Автор Тема: Лада 1500 S - началото на една мания  (Прочетена 92198 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2020, 11:29:24
Отговор #210

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Чудя се тези дни нещо.

Воланите на Лада дали са взаимозаменяеми с тези на FIAT 124, или други модели? Някой има ли информация?

По-скоро питам отзад напред.
В някакъв момент искам да сменя волана с нещо италианско и ще ми трябва главина за спортен волан.
За Фиат има много такива, но Лада не присъства в много каталози на главини та, надявам се да стане с главина за ФИАТ 124 Spider примерно защото те са доста масови.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 11, 2020, 15:04:22
Отговор #211

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
една обява видях и скрийншотнах, има май запазена табелка за отзад и друг чарколяк :)  има го името на потребителя



Май 11, 2020, 17:40:15
Отговор #212

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Чудя се тези дни нещо.

Воланите на Лада дали са взаимозаменяеми с тези на FIAT 124, или други модели? Някой има ли информация?

По-скоро питам отзад напред.
В някакъв момент искам да сменя волана с нещо италианско и ще ми трябва главина за спортен волан.
За Фиат има много такива, но Лада не присъства в много каталози на главини та, надявам се да стане с главина за ФИАТ 124 Spider примерно защото те са доста масови.
Митко , шлиците на ВАЗ са едни и същи с всички модели на Фиат чак до късен янгтайм  ;)

Пистата на клаксона пасва също , аз съм поставял волан от Регата 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 20, 2020, 16:15:42
Отговор #213

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Относно обявата по-горе. С продавача държахме връзка, но и емблемата не е в добро състояние.

Относно шлиците, мерси Кире! Ценно инфо ;)

Междувременно, вече не си търся маски за фаровете.
Купих нови и ги боядисах с боя, кото бях купувал за едни джанти.

Май се оказа, че почти съм уцелил заводската боя  :))
Кафевият отенък го има, но не стои изжълтяла и вехта като боята на оригиналните маски.
 Ако на някой му хареса, пускам и снимки с номера на боята:




 
 
 




« Последна редакция: Май 20, 2020, 16:20:07 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 21, 2020, 22:13:29
Отговор #214

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
лакирай задължително, че камъчетата ще разкажат играта на спрея :)

Май 28, 2020, 14:10:32
Отговор #215

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Продължавам напред!

По окачването всичко бе фабричното от 1979г. и за смяна.

« Последна редакция: Май 29, 2020, 10:58:20 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 29, 2020, 23:21:18
Отговор #216

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Мога ли да ти ударя една критика за волана? Тоя волан, да речеш, че на Чукотка са го измислили от арматура и евтин бакелит, да се съглася, ама той е създаден в Торино. Как му се узря точно на него? И е красив и си е част от душата на ладата - ще сложиш какъвто и да е и после всички ще ти казват "Страхотна е ладата, ама тоя волан, толкова ли не можа да намериш един читав..."
Само си помисли, какво е на Алфата да и плеснеш волан от лада. Грозно и гадно, нали?

Е не е толкова гаден. Мерил съм му диаметъра, на западните коли е почти същия, с няколко МИЛИМЕТРА по малък в диаметър... просто по дебел. На мерцедеса ми е доста по голям. Тънък е, ама по добре го дай на тапицер да му ушие кожухче, отколкото да го сменяш. Няма да си доволен, като ценител на ценител ти го казвам.

За окачването - селеновите втулки и втулките на щангите отзад са най-критичните възли, които правят ладата от "пиян майстор" в нормален автомобил. Личен опит...
« Последна редакция: Май 29, 2020, 23:25:18 от Frysco »

Май 30, 2020, 10:57:24
Отговор #217

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Абс. съм съгласен с колегата.
Да се лишиш от инкрустациите на черната мека част на бибитката на волана точно при 21061 /при стандартната 2103 ги няма тия инкрустации/, все едно се лишаваш от половината салон на Ладата.    O:-)

Иначе и лъскавия хардпластик волан си е абс неотменна част от интериора.
Да, една идея ще е по-удобен да се тапицира с кожа, ама тогава, къде отива оригиналния пластик.
Моя съвет е да се кара, както си му е реда при ползване на волани от бакелит, метал, пластик и дърво, вече от над 100 години време, с ръкавици.
Може плетени, може кожени, може комбо от плат и кожа, може и без пръсти, достатъчно сцепление и мекота ще дават върху пластика, и ще улесняват навиването.

Освен това, какъвто и друг волан да се сложи с по-малък диаметър от серийния, колкото и да е изправна предницата и напомпани гумите, това ще направи с една идея още по-голямо усилието на завиване.

А и след време, ако въобще се продава, ще е най-ценна, именно в останал макс. оригинален до фабр. и вид.

https://fakti.bg/avto/239129-55-hil-evro-za-lada








« Последна редакция: Май 30, 2020, 11:00:49 от USfan »

Май 30, 2020, 11:45:16
Отговор #218

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
за мен пък тези волани винаги са били отвратителни, както на почти всички руски коли, междувпрочем, макар да съм им фен

аз винаги подкрепям идеята човек да се наслади на ретро усещането, но с всички бенефити на съвременната технология - подобрени светлини, спирачки, уреди и прочее - те ще допринесат за лесната ежедневна употреба

ето идея за таблото, единствено воланът трябва да е си е нарди

https://vaz2101.spb.ru/forum/index.php?/forums/topic/8544-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%8B-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D1%81%D0%BA%D1%83-2103/

ето я и колата:

https://nasled.su/nashi-proekty/vaz-2102-son-sovetskogo-avtolyubitelya

най-готиното леко рестомоднато жигули комби, което съм виждал, с кеф бих карал такова за ежедневна кола.



ето и шестица - воланът и топката сякаш винаги са си били там :)

https://pp.userapi.com/EZ6RGyinfZDmhMnqfu3kvttHU9VyZwW2_QU9fA/e13LPNSD3uM.jpg

Май 30, 2020, 23:25:02
Отговор #219

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Тука 3/4 от кефа е от професионалната снимка, колега. Повярвай ми, наживо не е толкова впечатляващо. Вкуса е като задника - всеки си има свой. Нищо гадно не виждам във волана, като отчетем че всяка масова, семейна, най-обикновенна кола от края на 60-те и началото на 70-те е с такъв тънък волан. Спортните са друга бира, крафт така да се каже.