Автор Тема: Renault 5 GTR 1988 - Отново на пътя  (Прочетена 3805 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 13, 2021, 13:52:45
Отговор #10

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Да добавя малко информация получена по експериментален път.
при студен мотор ключ "B"от диаграмата е затворен и подава "-" през релето към соленоида и съответно прекъсва "-" към
запалителната бобина, лилавия кабел. Запалих и оставих на обороти. В един момент очевидно ключ "B" отвори, масата към
соленоида изчезна, той отвори вакума към карбуратора и оборотите се повишиха. Масата към зап. бобина се появи също.
Оставих мотора да работи и при повишаване на температурата ключ "B" отново сработи и подаде маса към соленоида и съответно
оборотите паднаха. В това време дърпах и връщах смукача, но нямаше влияние в/у работа на реле или соленоид.
Ясно е вече, че това няма връзка с включване на консуматори, но оста въпроса за какво е. Регулира вредните емисии или..........
Предполагам някой от диодите ако е заминал може да оказва влияниние, но това са догатки, тоците не са ми сила.
М/У другото и идея си нямам къде може да е този масленно температурен ключ. 
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Ноември 13, 2021, 14:39:40
Отговор #11

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Имаш ли ремонтна книга?
Аз мисля, че моята я дадох с колата навремето, но някъде може и да имам свалена ремонтна книга в ПДФ формат!

Ноември 13, 2021, 15:30:30
Отговор #12

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Нямам книга. Свалих една от нета, която обхваща много модификации на Р5
и диаграмата е от там, но не е точно за моя модел.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Ноември 13, 2021, 17:33:24
Отговор #13

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Нямам книга. Свалих една от нета, която обхваща много модификации на Р5
и диаграмата е от там, но не е точно за моя модел.
Тази е по добрата книга  :)
Предполагам, че твоят карбуратор и "еко" системата са описани на страница 163 от ПДФа
Аз имах ГТ турбо което нямаше датчик за температурата за маслото, но имаше такъв за нивото му в картера и понеже на практика моторите са еднакви няма да се учудя ако са обединили двата датчика в корпуса на този за нивото. Намираше се в предната част на мотора.

Ноември 23, 2021, 08:54:11
Отговор #14

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Аз също имах Рено 5 ГТТ, и няма такъв датчик за който говориш. Има единствено за налягането на маслото, но не и за нивото му.

Ноември 23, 2021, 14:46:29
Отговор #15

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Аз също имах Рено 5 ГТТ, и няма такъв датчик за който говориш. Има единствено за налягането на маслото, но не и за нивото му.


Ноември 24, 2021, 19:50:13
Отговор #16

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Има модели с датчик в картера за ниво, но има и такива без.
Това което аз описах по-горе е маслен температурен ключ,
който е включен до 15 гр на маслото и над 70гр. Между 15 и 70 е отворен.
Изолирах системата и колата работи добре в момента.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Декември 06, 2021, 12:55:34
Отговор #17

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Аз не съм съгласен! Там където е отбелязано с голяма буква А е за налягането на турбото и няма как да има нещо друго. Може би има при ГТЕ, но не и при ГТТ.

PS. Много съм голям шемет. 10 години да съм карал таказа кола, а дъ съм забравил километража. Да има налягане. При празен ход е около 2 атм., а при натоварен двигател е 4-5 атм.

Моята даже беше точно такава:

https://www.carmagazine.co.uk/car-reviews/renault/5-turbo/


Обаче въпроса е за нивото на маслото и пак не съм съгласен :) Имал съм и Рено 9 с 1.4сс, там има такъв датчик и нивото се мери на контакт при изгасен двигател, така че тая екстра я има но при другите модели и модификации на 1.4сс
« Последна редакция: Декември 06, 2021, 13:12:50 от 5 GTT »

Декември 06, 2021, 13:45:50
Отговор #18

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Аз моето го продадох мисля през 99-та година, но понеже беше тежка реставрация помня безумни детайли относно цялата кола и нейните особености  O0
Щом имаш спомени, то тогава да те помоля да погледнеш внимателно и зумнатата снимка с таблото и да обърнем внимание на уреда за налягането на маслото! Под символа с лейката се вижда и символа на масломерната пръчка, а между "лейката" и цифрите за налягането има една извита линия разделена на три части! Те тази линия е нивомера! При даване на контакт въпросната линия се осветява, а стрелката на уреда показва нивото на маслото в картера, като първата и последната зони бяха оцветени в червено а средната във бяло/жълт отенък! Не си спомням само дали това показание отпадаше времево или чак след задействането на стартера уреда вече преминаваше в режим на манометър! Гарантирам, че всяко 5 ГТ Турбо е излязло от завода с този нивомер!


 

Декември 06, 2021, 14:00:31
Отговор #19

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Направо ме замисли! Сега забелязах щеката. Ще поровя стари снимки на колата да видя таблото дали е имало. Остава и да е имало, а толкова време да не съм знаел :-\

P.S. Малко поомазахме темата на колегата от Варна...