Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 91192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 26, 2020, 21:09:48
Отговор #150

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колеги,голяма заблуда е,че някои коли били с дебела ламарина!
Външните панели (врати,калници,капаци,тавани ... ) са от 0.8 м.м. ... оребряването и релефните линии им придават здравина!
Иначе по носещата конструкция (греди,рогове,подпрагове,подкалници ... ) има и 1 м.м. и повече ... зависи от марката и модела  :)
retrobs.com

Февруари 26, 2020, 21:12:11
Отговор #151

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
шефе, пий един валериан и се успокой с тия удивителни. Може и на "Ти" да си говорим.  ;) Ожулена е до ламарина на задния калник, който сигурно цялостно ще се пребоядиса и малко от вратата, където може да се прелее. На другите места поне доколкото виждам не е толкова лошо положението. Това мое мнение, собственикът си решава. А до ПДР-а, при всички положения е добре да мине, най-малкото на не стане китоноска.


Спокоен съм.  :D Ако майстор я прави, няма да е китоносец. ПДР си заслужава, ако не е засегната боята.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Февруари 26, 2020, 22:02:38
Отговор #152

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ето и моето мнение:

колата е в отличен вид, с няколко забележки - лесно отстраними. с правилния бояджия, разлика в боята ще има само при яко вглеждане, залягане и прочее ... вече има достатъчно съвременни материали, а и добрият колорист ще докара боята супер!      ако целта е музеен експонат - 2 бона и готово - но лично за мен ще е болезнено, когато дойдат първите следи от камъчета, леки драскотини и т.н. ....тоя филм съм го гледал 2 пъти таман.  тая лада все ще мине 2-3к км на година.. няма да седи в гаража зачохлена!

  ягуарът ми е пръскан частично 2 пъти в предишните собственици и разликата беше брутална в детайлите - мъгла, други нюанси, кофти лак - след 2 дена при правилния човек и ххх лева - колата е стъкло отвсякъде, като пребоядисана..

та - сменят се повредените детайли, отстраняват се забележките по тенекиите, пастира се и се полира в правилната поредност на действията, една керамика (моята още седи на капчици, дори след хх мивки)  ...и колата ще изглежда страхотно....    не виждам проблем да се сменят пукнатите стопове и кривите лайсни, без задължително да се пребоядиса цялата кола.    това е червена лада, не мерцедес ес65 с цвят диаманд вайс- хамелеон перла мат, дето да се чудят как да го докарат...

п.п. на баща ми на пасата 2006г му правихме няколко детайла - боята е сив хамелеон, правиха я по колата, не по код - разлика няма абсолютно никаква след полирането, и то без да е преливана в съседни детайли

Февруари 27, 2020, 07:11:12
Отговор #153

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Според мен има шанс да се спаси оригиналната боя. За мен лично ако е пребоядисана колата "не е същото", не знам, мое мнение
Още повече,че момчето си я помни оригинална. Примерно, да я купиш в някакъв вид и да почнеш да я правиш- ок, но знаейки, че е била топ мега оригинал, поне за мен няма да е същата ако се пребоядиса. Задния калник ще се прави цялостно заради дупката на газовата, това добре, малко ако се прелее към вратата и ще стане. Най-първо бих я закарал на ПДР да се види могат ли да се изправят вдлъбнатините без боя, не може ли. От майстори в тая част знам, че Ладите били много тегави за ПДР - с твърда и дебела ламарина.  Интересно ми е защо на задния ляв калник няма стопче, а на десния има, макар и счупен. Имам такова жълто, мога да го подаря при нужда. Търси и калобрани и задна емблема, че тая е тоталка

Заден ляв калник няма стопче защото преди около 25 години дядо натисна калника и счупи светоотразителчето..... Нуждата за такова е крещяща защото това е едно от най-рядките неща по тая кола.
Черни емблеми за калниците се намират, но не и тия светоотразители.

Ако наистина можеш да ми го изпратиш това стопче, аз ще ти изпратя нещо друго готино!

Ето това е дереджето на пребоядисаният заден десен калник, боя на около 25 години:



Забележките са доста, но ще бъдат отстранени.

Иначе, пристигнаха някои хубави неща.
При смяна на бензиновата помпа установих, че основата и е спукана и през пукнатините капе масло. За щастие, продавали и нови:



« Последна редакция: Февруари 27, 2020, 07:16:19 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 28, 2020, 15:49:11
Отговор #154

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Рожделно и брачно свидетелство на този автомобил  :winktongue:

« Последна редакция: Февруари 28, 2020, 18:35:18 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 28, 2020, 18:59:46
Отговор #155

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако ще слагаш задните цилиндърчета, които са на снимката, сложи и челюсти 05/07, всъщност на 01/02 пак са такива. Какво имам предвид - регулирането на хлабината челюст-барабан при ВАЗ, има има 3 различни решения, при 01/02/011 има ексцентрици, при 03/06 има едни топузи с пружина в средата на челюстта и един щифт на тавата. При 05/07, а същите цилиндърчета се ползват и при 08/09, регулирането става автоматично от самите цилиндърчета, твоите са точно такива. Този последният вариант, според мен е и най-удачен. Чисто теоретично обаче, ако твоите челюсти са хубави, то нищо не пречи и тях да си оставиш. Огледай и жилото на ръчната, често заради нацепена защитна облицовка ръждясва и задържа, от там пък се криви кекаво направеният лост на ръчната.

Февруари 29, 2020, 20:40:05
Отговор #156

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ще проуча въпроса, Ники! Мерси за инфото.
Не знам през годините дали вече не е модната.

Иначе, експериментирах с хром рамка на преден мигач на калник и светлина за габарит на заден калник.
Целта е да имам резервен вариант, ако не намеря оригиналните оранжеви светоотразители за задните калници.
Двата елемента пасват идеално !

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 31, 2020, 17:13:18
Отговор #157

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Започнах с да се занимавам с Ладата!

Нетърпеливо премахнах газовата  >:D



От багажника се подадоха едни странни проводници с накрайник скоба. За какво са ?

П.П. Ако някой си търси агу за лада комплект, да се обажда. С продажбата мисля да финансирам едно готино радио с хром по него!
« Последна редакция: Март 31, 2020, 17:16:24 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 31, 2020, 20:48:48
Отговор #158

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Това са остатъци от плафончето за осветление на багажника.При монтажа на газовата е било строшено.
„1300“ since 1979

Април 01, 2020, 00:31:49
Отговор #159

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Това са остатъци от плафончето за осветление на багажника.При монтажа на газовата е било строшено.

Ей, дивашка работа!
Някой има ли снимка как трябва да изглежда?
Ще потърся и в дебелите книги.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"