o
Що се отнася до сервиза, историята звучи много познато ;).

Юни 05, 2020, 17:58:09
Отговор #231

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
В един магазин на верига за части влизам и питам за жигльори и гарнитури за "делортото", а момчето ме пита "какви жигльори?". Викам: "горивни, въздушни, за ускорителна помпа...". А той: "аха, ясно, тук през два магазина продават помпи". А аз отчаяно: "ама не ми трябва за басейн..." :)) Модерни времена...
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 09, 2020, 12:27:57
Отговор #232

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
46 лева си е направо на цената на подарък :). Едната емблема на Пакарда е 150 долара  :o
Що се отнася до сервиза, историята звучи много познато ;).

Сравнено с другите емблеми за Лада си е космическа сума. Явно 1500S е рядката работа  :))

В един магазин на верига за части влизам и питам за жигльори и гарнитури за "делортото", а момчето ме пита "какви жигльори?". Викам: "горивни, въздушни, за ускорителна помпа...". А той: "аха, ясно, тук през два магазина продават помпи". А аз отчаяно: "ама не ми трябва за басейн..." :)) Модерни времена...

Добре, че не са те пратили на Скобелева майка с тия жигльори  :winktongue:

В крайна сметка, намери ли жигльори някъде?  ::)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 09, 2020, 23:28:12
Отговор #233

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Какви жигльори трябват ? Тука в Търново си събрах вече за два карбуратора... няма голям избор ама има и цели комплекти.

Юни 10, 2020, 01:10:26
Отговор #234

Неактивен DEYAN IYI

  • Публикации: 617
  • Polski FIAT 126p & MZ ES 150 & ВАЗ 21061
    • Форум на Малките Фиати
Жигльори от Делорто ко ю кей :winktongue:
Бай Фичо - ега ти пауъра!!!
Форум на Малките FIAT 126&500

Юни 10, 2020, 12:04:40
Отговор #235

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ееее, от UK и баба знае!  :))
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 23, 2020, 23:45:06
Отговор #236

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Такаааа

Поредна доза смесени чувства с тая Лада.
Дори по гумаджийниците са станали някакви елитарни мързеливци.

Само като ме видяха с Ладичката и се начумериха. Вярно, не я бях измил, но пък аз се бях изкъпал  :))
Добре, че единия от гумаджиите явно не може лесно да отказва и мрънкането му не свърши работа толкова, че да ме отпрати.

Исках да монтирам на чисто новите джанти (Момчил май беше казвал, че са български) едни гуми и естествено с вътрешна.
Пет минути гумаджията ми обяснява колко страшно било, как борда на джантата бил не знам си какъв, как късал гумата, как било супер опасно..... а аз му повтарям че поемам риска и си плащам.
Ей, голяма драма за едните скапани гуми.

Как да е, изхвърлих вековните гуми и джанти и сега колата не тресе като вдигнеш 90 км/ч.
Отделно си изглеждат много много секси. Харесвам хромираните тасове!

Монтирах и маските на фаровете. Чак не мога да повярвам как уцелих точния цвят. Абсолютен късмет, много кефи!

 

Цъкнах и някоя снимка на окачването.
Следва да измия хубаво калниците на колата.
Отпуших кутиите над ограничителните тампони на предното окачване.
Събират си кал там

Задна дясна лайстна на веждата беше на вафла. Дядо ми я хващал с болтове на места..... грозна картинка. Махнах я.
Имам нова от Жоро Пушкаров и следва да я монтирам.




Относно боята, нещата отиват на частично боядисване изглежда. Имам толкова добре запазени елементи с оригинална, свежа, мазна боя, че ще е грях да се шкурят и боядисват.
« Последна редакция: Юни 23, 2020, 23:50:54 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 24, 2020, 01:34:16
Отговор #237

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Лично аз бих предпочел да запазя оригиналната боя колкото се може по-дълго. Затова бих се насочил към частично боядисване, разбира се ако не е толкова увредена оригиналната боя, че да е неизбежно. Да няма да стане перфектна изложбена, но то и от завода тези коли не са излизали перфекни. Това си им е чара.  ;D

Юни 24, 2020, 12:40:38
Отговор #238

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво за новите гуми. Нови ли ги намери, или секънд хенд? Мишлен по принцип не ги внасят или поне аз като си търсих трябваше да поръчам...
Новите джанти са си нови джанти. Какво, като са Заря Павликени. Аз се родих с тях. Некривени, нови нови. Супер се е получило! Стават и безкамерни без проблем - аз съм така и не спадат грам. Но и с вътрешни е ОК.
За боята трябва да го говорим на живо най-добре. Има разни варианти. Компромис баш на семейната кола и после ще ти е криво.

Юни 24, 2020, 15:08:40
Отговор #239

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Същият модел джанти ги харесвам и аз. Не знаех, че са български. Дали се намират все още такива нови или си е чист късмет вече? Търся точно такива. Поздравления за ладичката.