Автор Тема: Renault 4 F6 - Искам си рендето!  (Прочетена 112542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2016, 18:01:15
Отговор #20

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ходих. Гледах. Бялата кола от Младост.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1312116278820144&set=pcb.597060290499131&type=3&theater
случайно попаднах на това. Ако нямате фейсбук,  0894234675 е номера на продавача името му е Светослав Антов, говори за около 1000 лева, но е склонен на пазърлък според мен.
Задния мост става. Шасито също ,но ще има нужда от майстор (няма как да мина метър).  Няма живи амортисьори. Вроятно и с шарнирите ще е така. Дисковете почти 0,5 мм. Мойте са бранд ню. Каросерията.... тук там става. Табло ,арматура интериор - доста зле с изключение на задната седалка (тип диван). Имам такава. Двигателя не вдъхва респект. Извадени свещи ,незнайно кога. Едната е с втулка (явно проблем с резбата). Делко- няма. Пък моя двигател е ОК ,само не е пален 7-8 години, но и неговия също от 2006та отлежава. Определено от двете ще стане една. Но от нито една сама по себе си не сава за кола. ;D
Предложих 400 лева. Не мога повече. За повече ще намеря по здрава. Честно казано не е много , но като знам какво ме чака , ми се струва скъпо. В същото време ако той ми направи контра предложение да купи моята , за 400 ще се замисля но за 500 опеделено ще я дам и ще намеря по подходяща колица.  Да влачи както е разглобена. Чакам момчето да пита собственика и евентуално да ми каже ,дава ли я или да я чакам в надин...
« Последна редакция: Ноември 28, 2016, 18:04:34 от dido1903 »

Декември 17, 2016, 17:45:29
Отговор #21

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Изпреварих "Надин".
Сега имам две купчини желязо. Направо ромска завист. Шансовете на един брой работещ автомобил стават с n% нагоре. Майстора хареса шасито и купето. Каза да слагам здравия двигател и да не се занимавам с глупости ,ама не ме кефи това купе. Искам панорамна дограма отзад , а този белия няма. Има някви амбразурки минимални и неотваврящи се. Ще се разглоби. Ще ползвам шасито и задния мост и толкоз. С мойто купе и двигател. Интересното е че купето е монтирано към шасито с болтове ,но има и някакво дзифтоподбно нещо между тях. Някакъв уплътнител. Някой има ли идея какво е и от къде мойе да се намери? Не знам дали да обещавам бира ,ама ако е наложително ,ще се постарая.. ;D

Януари 16, 2017, 16:01:31
Отговор #22

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496

Януари 19, 2017, 21:54:18
Отговор #23

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ето едно Рено 4:


Да , това е Рено. Даже 4. Ама не е F6. Не става. Харесва ми ,ама на мен фургонче ми е по на сърце. Моля някой да спре снега , вкиснах се вече. Не успяхме с покрива на гаража и сега всичко е заринато.
А на снимката в обявата се вижда на заден фон друг интересен хавтомобил ,или е Булгаррено или Рено 8 може пък Шкода май... ?!?Колегиии... Цялата автомобилна история лека полека върви към скрапа. Както се казва ,всеки автомобил рано или късно се превръща в Опел (ръжда).

« Последна редакция: Януари 19, 2017, 21:58:47 от oldrat »

Януари 19, 2017, 22:20:46
Отговор #24

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Рено 10 е това отзад.

Януари 20, 2017, 08:40:04
Отговор #25

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Както се казва ,всеки автомобил рано или късно се превръща в Опел (ръжда).

Колега, ти си бил голям познавач! Евала...

Януари 20, 2017, 09:13:17
Отговор #26

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Дидо, понякога една дума обръща колата  ;)
Стой над нещата, просто неподходящ автомобилен фолклор .

Януари 20, 2017, 13:41:52
Отговор #27

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
dido1903 , Без лоши мисли ,това са митове и легенди както се казва. За всяка марка автомобили има някакви слухове , и повечето не са верни. От брат ми знам само едно "Всичко на тоя свят е възможно , само на Любо Пенев брада не може!"
Моите уважения към Опелите. Там си имам любим модел - Манта. Може би заради филма от 70-те ,ама много ме кефи.

Януари 20, 2017, 14:48:22
Отговор #28

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колега , нека аз ти отговоря, а Дидо да си вземе решение за себе си.
Автомобилният фолклор, както и всички останали форми на фолклор имат една основна и задължителна характеристика - анонимност. Никой не знае и не може да се проследи как и кой по-точно се създават песни, приказки, сказания, митове и легенди.
Когато обаче някой, по някаква си причина, си позволява да си създава хумористична среда на база "митологични" признаци безпричинно нарушава принципа на анонимността. В случая ти си едно от редките явления в този форум, при което наблюдаваме закачка на тази тематика.
Аз лично се чувствам безкрайно комфортно в тази среда точно поради тази причина - тук голямата част от потребителите имат необходимия респект към марка, характеристика, дефект или ефект на една или друга марка. Дискусиите тук са в огромната си част градивни, технически, приятелски и с необходимата доза уважение труда или пристрастията на останалите потребители.
Не е красиво ( и не защото ти го коментираш, а защото такава е нормата ) да се коментират определени качества или липсата на такива , като примерът с Любо Пенев. Некоректно е.
Нека завърша само с моята лична позиция, която основавам на това как "чувствам" аз този форум - джентълменството никога не е в повече . Едно обикновено извинение за объркването върши работа колкото томове с обяснения  ;)

Януари 20, 2017, 15:10:10
Отговор #29

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Благодаря ,Боби!
Както винаги си изчерпателен.

Колега,oldrat - приемам,че всичко е наред.
 :)
Радвам се,че имаш любим модел Опел.