Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91232 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 30, 2012, 17:20:50
Отговор #50

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Оо, има начини да се елиминира дупката без да си личи.И не говоря за запълване с кит...

Май 30, 2012, 21:27:00
Отговор #51

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
Би ли ги споделил?
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Май 31, 2012, 01:00:25
Отговор #52

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ами, той, Танчев имаше една такава Лада.  1600, купе на над 600 000 км., с 3 основни ремонта на мотор, цялостно кърпена 3 пъти. Ама, като казвам цялостно - брутално рязана и кърпена. Само тавана не беше.  Не приличаше на кола и въобще на нищо. Все пак я карах още година и нещо, после не щях да я продавам за нищо на света - дадох я на вторични, без мотора. Той отиде при един човек от Лада форум и така. 1979-та година беше.  Знете ли, Ладите от 1979-та година са щастливи коли. Следващата ми също беше 79-ти набор. И на Митака е 79-та. 

Ето малко показно относно това, за което говорим.  Можете да видите за какви разминавания и кривини говорим. Няма как, нямаше къде да й хвана заварката вече. Коша беше тотално помлян, цялата предница отворена брутално, сее, не е работа.  Не, че не съм я карал със 150 в тунела (Пловдив), това беше редовния номер, като бях млад, тъп шофьор и вече ми я даваха. Много се кефех тогава, как върви. Ама и да я продам на друг, да се очисти някъде, не. 
Както и да е.  Ето какво става масово,  когат` си сменяте калниците/праговете на Ладите :








Но, все пак. Червената е кукла.  Като намерите човек с желание и златни ръце - ще Ви я направи по-добре от нова. Сега дори можете и боята да кордисате същата.   Отидеш ли просто при еди-кой си, ще я развалят.

Мисля си и друго. Как ще е най-добре да се прави.  На етапи или да се разхвърля цялата ? 









Май 31, 2012, 09:04:00
Отговор #53

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
За разхвърляне на цялата и дума да не става!
На етапи ще се прави като и дойде времето.
Започва се от техниката, инженери сме все пак  :)) .
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 31, 2012, 13:54:21
Отговор #54

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Хм, не бъркай инженер със хамалогия. Едното няма нищо общо с другото.

Юни 02, 2012, 18:37:29
Отговор #55

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Би ли ги споделил?

http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=453.0

В тази тема има една препратка към друг форум, там ще се ориентираш, какво точно имам впредвид.

Юни 12, 2013, 21:58:58
Отговор #56

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Наскоро се добрах до стари части купувани едно време.

Някои не ги знам за какво са, нямам и книга под ръка за да се разровя.

Надявам се да помогнете в разпознаването.

Ето тези неща не ги знам точно от къде са :



Това са останалите неща :





Може би повечето неща никога не се сменят, но нека има :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 12, 2013, 22:21:49
Отговор #57

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ами запасявал се е дядо ти, в общи линии имаш платка за контакта, разпорна втулка на лагерите на пиньона на дифа, тяги за газта, крушки билукс за фаровете, делко комплект, кобилици за газоразпределетелен механизъм, рем. комплект амбриажна или спирачна помпа /гумичките на двете помпи са еднакви/, ангренажна верига, гумички клапани, платно бензинова помпа, втулки горен и долен носач, шарнири комплект, кормилни щанги, тампон скорости, преден спир. цилиндър, жило ръчна предна част, предни накладки и привод делко/маслена помпа. Последното е задължително винаги да е с теб, често дефектиращ детайл е, особено ако се кара с неправилни масла.Друг е въпроса доколко останаха хора, които могата да ти го сменят :D.

Юни 12, 2013, 22:23:53
Отговор #58

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ааа, запасите са от друг дядо :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 12, 2013, 22:36:26
Отговор #59

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Тези гумички за клапаните може директно да ги изхвърлиш в кофата...
П.С Жълтите крушки ще ги използваш ли?  O0