Автор Тема: Mercedes W115 220D 1970  (Прочетена 8831 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2016, 08:33:20
Отговор #30

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Аз имам два 50 годишни дизела и горе-долу имам опит с тези машини. Като начало трябва да обезвъздушиш помпата и дюзите. Хубаво е да смениш горивния филтър и да  сложиш в нафтата някаква добавка в нафтата за почистване. Трябва да запалиш по някакъв начин, дори и с теглене и да оставиш двигателя да поработи и да загрее добре. тогава ще видиш дали пуши, дали работи устойчиво на празен ход, дали тресе или чука нещо. После вече мериш компресия и започваш подробно обслужване на всичко - сваляш помпа и дюзи и отиваш на стенд за проверка. Ако се наложи може да отвориш двигателя за смяна на гарнитура, сегменти и да паснеш клапани. Но всичко това се прави ако си сигурен, че обичаш точно тази кола и си готов да се грижиш за нея и да я притежаваш и караш много дълго време.

Ноември 27, 2016, 20:45:29
Отговор #31

Неактивен Penko Neshev

  • Публикации: 15
Благодаря за съвета!
Точно този автомобил е доста важен за мен и съм с желанието да дам всичко от себе си за пълната му реставрация, и то по възможно най-добър начин.
Въоръжих се с търпение и лека полека нещата ще станат.
За мое огромно съжаление купето е изгнило много повече от очакванията ми, но каквото такова.
Утре дейността продължава според инструкциите.
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 08:18:40 от Speeder »