Автор Тема: Mercedes W115 220D 1970  (Прочетена 8832 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 15, 2016, 18:47:32
Прочетена 8832 пъти

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Здравейте,
от днес съм горд собственик на бижуто Mercedes W115 - 220D от 1970година.
Колата е била в движение до 2004 година, когато е прибрана в един гараж (с наличие на влага) и от тогава не е докосвана.
Днес я транспортирах до новия и дом, къдато ще започне раставрацията и.
Въпросът ми е:
Аз хубаво я докарах, ама сега накъде ...
Въпреки, че съм инж. по образование ... и то транспортна техника нямам идея какво следва от тук натам.
Едни казват, сменяй маслото и пали. Двигателя е здрав на тези коли и няма как да не запали.
Чета във форума, че това не е редно и води до много главоболия после. Хич не ми се иска да правя глупости.
Моля за съвет как да постъпя. Какви са стъпките? Има ли хора, които се занимават с реставрация на такива автомобили?
Ето и няколко снимки на автомобила в сегашния му вид:


« Последна редакция: Ноември 15, 2016, 19:05:17 от dido1903 »

Ноември 15, 2016, 19:27:21
Отговор #1

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Привет колега,хубав автомобил.Относно реставрацията,пробвай го само дали пали вдигателя,но мисля че се започва от купето първо .
FORD - Found On Road Dead

Ноември 15, 2016, 23:37:13
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито, а относно възсановяването - то че има хора, занимаващи се с реставрация има, ама ако за всичко разчиташ на външни услуги, то ще ти се върже доста дебело във финансов план. Тук почти всеки от нас си прави до голяма част сам колите, като разбира се също прибягваме до външни услуги, но не изцяло. Ако за всичко ще си плащаш, и гониш наистина добър резултат, по-добре си купи такъв мерцедес отвън готов направен - първо ще е по-евтино, второ ще си спестиш ядовете. А иначе колегата е прав - почни от купето, двигателят ти е най-дребният и евтин проблем в този автомобил, но нямаш ли купе - нямаш кола!

Ноември 16, 2016, 01:54:23
Отговор #3

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Благодаря за съвета,
Започвам от купето тогава и да видим какво ще излезне накрая.

Ноември 16, 2016, 11:53:12
Отговор #4

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Според мен, първо следва да го подкараш и да му смениш номерата.
За да мине КАТ и да се пусне в движение, ти трябват изправни спирачки.
Имаш ли работещ двигател, спирачки и редовни документи, колата, макар и с лош вид може да се премества самостоятелно в пространството.
След това почваш да събираш части и да търсиш къде, кой и за колко ще възстановява каросервията.
Има два пътя:
- да го пръснеш на съставните му части (прави се при налични нови части, време и свободни 10-15000 лева+ гараж).
- да си го правиш едно по едно, като заделяш едни 5-600 лева месечно по колата. В един светъл момент ще имаш Мерцедес с кофти външен вид, но иначе напълно изправен като двигател, спирачки и ходова част. Намерил си вече нужните детайли за купето. За 3-4 месеца оправяш купето и си готов за парад.
Правил съм ги и двете.
При варианта с пръсването се загубват една камара дребни части и се налага да си ги купиш втори път, но това е начина, по който получаваш перфектната кола за минимум време. Вторият вариант се точи, но колата винаги си остава кола. Разглобиш ли я, заема минимум 2 пъти повече място и е лесно да зарежеш всичко, понеже човек се отчайва.
Та така - ново масло и нафта, нов акумулатор, нови спирачки и табакерата  да потегля за КАТ. Като си е на твое име, вече може да се мисли по-натам.
Относно намирането на запазен автомобил - да, това е по-лесния (а и често по-евтиния вариант). Плащаш, качваш се и караш.

Ноември 16, 2016, 12:14:48
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Мнението на Момчил по-горе отлично очертава възможните опции, колега Нешев.
Лично аз подкрепям варианта с бърза ревизия на двигател, спирачки и легализирането на автомобила за движение по пътищата.
Съображенията ми са основно 2:
- Макар лоши и малки от снимките ми се струва напълно комплектен като интериор. Отвън освен може би сменян преден десен калник виждам предимно мръсотия и прах, т.е. бързо може да се приведе в относително приличен вид.
- От първия ти пост лично аз правя заключение, че това е първи ретро-автомобил за теб. При това положение и при цял, готов автомобил може би ще е хубаво да му се порадваш в движение, макар да идва зима. Което пък е предпоставка за по-нататъшно осигуряване на логистика - части.

Това е масов автомобил и ми се струва,че няма да имаш проблем с частите, от чужбина - на съответни цени. Може и из България да изскочат части като тези вехти, стари обяви тук във форума:

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7715.msg96117.html#msg96117

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7731.msg96413.html#msg96413

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,7305.msg90043.html#msg90043

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,6228.msg100095.html#msg100095

Успех ти желая!


Ноември 16, 2016, 21:20:14
Отговор #6

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Имам много нови части за този модел, но като поогледаш колата и напреднеш с ремонта, ще пусна снимки и някаква оферта. Частите са оригинални, чисто нови.

Ноември 16, 2016, 23:31:30
Отговор #7

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Имам много нови части за този модел, но като поогледаш колата и напреднеш с ремонта, ще пусна снимки и някаква оферта. Частите са оригинални, чисто нови.
Супер, благодаря предварително!

Ноември 16, 2016, 23:37:03
Отговор #8

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Днес свалих акумулатора и отворих багажника (беше задържал бутона).
Позачистих част от боклуците по него и се откри доста ръждица, но ... каквото такова :-)
 Двигателя поне е доста чист (на външен вид).

Ноември 17, 2016, 06:26:18
Отговор #9

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Според мен, първо следва да го подкараш и да му смениш номерата.
За да мине КАТ и да се пусне в движение, ти трябват изправни спирачки.
Имаш ли работещ двигател, спирачки и редовни документи, колата, макар и с лош вид може да се премества самостоятелно в пространството.
След това почваш да събираш части и да търсиш къде, кой и за колко ще възстановява каросервията.
Има два пътя:
- да го пръснеш на съставните му части (прави се при налични нови части, време и свободни 10-15000 лева+ гараж).
- да си го правиш едно по едно, като заделяш едни 5-600 лева месечно по колата. В един светъл момент ще имаш Мерцедес с кофти външен вид, но иначе напълно изправен като двигател, спирачки и ходова част. Намерил си вече нужните детайли за купето. За 3-4 месеца оправяш купето и си готов за парад.
Правил съм ги и двете.
При варианта с пръсването се загубват една камара дребни части и се налага да си ги купиш втори път, но това е начина, по който получаваш перфектната кола за минимум време. Вторият вариант се точи, но колата винаги си остава кола. Разглобиш ли я, заема минимум 2 пъти повече място и е лесно да зарежеш всичко, понеже човек се отчайва.
Та така - ново масло и нафта, нов акумулатор, нови спирачки и табакерата  да потегля за КАТ. Като си е на твое име, вече може да се мисли по-натам.
Относно намирането на запазен автомобил - да, това е по-лесния (а и често по-евтиния вариант). Плащаш, качваш се и караш.

Благодаря за насоките. Искам да се пробвам са оправя този, времето не ме притиска.
Днес отивам до КАТ да видя какво се изисква за регистрацията.
Междувременно чета разни теми за това как да стартирам двигателя като избегна някой гаф със запекли сегленти или нещо друго.
Поздрави.