Автор Тема: Търся добър майстор за основен ремонт на двигател (Форд от 59г, 6 цил.редови)  (Прочетена 17547 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 09, 2016, 20:17:19
Отговор #10

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Степента на сгъстяване е постоянна величина и е зададена от конструктора, а компресията е променлива и зависи от някои фактори, описани по-горе, като износване на цилиндри и сегменти, неправилно регулирани клапани...

Плюс 1 за степента на сгъстяването.  :)
Определение за нея има във всеки учебник по ДВГ.
А преди да се вадят кардинални изводи дали е издухал мотора, компресията може да се види и дали се променя при една проста проба.

При такова пробване първо се мери компресията на даден цилиндър нормално, и се запомня стойността.
После на същия цилиндър се налива малко масло през отвора на свещта.
Слага се пак компресомера, и се развърта мотора няколко пъти на стартер.

Ако се повиши налягането значимо, лошо, значи са заминали сегментите.
А ако не се повиши компресията с това налято масло, а има същата стойност от на сухото мерене, проблема за ниската компресия не е в сегментите, може някой от двата клапана да не приляга, или да е с поизгорял ръб.

И в зависимост от желанието за занимавки, по този начин се проверяват и останалите цилиндри какво става с тях.

Декември 19, 2016, 17:17:15
Отговор #11

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Двигателя е разглобен в момента. Коляновият вал е в много лошо състояние. Лагерите са износени много. За буталата да не говорим.
Компресията на всички цилиндри беше много ниска. За това и е нямало тяга до колкото разбрах.
В момента търся друг такъв двигател в добро състяние. От САЩ няма как да си докарам. Ще ми излезе златен. Искам да си го направя оригинален, пак 6'так..но в краен случай мога да сложа и 8'мак от тези години..разбирасе ако намеря такъв читав.
Казаха ми че някъде в Сливен имало място където са правели лагери за износен колянов вал. Да се завари колянов вал и след това да се шлайфа колко е надеждно според вас? По добре ли е да се направят лагери спрямо този износен вал?
« Последна редакция: Декември 19, 2016, 17:19:38 от cepgap »

Декември 19, 2016, 18:00:46
Отговор #12

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
И лагери и бутала има ремонтни размери. Трябва да се премерят цилиндрите и шийките на вала(това да го направи компетентен шлайфист) и да се прецени дали ще излезе на ремонтен размер. Ако ли не, тогава се мисли за наварени шийки, правени лагери и др.
пп Трябва да се намерят данни за наличните ремонтни размери за тоя двигател.
ппп Дори и да се намери осмак от Форд, подходящ за тази кола, то той със сигурност също ще трябва да се ревизира...

Декември 19, 2016, 19:55:57
Отговор #13

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Двигателя е разглобен в момента. Коляновият вал е в много лошо състояние. Лагерите са износени много. За буталата да не говорим.
Компресията на всички цилиндри беше много ниска. За това и е нямало тяга до колкото разбрах.
В момента търся друг такъв двигател в добро състяние. От САЩ няма как да си докарам. Ще ми излезе златен. Искам да си го направя оригинален, пак 6'так..но в краен случай мога да сложа и 8'мак от тези години..разбирасе ако намеря такъв читав.
Казаха ми че някъде в Сливен имало място където са правели лагери за износен колянов вал. Да се завари колянов вал и след това да се шлайфа колко е надеждно според вас? По добре ли е да се направят лагери спрямо този износен вал?
       ПАК ТИ КАЗВАМ ---СТИГА СИ ПИТАЛ И РАЗПИТВАЛ----СПАСЕНИЕТО ТИ Е ПРИ  ЖОРО ГРИГОРОВ  ОТ  ОБЕЛЯ...........

