Автор Тема: Търся добър майстор за основен ремонт на двигател (Форд от 59г, 6 цил.редови)  (Прочетена 17540 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2016, 21:31:30
Прочетена 17540 пъти

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Драги приятели,
не мога да намеря майстор който би ми направил основен ремонт на двигател от Форд 59 г.
Двигателя е 6 цилиндъра редови. Много майстори (!) се опитаха и ми взеха една торба пари и накрая нищо.
Последно шлайфаха главата, смениха пружините, смукателните и изпусквателните клапани. Също и поднових с нови всички гарнитури.
Майстора казва че няма тяга на двигателя защото нямало компресия. двигателя на празен вход си работи нормално. И като звук си е ОК. но тръгнеш ли да караш колата двигателя се зори и едвам едвам тръгва колата.
Което значило че трябва да се сменят сегментите с буталата. Тази работа му се струва сложна и не му се занимава. С една дума ме разкара от главата си.
Та сега си търся майстор който би обърнал наистина внимание и ми оправил двигателя като хората.
Колата се намира в София.

ето и едно клипче снимано преди седмица:

Ноември 21, 2016, 13:32:03
Отговор #1

Неактивен Desert_Ant

  • Публикации: 12
Жоро - 0888 711 341

Ноември 21, 2016, 15:12:27
Отговор #2

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Малко странно ми се струва на слух да хване, че са износени сегментите, ама ... нали е майстор!
Обикновено се пробва да се нагласи сместа на карбуратора, предварението на запалването,  дали е изправен амбреажа, пробва се с компресомер, и чак тогава се решава, че двг-то е за ремонт....   Ама всичкото това си е мое мнение...   :-\

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Ноември 21, 2016, 15:19:51
Отговор #3

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
....   Ама всичкото това си е мое мнение...   :-\
И други го споделяме. Много неща трябва да се погледнат/премерят преди да се реши, че трябва ремонт... ;)

Ноември 21, 2016, 16:09:16
Отговор #4

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Спасява те само Жоро Григоров от Обеля.

Ноември 21, 2016, 20:45:43
Отговор #5

Неактивен Desert_Ant

  • Публикации: 12
:) Телефона е ноеговия

Ноември 22, 2016, 09:20:38
Отговор #6

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Лично аз бих направил следните стъпки преди да престъпя към основния ремонт, който ти препоръчват.

Как да разбера дали карба е в изправност:
С малка бутилка за битова газ и обикновен изпарител правиш една елементарна газова уредба, изпарителя го закачаш някъде на маркучите за радиаторчето за отопление на купето. Пускаш леко газ и я докарваш да работи равномерно на празен ход. Следва проба на ход. Така разбираш състоянието на карба и как функционира. Ако няма никаква промяна игнорираш горните проби.
Следва: Задължителнно свали ангренажния капак и отново провери дали е зацепен вала акуратно. Това е типичен симптом за поне 2 зъба разминаване.
Третото и последно нещо е да проверите отново центровката на запалване за голямо закъснение.
Никъде не спомена какво показва теста с компресията на цилиндрите.
Стойности на маномеръра от порядъка на 7-7.5/8 бара означава степен на сгъстяване 8,5-9, или с други думи проблема може да е навсякъде другаде, само не и в буталната група.
Поздрави

Декември 06, 2016, 09:39:50
Отговор #7

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Бъркаш нещо колега.При налягане на манометъра 10-10.5 бара отговаря на 7-7.5 степен на сгъстяване.Имах някъде таблица ще потърся и ще я кача.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 07, 2016, 15:24:37
Отговор #8

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...При налягане на манометъра 10-10.5 бара отговаря на 7-7.5 степен на сгъстяване.Имах някъде таблица ще потърся и ще я кача.
Не забравяйте, че показанията на манометъра зависят най-вече от разпределителния вал и градусите след ДМТ в които затваря всмукателния клапан. Ако валът е "зацепен" погрешно (1-2 зъба закъснение), манометъра ще отчете глупости, а бутала/сегменти/цилиндри всъщност са си наред...

Декември 09, 2016, 14:51:28
Отговор #9

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Степента на сгъстяване е постоянна величина и е зададена от конструктора, а компресията е променлива и зависи от някои фактори, описани по-горе, като износване на цилиндри и сегменти, неправилно регулирани клапани...