Автор Тема: Renault 4 F6 - Искам си рендето!  (Прочетена 112594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 07, 2018, 20:53:39
Отговор #120

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Да ,де. Гледаме ги тия. Ама в реалността ,честно да си кажа ,гледайки по телевизия и четейки преса и в интернет пространството ,някак си ми ги няма много катастрофирали и с сериозни последствия автомобилите производство до 90те на миналия век. Вярно , не се карат твърде много такива ,а и не с тези скорости като по съвременните ,НООоо точно това май им е предимството...  :))  Да ,пластмасите абсорбирали енергията и прочее ,ама напоследък неразпознаваемите коли след катастрофа са все някакви модерни ,многоконни, лъскави такива...
 Относно Волвото ,имам си мнение ,защото карах известно време една 245ца. Вероятно от Канада или САЩ защото беше в мили на километража. Тогава имаше израз  "шведска стомана" ,е максимум 90 м/ч съм карал по Тракия и ме беше страх да натискам повече. Имаше много ама много метал в това чудо. Да имал съм с него леки ,подчертавам леки удари почти без последствия , обаче за Волвото.  ::)

Август 07, 2018, 21:04:50
Отговор #121

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,"бай бабо да не те срещне мечка" .... всички производители на автомобили са длъжни да правят тестове за сигурност.В практиката ми съм установил,че най-коварните удари не са челните а диагоналните и страничните ... тогава каросерията е най-уязвима.
retrobs.com

Август 10, 2018, 22:20:29
Отговор #122

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :)) :)) :))
Имам седалки. Шофьорската има леки забележки ,благодарение на мен си. Поправимо е. Просто смених дунапрена за гърба с някакъв от седалка на съвременно рено. Мааалко по големичък. Съм генялен тъпицерин. Евала на Шивача. Няма да споменавам цената защото ще ми се смеете. Само от магазин "кожата" ми съдраха кожата но си струваше.  :))



Не са монтирани окончателно ,просто ги намърдах там за снимката.   :))
Ставам тъпицеръ . Зимам ефтино ,работя с кожи на клиента....    :))

Август 20, 2018, 09:14:46
Отговор #123

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :D :))
Още нови и не толко нови неща.

Чисто новото спирачно нещо! Не беше евтино ,но не мое ме спря. Абе ,дано спира де ,нали е спирачно.
 
От двете решетки ,стана една прилична. И двете бяха като сивата. Рязах от едната и лепих връз другата. И накрая 2 флакона цър-цър. И ето. Скара. Черна.

Август 22, 2018, 21:22:00
Отговор #124

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Още решетка. И капак за боя.

 
Стана като истинска.
 
За съжаление не търпи кит. Пък и така ще е автентичен поогънат тук-там...

Август 22, 2018, 21:37:32
Отговор #125

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ами,опитай се да поизправиш тези неравности ...
retrobs.com

Август 22, 2018, 21:46:18
Отговор #126

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ами,опитай се да поизправиш тези неравности ...
Опитах! Толкоз ми е майсторлъка ,за малко да го предобриме.  :)) Не ме мързи и чука знам как се държи ,ама то си трябва "златна ръка" и "трънско око " и повечко опит. Тоя капак ако се налага 2ра боя ще му направя ,обаче след като го закарам в Бургас в една работилница за изкривяване на правинките.  :))

Септември 01, 2018, 20:32:38
Отговор #127

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
От всичките общо 7 фара ,4 са със здрави стъкла. Два от тях са тотално изгнили ,другите два стават горе-долу а и са за различни крушки и с различни стъкла . Изгнилите имат еднакви стъкла и мога да ги сложа на здравите рефлектори по натам. Само да се науча да махам стъклата без щети. Измих здравите отвън и отвътре ,но при тая манипулация забелязах ,че се изтрива бляскавото покритие на рефлектора .  :-\ Както и да е... Стават на първо четене ,а и не е фрапираща разликата. Ето ги.
H4.

H-ненам кво ама не 4.

Ще си ги доработвам в движение по натам.

Остана да пусна вътре двигателя и затварям капака. Е и малко кабели и жици за редене...

Някой да има идея как тези огледала да влязат на тази стойка:

Хич не ми се ще да ги съсипвам чисто новия чифт... Пък огледал си трябват. Мога да ги бартеросам за друг модел ,ако му се намират на някой.
В раздел търговия изведнъж ми залипсва подраздел "бартер" или "танто за кукуригу" или "взел-дал" там нещо си различно от продава-купува-подарява. Тъй.

Септември 02, 2018, 11:02:10
Отговор #128

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
За рефлекторите, ако нямаш с читаво покритие може да ги пратиш в завода в Стрелча за възстановяване, но мисля пак ще трябва да свалиш стъклото. Огледала потърси за Трабант или Москвич дето се закрепват за рамката на вратата без дупчене... минаха ми 2-3 такива през ръцете, но ми останаха само някакви по-груби пластмасови, които мисля няма да ти харесат.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 12, 2018, 21:42:29
Отговор #129

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ухаааааа...
 :)) :)) :))

Нещо вече се случва.

Изглежда супер. Каквито и кусури да има , преглъщам и после ша ги докарвам в движение. Само да е в движение.

 :)) :)) :))
Айде ,бе хора давайте тоа мотор ,че изтъркаха асвалта без мене.