Автор Тема: Renault 4 F6 - Искам си рендето!  (Прочетена 113135 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 31, 2018, 21:23:04
Отговор #170

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ииии, много парцаливи тия помошчийки ...  :winktongue:
Шегата настрана. Тоя матор с верига ли е или ремък ? Да не е много прескочил зъб и да е срещнала клапани с бутала ? В ниски обороти може и да не е станала голяма поразия, а само някой крив клапан . Докато работеше не лопаше ли отнякъде ?

Октомври 31, 2018, 21:34:18
Отговор #171

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
С верига ... даже има автоматичен хидравличен оптегач от налягането на маслото в мотора.
retrobs.com

Октомври 31, 2018, 21:42:20
Отговор #172

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Слабо вероятно, но пробва ли без алтернатор? Може да звучи странно, ама преди години така при познат дойде перфектна 9-ка, която я бяха бракували, че била с блокирал двигател... Оказа се тотално запечен алтернатор, а мотора вадеше перфектна компресия и работеше на часовник :-\.
Andreev Motorsport TEAM

Октомври 31, 2018, 21:48:36
Отговор #173

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Явно сте разбрали съвета ми първо да направи ревизия на елементарните неща и чак тогава да отваря картер,глава и прочее  :)
retrobs.com

Октомври 31, 2018, 22:11:06
Отговор #174

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Аз не бих се мъчил да го завъртя тоя мотор на стартер преди да съм разбрал какъв е проблема.Откачай всичко,да остане само глава и блок с ангренажа и пробвай на ръка какво се случва.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 31, 2018, 22:20:38
Отговор #175

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Аз мисля че човека пуснал темата се бъзика яко. Това рено баничарка не става е окъцано като манерка за издаване !!!
Каква цена има това в идеално състояние за да си струва труда ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Октомври 31, 2018, 23:05:40
Отговор #176

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Боги,ти прочете ли темата?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Ноември 01, 2018, 08:54:41
Отговор #177

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Слабо вероятно, но пробва ли без алтернатор? Може да звучи странно, ама преди години така при познат дойде перфектна 9-ка, която я бяха бракували, че била с блокирал двигател... Оказа се тотално запечен алтернатор, а мотора вадеше перфектна компресия и работеше на часовник :-\.
Явно сте разбрали съвета ми първо да направи ревизия на елементарните неща и чак тогава да отваря картер,глава и прочее  :)
Алтернатора и водната помпа леко гипробвах на ръка - няма ядове. Те са на нормален ремък и се движат нормално. Дори извадих делкото . Днес ще сваля свещи. Не вярвам нещо да се промени ,но задължително ще опитам ,не ми се ще да разглобявам пак всичко. За да излезе двигателя ,трябва да вадя пак полуоските... и т.н. Веригата обаче е на най недостъпното място и без да извадя мотора, неможе да се провери.  >:(

Ноември 01, 2018, 08:59:24
Отговор #178

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Аз мисля че човека пуснал темата се бъзика яко. Това рено баничарка не става е окъцано като манерка за издаване !!!
Каква цена има това в идеално състояние за да си струва труда ?
Айде сега ,колега ти само по цената ли съдиш за нещата. Не винаги цената е определящ фактор. Пък и как се оценява нещо дето не си го видял ,пипнал или направил?! То като с жената  комуниска!  :)) :)) :))

Ноември 01, 2018, 17:58:41
Отговор #179

Неактивен Seaman

  • Публикации: 79
Здравейте колега,
Адмирации за трудът който си положил за съживяване на автомобила. Преглеждайки темата и по данните които си подал, мисля първо трябва да отвориш капака на клапаните. Ако двигателя е засякъл изведнъж, вероятноста буталото да е срещнало клапан е повече от 70% и спира от раз. Това е стандартна повреда при стар двигател, може да се дължи на много неща – счупени пружини, кобилици...... от умора на материала. При отваряне на капака (което е най-лесно и бързо ще установиш състоянието и ще елиминираш  куп вероятности) и внимателен оглед ще установиш дали всички клапани са ок. Ако клапаните са ок, не е толкова страшно.