Автор Тема: Renault 4 F6 - Искам си рендето!  (Прочетена 112597 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 03, 2018, 09:26:03
Отговор #100

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Лака ми тъмнее малко...

Има си вече вратичка. Още мааалко и затварям купето.

Само ме тормози :
Ти сериозно ли ще напасваш врати и капаци СЛЕД като си боядисал???  :o
Да ,по плътно се затваряше преди ,въпреки всички удари и кривини.
Ще се наложи да го преживея... :-\


Юли 14, 2018, 11:09:33
Отговор #101

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Седалките... Баси проблема. Захабени ,скъсани , яко мизерия.  :-X
Като ги разглобих установих ,че само лъв и марокански спонгер не са гнездили там. Дори съкровище извадих. Работата отива към тапицер. Жалко ,че съкровището едва ли ще покрие разходите.




Каликадъмбър.


Гагафалка.

Имане. 55 Белгийски франка. 1972-1980-1985

Някой с нумизматични познания има ли интерес!?

Юли 18, 2018, 13:30:40
Отговор #102

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Някой с нумизматични познания има ли интерес!?
Не ги давай, събери ги в прозрачна кутийка или бурканче на таблото - това са "късметчета" ;) А за напасването, ако след боядисването си сложил нови уплътнения е нормално да се затваря по-трудно поне в началото... не знам някой, който да слага уплътненията преди боя ;)

p.s. оранжевото ми стои добре отвътре, особено в съчетание с дървенията... остава само да го поосвежиш. Щом не се гони напълно оригинална визия може да направиш оранжеви акценти и по екстериора, за да се вържат нещата - примерно ринговете на джантите. Може да пробеаш първо с Фотошоп, за да установиш дали ти харесва :)
« Последна редакция: Юли 18, 2018, 13:38:43 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 18, 2018, 21:25:39
Отговор #103

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Малко ъпдейт. Тея задни светлини ги олепих с гумени уплътнения от оная ролка ... Абе ,уплътнени са  ,нищо че не са прекрасни.

Единия подкалник пасна повече от добре. Другия  - не. Ще се доизкусурява.

Аматьорско тапициране. Но много ми харесва. Зелена имитация на кожа с оранжев конец за декорацията. Просто снимките са кофти. Утре за другата врата ще се справя по добре.

Не са защипани щипките. Само за снимката я сложих.  :shy:

p.s. оранжевото ми стои добре отвътре, особено в съчетание с дървенията... остава само да го поосвежиш. Щом не се гони напълно оригинална визия може да направиш оранжеви акценти и по екстериора, за да се вържат нещата - примерно ринговете на джантите. Може да пробеаш първо с Фотошоп, за да установиш дали ти харесва :)

Добре , ще пробвам вариянти.

Юли 18, 2018, 21:31:19
Отговор #104

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,ти да не би да имаш ирландска "жилка" ... зелено и рижаво  :winktongue:
retrobs.com

Юли 19, 2018, 09:23:27
Отговор #105

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Абе,ти да не би да имаш ирландска "жилка" ... зелено и рижаво  :winktongue:
Разбира се ! Рода сме с ирландците по бутилирана линия .  То Рендето беше рижаво в оригинал. Резедата дойде от дъщеря ми като беше на 3-4 години. Каза ,че цвета не и харесва и го иска в зелено. И така... Ще му издиря по стари снимки ,но нямам никакви от оранжевия период ,защото тогава телефоните бяха с шайба и кабел вързан за стената! А фотоапаратите тежаха 1/4 кило и се зареждаха с лента с 24 "пози" и никой не снимаше "просто така" без специален повод ,като сватба или войнишко "изпращане".  :winktongue:

Юли 19, 2018, 19:28:41
Отговор #106

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ракията в буркани ...  :winktongue:
retrobs.com

Юли 26, 2018, 21:10:57
Отговор #107

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Добиваме изглед. Рано ги дадох за боя тия калници ,ама пусти мерак ,сега докато напасна калници-подкалници-капак само ше издраскам боята...  :-X . Нищо де. Изгледа си става все по добре.

 
 
И буркани с ракия ще текат....  ;D

Юли 26, 2018, 21:53:05
Отговор #108

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Много бързаш .... по-спокойно ... получава се ама действаш в обратен ред ;)
retrobs.com

Юли 31, 2018, 09:35:12
Отговор #109

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Много бързаш .... по-спокойно ... получава се ама действаш в обратен ред ;)
Не бързам ,а много бързам. Изнервя ме това темпо. Валежи , отпуски , майстори по почивки. Чакане на доставки. Сега бояджията е на море. Другата седмица - "мастер-бластер" и той. Кожата днес би трябвало да пристигне ,ама шивача и той иска море.... Цяла зима кво праиха? Ма то пък и морето не работеше.
Ама се намества по малко...

Леееекинко трябва да се поприберат в долната част.

Отивам с броните на пясъкоуй. Не знам само дали да са сиви или черни после!? На зелената бяха сиви ,на бялата -черни. Оранжеви брони няма как.  >:(