Декември 19, 2016, 21:26:53
Отговор #14

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Двигателя е разглобен в момента. Коляновият вал е в много лошо състояние. Лагерите са износени много. За буталата да не говорим.
Компресията на всички цилиндри беше много ниска. За това и е нямало тяга до колкото разбрах.
В момента търся друг такъв двигател в добро състяние. От САЩ няма как да си докарам. Ще ми излезе златен. Искам да си го направя оригинален, пак 6'так..но в краен случай мога да сложа и 8'мак от тези години..разбирасе ако намеря такъв читав.
Казаха ми че някъде в Сливен имало място където са правели лагери за износен колянов вал. Да се завари колянов вал и след това да се шлайфа колко е надеждно според вас? По добре ли е да се направят лагери спрямо този износен вал?

Ако се навари и шлайфа на номинален размер, после трябва наново да се закали коляновия вал
Ако не се закали, ще се изядат наваряваните места за отрицателно време.
За закаляване обаче трябват за такъв колянов вал с отн. големи размери, фурна с такива отн. големи размери.
Едно време в лабораториите/практиките на Соф. технически университет имаше такива фурни.
Сега дали още ги има и дали работят, вкл. и за външни лица, не знам. Може и да се пита на място.

Декември 23, 2016, 21:04:13
Отговор #15

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Колега,
наваряването и последващите манипулации по износен колянов вал ЩЕ ТИ ИЗЛЯЗАТ В ПОСЛЕДСТВИЕ НЕ ЗЛАТНИ - А ПЛАТИНЕНИ!!!
Това е най-натоварената и най-скъпа част в един ДВГ.
Няма такъв бунак, който да ти направи тези неща и да гарантира някакво що годе прилично качество.
В автомобилното машиностроене са забранени манипулации по кол. валове различни от предписаните ремонтни размери на шийките. 
В някой държави за такива манипулации може да лежиш и в затвора!!!
За сведения на Людмил и неговите пещи ще споделя какво съм виждал на живо в гр. Харков, Украйна - института по ДВГ
1.Шлайфане на шийките до +5 стотни
2.Закаляване общо целия вал
3.Повторно закаляване на шийките с ТВЧ.
4.Азотиране на шийките
5.Крайно шлайфане до точен размер
Къде и кой в БГ може да навари вал и да гарантира последваща твърдост, надежност и така. н.!!! 

Ако вала е износен под ремонтните размери - шлайфане, нови лагери само за твоя вал и гореописаните процеси. 
Весела Коледа



Декември 24, 2016, 16:33:51
Отговор #16

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Решението което взех е да закарам двигателя (тоест частите които поискаха) до Сливен (при ЗиГ).
Там да ми направят нови лагери спрямо този вал който имам. Няма да се заварява нищо и няма да се обработва вала.

Декември 24, 2016, 23:43:54
Отговор #17

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Как така няма да се обработва? При такова износване на лагерите, валът кой знае какви форми е придобил по шийките, не се ли шлайфа - язък за новите лагери.

Апаратура за наслояване на валове имало в Международния в София. Може би и другаде. Но съм чувал, че е Ок за големи валове, при автомобилни било ненадеждно, покритието падало.
« Последна редакция: Декември 24, 2016, 23:46:33 от Teodor »

Декември 25, 2016, 00:28:12
Отговор #18

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
...до Сливен (при ЗиГ).

Сердар,успех! Дано да успеят.
А какво е това ЗиГ? :o

Апаратура за наслояване на валове имало в Международния в София.

Тео,какво е "Международния"?

Питам,не за друго, а защото съм с доста ограничени познания за двигателите и ще ми е интересно да разбера.

Поздрави!


Декември 25, 2016, 13:00:02
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
ЗиГ ми прилича на технология.
Иначе категорично - на форма различна от окръжност , лагеруване няма! Иска си технологичния процес от до -
шлайфане , нваряване , закаляване , циментиране. Може и да има лагери  и за трети ремонт на даден мотор , ама
язвите и износанията да го подминават , се минава на поръчка за 4 ти , та и за 5 ти дори.Трябва да се паснат нещата.

Тука размера определено много има значение. >:D :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987