Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 92069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 02, 2020, 11:49:56
Отговор #170

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, имам още 2-3 резервни капака. Ще видя там какво е положението.
Да разбирам, че е технологичен дефект на тия карбове?!

Иначе, приготвил съм и едни нови стопчета на Ладюхата, не са СССР, но са достатъчно добри.


Митко , това е технологичен дефект на сглобката със стегнатост  месинг -ЦАМ - и двата метала не са чисти , а сплави .
Има го и при помпи и при карбове. Трети компонент е решението тука. :)

п.п -питай joro 120 L ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 02, 2020, 16:19:45
Отговор #171

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
И друго да допълня по въпроса за вързания с тел щуцер - не съветвам никой да го премахва! Дори и да се правят опити с калайдисване и др. под. Има огромна опасност от пожар! И изобщо не е свързано с никакви дефицити, всеки стар ладаЖия го знае.

При случайно измъкване (дали заради стар маркуч и скоба, или направо на целия щуцер) бензина на стабилни струи започва да облива директно нагретия изпускателен колектор и двуцевката, не дай си Боже в горещ летен ден на дълъг път. Така са разположени агрегатите. Имало е множество такива случаи навремето. Всеки съвестен майстор или собственик го връзва така, особено ако колата се кара на бензин. Даже бих препоръчал направо да се връзва за двата предни винта на капака, аз поне така съм виждал преди, и така съм връзвал.

Една допълнителна осигуровка срещу горния сценарий никога не вреди, да не говорим, че това изобщо не се вижда заради тигана на филтъра.

Април 02, 2020, 18:06:09
Отговор #172

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Наистина благодаря за мненията! Преосмислям всичко в движение, още повече, че тази техника и особеностите и са ми напознати.

В тази връзка, купих една гумена гарнитура за капак на клапаните.
Дали се препоръчва мазане с някакъв автомобилен силикон или уплътнител преди монтаж?

На Алфите гарнитурите са като от пресована хартия, но там и капакът на двувалката е алуминиев, на Ладата е ламаринен.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 02, 2020, 19:24:30
Отговор #173

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Митко , това е технологичен дефект на сглобката със стегнатост  месинг -ЦАМ - и двата метала не са чисти , а сплави .
Има го и при помпи и при карбове. Трети компонент е решението тука. :)

п.п -питай joro 120 L ;)

Демек, трябва да кажа нещо.
На Шкодата и те са хлабави и пропускат бензин. Но, там всичко е ЦАМ. На Лада не знам какви са.
Кире, ЦАМ как се калайдисва??
Решението е Поксипол и пак тела за всеки случай.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 02, 2020, 19:35:03
Отговор #174

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Калайдисва се месинговия штуцер,шлайфа се фино под конус и се набива (леко защото ЦАМ е много крехък) с дорник ... сигурно всички сте срещали по старите карбове паразитни отвори запечатани с оловни сачми.
retrobs.com

Април 02, 2020, 19:38:54
Отговор #175

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Румба, не знам, може и неясно да пиша.
Става въпрос и питам за щуцер от ЦАМ. За месинга е ясно.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 02, 2020, 19:45:38
Отговор #176

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Румба, не знам, може и неясно да пиша.
Става въпрос и питам за щуцер от ЦАМ. За месинга е ясно.
Сори,това не го разбрах :(
ЦАМ-(цинк,алуминий,мед) ... не знам в какво процентно отношение е но мисля,че със солна киселина може да направиш опит ... не съм сигурен затова опитай на донор първо.
retrobs.com

Април 02, 2020, 19:51:54
Отговор #177

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Няма проблем. Мерси.
Кирето ме въвлече в разговора. Не мога да се правя на ударен и да не взема участие. А и на Митко помагаме.
Не разбирам много от Съветски леки коли. Повече от тежкотоварни такива. ;)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Април 02, 2020, 19:55:09
Отговор #178

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Няма проблем. Мерси.
Кирето ме въвлече в разговора. Не мога да се правя на ударен и да не взема участие. А и на Митко помагаме.
Не разбирам много от Съветски леки коли. Повече от тежкотоварни такива. ;)
Е,това е форум ... всеки коментар може да е полезен за някой  :)
Успех на всички!
retrobs.com

Април 02, 2020, 20:43:22
Отговор #179

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Калайдисва се месинговия штуцер,шлайфа се фино под конус и се набива (леко защото ЦАМ е много крехък) с дорник ... сигурно всички сте срещали по старите карбове паразитни отвори запечатани с оловни сачми.

Хахах ... не само, че сме срещали, но и на пътя ми е изпадала такава технологична тапа и то от оригинални спортни италиански двойни Вебери. Иии ... изведнъж единия цилиндър поизчезна  ;D. "Тапата" беше на такова място, че нямаше как да се види без да се свали карба. Кабели, свещи, жигльори - всичко е ОК, а единия цилиндър почти умрел. Единия само, щото тука четири гърла хранят поотделно четерите цилиндъра  :). Е, реши се проблема, но след като се прибрах и свалих и поогледах карба.
Не знам кой какво смята да забива, набива и т.н., но Румбата много правилно спомена да се внимава с тоя ЦАМ. От подобна сплав са направени блоковете на старите Поршета и Костенурки. Няма лошо, докато някой не пренатегне нещо душумански без да знае какво точно прави. Навремето купих цял двигател за Костенурка за без пари (250 лева) от другия край на България и бяха пренатегнали датчика за маслото. Резултатът - спукана по дължина резбата, почти не се вижда (изобщо със навития датчик), но като го запалиш двигателя и на 3-4 бара налягане маслото си шурти та гледай. Никакви лепила, Бизони и Муфлони не помагат. На практика не се и заварява. Решихме го проблема с разпробиване, затапване и т.н. , но големи ядове. И оттогва съм казал - и да ми подаряват двигател за Костенурка, не го взимам. Не и докато не го видя работещ на колата и не му проверя и кътните заби. Както аз си знам. 
« Последна редакция: Април 02, 2020, 20:50:58 от Nik1600GT »