Автор Тема: Mercedes W115 220D 1970  (Прочетена 8835 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 25, 2016, 22:09:03
Отговор #20

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Колега,запали ли колата?

Ноември 26, 2016, 17:33:45
Отговор #21

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Здравейте колеги,
стигнах до момента палене, но не можах да запаля двигетеля.
Уж имаше ток и всичко е ОК, но уви.
Прибрах се и седнах на компятъра да видя как се пали всъщност тази кола (аз очаквах да е като на нормален автомобил).
Оказа се, че има един бутон (нещо подобно на смукач), който се издърпва, изчаква се да светне един индикатор, издърпва се още веднъж и машината пали :-)
В понеделник продължавам с опитите!
Тук е момента и за още един въпрос:
Това масло, което съм налял в двигателя мога ли по някакъв начин да го разходя из двигателя преди да съм запалил мотора.
Или трябва да въртя направо пък каквото стане?
Колеги,
сигурен съм, че въпросите, които задавам се струват глупави на доста от вас, но както казах в началото - от коли разбирам
до долкова до колкото да си сменя гумата ако закъсам някъде.
Имам огромното желание обаче да се погрижа тази антика да стане едно бижу.
Благодаря за помоща.


Ноември 26, 2016, 19:24:27
Отговор #22

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Провери дали са здрави подгревните свещи-при теб са реотанови.Без подгряване няма да запали.

Ноември 26, 2016, 19:54:59
Отговор #23

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ти явно съвсем не си наясно с този дизел или си много млад, щом не знаеш за този ключ, който в първа позиция грее а след още изтегляне върти стартера :)  Ако двигателя е работил без проблеми до последното си палене, не виждамм причина сега да не запали. Преди месец дадох на братовчед ми един дизелов двигател от 404, от кола която купих за части и докарах на собствен ход. Не бях палил двигателя 8г, но всеки месец превъртах маховика. Монтирахме го и заплаи веднага.

Ноември 26, 2016, 20:00:16
Отговор #24

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... не виждам причина сега да не запали.
Четох, че са сваляни дюзите. Ако не е обезвъздушена след монтажа им обратно...

Ноември 26, 2016, 20:01:19
Отговор #25

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Ти явно съвсем не си наясно с този дизел или си много млад, щом не знаеш за този ключ, който в първа позиция грее а след още изтегляне върти стартера :)  Ако двигателя е работил без проблеми до последното си палене, не виждамм причина сега да не запали. Преди месец дадох на братовчед ми един дизелов двигател от 404, от кола която купих за части и докарах на собствен ход. Не бях палил двигателя 8г, но всеки месец превъртах маховика. Монтирахме го и заплаи веднага.
... за млад - не съм! Но за второто си абсолютно прав. Никаква идея нямам, но пък нали знаеш - мерака е по опасен от ...........
Затова разчитам на помощ тук, както и на инфото, което чета в нета.
За ключа гледах клип. Иначе днес 2 часа замервах всякакви тоци.
Как да подкача маслото в двигателя, преди да паля?
Поздрави

Ноември 26, 2016, 20:02:48
Отговор #26

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Четох, че са сваляни дюзите. Ако не е обезвъздушена след монтажа им обратно...
Не са обезвъздушавани!
Ако може жокер за процедурата?

Ноември 26, 2016, 21:19:37
Отговор #27

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Понеже не съм пипал стар мерцедес дизел от поне 20 год., не мога да си спомня на този модел дали е с отделна подкачваща помпа или си е част от ГНП-то. При всички положения, идеята е да се разхлабят тръбичките на дюзите малко за да може да излезе въздухът и да потече малко нафта. След това се затягат отново.

Ноември 26, 2016, 21:44:49
Отговор #28

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Много благодаря! Ще пробвам и ще драсна какво е станало.

Ноември 27, 2016, 07:25:34
Отговор #29

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Инжектор за подкачване ръчно има отстрани на ГНП-то.