Автор Тема: Renault 4 F6 - Искам си рендето!  (Прочетена 113141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 03, 2020, 22:26:07
Отговор #300

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Екстремни маршрути в рамките на 2 седмици преминатаи с "my precious"!
Маршрут 1 - село или град Банкя-село Дивотино!  Снимките не са мои ,щото ме беше страх да спра за да снимам! Ако някой познава маршрута ,може да потвърди ,че минават само жипки ,тракторье и екстремисти с АТВ.

Маршрут 2 - София-Факултето-Цивилизован път. И тука нямаше как да спирам за снимки.  :-[ За това прилагам описателни такива.

Юни 04, 2020, 07:37:31
Отговор #301

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Втората и третата снимки къртят. Потвърждавам за 3-те снимки, карам колело из района на първата снимка, а през района на 2 и 3 минавам всеки ден преди и след работа :))
Andreev Motorsport TEAM

Юли 03, 2020, 21:23:55
Отговор #302

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Само да се похваля!  /не с рекламна цел , а защото циганина дето му плащах да ме хвали... (короната го отнесе)/
12 000 km Уааааа! Ежедневка си е безкомпромисна и безпроблемна. Нямам какво да снимам ,безупречно е. И без ситуации! Всичко си му работи. /чук чук на дървото/ Много съм доволен. Малко е шумна , нооо ,това е не ме притеснява изобще! Дали да не карам Рендето и зимата...!? Субаренцето съвсем изостана... самотно.  ;D

Юли 03, 2020, 21:31:40
Отговор #303

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Само да се похваля!  /не с рекламна цел , а защото циганина дето му плащах да ме хвали... (короната го отнесе)/
12 000 km Уааааа! Ежедневка си е безкомпромисна и безпроблемна. Нямам какво да снимам ,безупречно е. И без ситуации! Всичко си му работи. /чук чук на дървото/ Много съм доволен. Малко е шумна , нооо ,това е не ме притеснява изобще! Дали да не карам Рендето и зимата...!? Субаренцето съвсем изостана... самотно.  ;D
Браво!
Би ли споделил разхода на гориво и имаш ли инфо как го дават по фабрични параметри  :)
retrobs.com

Юли 03, 2020, 22:28:11
Отговор #304

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Винаги съм готов да споделя точно тази информация!  :winktongue:
Мисля ,че ако карам на газ ще ми излезе по скъпо...  ;D   
Всъшност по каталози и разни други източници разхода е около 6 на 100. https://www.auto-data.net/en/renault-4-1.1-34hp-10654
нещо такова:

Fuel consumption (economy) - urban    6.3 l/100 km 37.34 US mpg
44.84 UK mpg
Fuel consumption (economy) - extra urban    5.4 l/100 km 43.56 US mpg
52.31 UK mpg
Fuel Type    Petrol (Gasoline)
Maximum speed    120 km/h 74.56 mph
Weight-to-power ratio    21.2 kg/hp

1978 Renault 4 1.1 (34 Hp) | Technical specs, data, fuel consumption

И съм склонен да го вярвам ,а дори и повече ,защото ниските обороти са около 600-650 и без хидравлика и серво и с тоя микрокарбур /като на моторна коса е/ икономията е дори 100% при спускане , а при изкачване повече от 34 коня -няма и да искаш и да търсиш -няма бе!  :o Ужас! Ама си драпа на 3та нагоре с 60 като няма товар...
На български преведено: 30-40 лв.(18-22литра) = на пълен резервоар. За 120 км гори 1/4 резервоар. Значи 6 на 100 макс или с 60-70 кинта шъ мина по магистралата та чак до Бургас и обратно ,обаче без да се напъвам над 80-120 /на места 130/  :)) С попътен вятър и верния наклон! :winktongue:
И ,честно казано, иде ми да му лепна ваденка с текст: Моите 34 срещу твоите 3-4 табуна коне, а!?!?! И как е!?!
Звяр ти казвам! Неудържим.  8))

Юли 04, 2020, 13:37:34
Отговор #305

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Екстремни маршрути в рамките на 2 седмици преминатаи с "my precious"!
Маршрут 1 - село или град Банкя-село Дивотино!  Снимките не са мои ,щото ме беше страх да спра за да снимам! Ако някой познава маршрута ,може да потвърди ,че минават само жипки ,тракторье и екстремисти с АТВ.
Маршрут 2 - София-Факултето-Цивилизован път. И тука нямаше как да спирам за снимки.  :-[ За това прилагам описателни такива.

