Автор Тема: Не ми работят аварийните светлини - Волга ГАЗ 24 1976 г.  (Прочетена 2937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2016, 10:41:30
Прочетена 2937 пъти

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Здравейте имам спешна нужда от помощ. Не ми работят габаритите на волгата (ГАЗ 24) свалих релето (РС950) и като го огледах част по част видях че на едното контактно реле му липсва контактната пластина (направо е отчупена). Дали това е проблема, защото гледам в някой руски сайтове хора с цел правят тази интервенция.

Става въпрос за тази пластина:

Ноември 24, 2016, 13:21:48
Отговор #1

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Здравейте. Искам да попитам какъв може да е проблема заради който не ми работят аварийните. Мигачите работят добре, но дръпна ли бутона на аварийните.... нищо.. не работят. Бутона е сменен с нов, но все още не работят, даже и не светка бутончето. Ако някой има опит с тези неща моля да помогне.
« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 13:48:37 от dido1903 »

Ноември 24, 2016, 17:14:41
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
На прима виста нямаш постоянните 12 волта на релето и на бутона , необходими за захранването на аварийите.Мигачите се захранват от контакт.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 25, 2016, 09:15:46
Отговор #3

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Хубаво и аз осъзнах че няма ток, но въпроса е как да подходя и какво да направя. Най добре е да си преправя цялата инсталация за аварийните вземайки от друг автомобил, но е играчка. Кажете кое може да се проблема дали предпазител или някоя връзка..

Ноември 25, 2016, 12:36:46
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Хубаво и аз осъзнах че няма ток, но въпроса е как да подходя и какво да направя. Най добре е да си преправя цялата инсталация за аварийните вземайки от друг автомобил, но е играчка. Кажете кое може да се проблема дали предпазител или някоя връзка..
Само пробна лампа осъзнава липсата на ток , останалото е хипотеза и нищо друго. O:-)

За начало провери предпазителите - волгата имаше по спомен 3 или 6 такива и защитаваха повече от една верига , така че покрай аварийните
може да ти липсва и нещо друго.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 28, 2016, 08:21:58
Отговор #5

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Предпазителите работят и до релето ( РС950) което е за мигачите и аварийните стига ток през ключа за аварийните. Проверено е като дръпна ключа и има ток по буксата (което проверих по схемата на свързване в инсталацията на волгата). Остава релето да е неизправно поне според мен, но го разглобих всичко е наред няма нагоряло или нещо прекъснато освен едната контактна пластина на едно от контактните реленца.

Ето тази пластинка липсва:

Ноември 28, 2016, 13:07:54
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Там ти е и проблема , имам работещо отремонтирано , драсни ЛС. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987