Факултето е ясно - и аз съм минавал оттам като най-пряк път към Банкя... ама ако случиш спусната бариерата на прелеза не се печели време, а напротив.
Интересно ми е рендето стигна ли до Дивотинския манастир, понеже последният участък от пътя до там е наистина екстремен дори за джип - жената и детето слязоха, защото имаше странични наклони около 45 градуса, дори не са се сетили да снимат от страх да не се преобърна :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 04, 2020, 14:06:14
Отговор #306

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Факултето е ясно - и аз съм минавал оттам като най-пряк път към Банкя... ама ако случиш спусната бариерата на прелеза не се печели време, а напротив.
Интересно ми е рендето стигна ли до Дивотинския манастир, понеже последният участък от пътя до там е наистина екстремен дори за джип - жената и детето слязоха, защото имаше странични наклони около 45 градуса, дори не са се сетили да снимат от страх да не се преобърна :)
Относно Факултето - почти всеки ден  минавам от там по главното шосе и през прелеза ,но в онзи ден реших да сека от Овча купел напряко и се забих в самото сърце на махлата! Улиците на места са като пътеки с канвка в средата или по края и се наложи да обърна на едно място защото и GPS -a е в огромна заблуда! Много от тея пътеки са без изход. Нещо като лабиринта на Минотавъра ,ама с роми. Няма такова изживяване... И до манастира стигнах защото някакъв местен ,който превозих около километър и половина твърдеше ,че от там е пътя към Дивотино. Оказа се ,че до манастира е най леката част от целия път.  :o Наклоните след това бяха на всички посоки ,като слязох в някаква вилна зона , и викам - край ,няма как да се връщам. Достигнах до момент в който връщането беше немислимо. Само ,дето не знаех какво ме очаква. Обаче ,драпа си Рендето ,а на мен в главата ми само "Дано ,не го закъсам ,дано не го закъсам ,че ме изядоха вълците тука... И да не вали...Поне още час-два".  И така. Като се показа Дивотино в далечината ,все едно бях прекосил Сахара. През цялото време ме крепеше мисълта ,че все пак Рено 4 е показало качества в "Париж-Дакар".  :)) Екстремист-идиот. Край. Повече без адреналинови експерименти и каране по слухове и непроверени маршрути.

Юли 04, 2020, 23:57:41
Отговор #307

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И ние така се заблудихме. Първия път пробвахме да стигнем до манастира по царския път обиколно, но стигнахме само до селото и там не намерихме брод към манастира. После открихме, че по пътя от Банкя към Михайлово има табела за манастира и черният път през полето в начлото беше доста сносен, но в един момент влезе в горичка с изровени от пороите коловози и големи странични наклони. Слязох и тръгнах напред пеша на разузнаване, което показа че до манастира остават само няколко стотин метра. Затова реших, че като сме с истински джип няма да се връщаме километри назад. Свалих семейството за всеки случай и прекарах колата на милимунди от дърветата, за да не пропадне или да се преобърне в дълбоките и криви коловози... те ме следваха пеша. За щастие се оказа, че за връщане все пак си има и царски път, който обаче не минава през с. Дивотино, та се прибрахме вече като бели хора по асфалта :)

И ето едно подходящо клипче в съзвучие с темата, дано имаш Фейсбук профил, понеже е оттам: https://www.facebook.com/watch/?v=699810630566114
« Последна редакция: Юли 05, 2020, 00:16:31 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 05, 2020, 08:40:10
Отговор #308

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Засичам те с това ренде редовно, в Дивоино, по София, из Факултето. Супер е, откроява се от талпата :D
Andreev Motorsport TEAM

Юли 05, 2020, 14:19:25
Отговор #309

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
И ето едно подходящо клипче в съзвучие с темата, дано имаш Фейсбук профил, понеже е оттам: https://www.facebook.com/watch/?v=699810630566114
Вижда се клипа и без рег. Нещо такова беше. Уеуе ,горкото Ренде.  :o

Засичам те с това ренде редовно, в Дивоино, по София, из Факултето. Супер е, откроява се от талпата :D
  :) Ми запри ма ,на по кафе ,бира или сок. Ако можеш ,де ,че то с 34 коня ама фърка. Оня ден един охранител се изтича пред мене и маха ли маха. Заковах аз и си полафихме. Казa ,че има F4 и му седи пред блока. Има желание да го кара ,ама имал проблеми с заден мост. Относно открояването.... , навремето взех Фиеста точно за да се скрия. 2007 ме санкционираха за алкохол и тогава спрях да карам Рендето ,защото привличаше твърде много внимание от страна на КАТ.   C:-) Но ,това му била съдбата. Сега пак е на кракълца и в добра кондиция. Уа!  :))