Автор Тема: Търся добър майстор за основен ремонт на двигател (Форд от 59г, 6 цил.редови)  (Прочетена 17542 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2016, 14:03:38
Отговор #20

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Весела Коледа

"Апаратура за наслояване на валове имало в Международния в София. Може би и другаде. Но съм чувал, че е Ок за големи валове, при автомобилни било ненадеждно, покритието падало."

Тео, метода е ненадежден за всички валове, било то големи и малки автомобилни. Удължава малко ресурса но не повече. На 30 годишен автобус новия вал струва колкото два пъти целия такъв, и е иконмомически неоправдано купуването на нов. Метода е електрохимичен и представлява наслояване на метал върху метал. Аз лично  пробвах с разпределител вал и ми отказаха с мотива, че не носят гаранция против изкривяване. Останах си с разходите за куриер в двете посоки.
Колегата сам си взима решения как да си възтановява мотора, но прави впечатление следното: в по-горен пост твърди че вала е износен до безобразие, на по долен пост вала няма да се шлайфа.
Ако е само за нови ляти поръчкови лагери - та те правят навсякъде или Сливенския бабит е най-износоустойчив.
Идеята не е да се заяждаме, а да помагаме след като колегата пита.
Поздрави на всички



Декември 25, 2016, 21:00:54
Отговор #21

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Весела Коледа

"Апаратура за наслояване на валове имало в Международния в София. Може би и другаде. Но съм чувал, че е Ок за големи валове, при автомобилни било ненадеждно, покритието падало."

Тео, метода е ненадежден за всички валове, било то големи и малки автомобилни. Удължава малко ресурса но не повече. На 30 годишен автобус новия вал струва колкото два пъти целия такъв, и е иконмомически неоправдано купуването на нов. Метода е електрохимичен и представлява наслояване на метал върху метал. Аз лично  пробвах с разпределител вал и ми отказаха с мотива, че не носят гаранция против изкривяване. Останах си с разходите за куриер в двете посоки.
Колегата сам си взима решения как да си възтановява мотора, но прави впечатление следното: в по-горен пост твърди че вала е износен до безобразие, на по долен пост вала няма да се шлайфа.
Ако е само за нови ляти поръчкови лагери - та те правят навсякъде или Сливенския бабит е най-износоустойчив.
Идеята не е да се заяждаме, а да помагаме след като колегата пита.
Поздрави на всички

А за шлайфането на разпред вала са отказали заради страха от изкривяване на целия вал след наваряването/закаляването предполагам...
Хм, не би трябвало толкова зверски да се покриви, че струговане после да не може да го оправи.

Иначе наслояването на гърбиците на разпред. валовете е популярна практика навън.
Специално и в Англия и САЩ различни фирми успешно го прилагат и то отн. често, специално за разпред. валове за многоцилидрови мотори, където и най се рентира спрямо цената на нов разпред. вал.

Декември 26, 2016, 09:22:35
Отговор #22

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Сердар,успех! Дано да успеят.
А какво е това ЗиГ? :o

Тео,какво е "Международния"?

Питам,не за друго, а защото съм с доста ограничени познания за двигателите и ще ми е интересно да разбера.

Поздрави!

Предполагам, че има впредвид шлайф базата на сегашния Интерсервиз...
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 26, 2016, 12:14:41
Отговор #23

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Сердар,успех! Дано да успеят.
А какво е това ЗиГ? :o
Дидо, за ЗиГ може да намериш инфо тук http://www.zig.bg/
те са имали най добрата апаратура за шлайфане на валове и правене на нови лагери спрямо вала.
Взех информацията от човек който е работил с тях. Имал същият проблем като мен. Само че с двигател на камион, а не на кола.

Весела Коледа на всички.

Декември 26, 2016, 12:38:27
Отговор #24

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Весела Коледа

"Апаратура за наслояване на валове имало в Международния в София. Може би и другаде. Но съм чувал, че е Ок за големи валове, при автомобилни било ненадеждно, покритието падало."

Тео, метода е ненадежден за всички валове, било то големи и малки автомобилни. Удължава малко ресурса но не повече. На 30 годишен автобус новия вал струва колкото два пъти целия такъв, и е иконмомически неоправдано купуването на нов. Метода е електрохимичен и представлява наслояване на метал върху метал. Аз лично  пробвах с разпределител вал и ми отказаха с мотива, че не носят гаранция против изкривяване. Останах си с разходите за куриер в двете посоки.
Колегата сам си взима решения как да си възтановява мотора, но прави впечатление следното: в по-горен пост твърди че вала е износен до безобразие, на по долен пост вала няма да се шлайфа.
Ако е само за нови ляти поръчкови лагери - та те правят навсякъде или Сливенския бабит е най-износоустойчив.
Идеята не е да се заяждаме, а да помагаме след като колегата пита.
Поздрави на всички

ако трябва да съм честен аз нищо не разбирам от тези неща. единственото което мога е да се кефя на тези коли и да плащам естествено за ремонта им. иначе изцяло се водя по думите на "майсторите" които ги оправят. майстора в началото ми каза че вала е много зле и не може да се прави ремонт. вече са му правили 5-ти ремонт. как го е разбрал това не знам. но каза че не може повече да се ремонтира. за това ми каза че няма как да се направи ремонт и да се използват нови лагери за този вал. ремонтите били до 5, тоест нямало лагери за 6-ти ремонт на вала. каза че трябва да се направят нови лагери спрямо този вал. хората които са ги правили по най интелегентен начин са били в Сливен. преди няколко години изпратил двигател на камион и те са ми направили лагерите. Вала ще се шлайфа във всеки един случай и след това вече каквото е останало от този вал ще му се направят лагерите на ново. тази фирма ЗиГ са имали тази технология и са си вършили добре работата. от 3-4 човека чух същотото. за това реших да се пробвам. не искам да слагам друг двигател, искам двигателя да си е оригинален и да мога да разчитам на него.а не да ме е страх като карам колата.

Декември 26, 2016, 17:09:23
Отговор #25

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... майстора в началото ми каза че вала е много зле и не може да се прави ремонт. вече са му правили 5-ти ремонт. как го е разбрал това не знам. но каза че не може повече да се ремонтира. за това ми каза че няма как да се направи ремонт и да се използват нови лагери за този вал. ремонтите били до 5,...
Разрових се малко за инфо за ремонтите. На този двигател са предвидени точно 3 ремонта на основните и биелни шийки. Лагерите са съответно стандартни и 0.010", 0.020" и 0.030" ремонтни размери.( това са размери в инчове - умножение по 25.4 за мм.) Интересно, че стандартните имат и два цвята - червени и сини (като при БМВ) с разлика 0.0004" - това е около стотна от мм за компенсиране на допуски при производството на валовете.

Декември 26, 2016, 17:55:22
Отговор #26

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Разрових се малко за инфо за ремонтите. На този двигател са предвидени точно 3 ремонта на основните и биелни шийки. Лагерите са съответно стандартни и 0.010", 0.020" и 0.030" ремонтни размери.( това са размери в инчове - умножение по 25.4 за мм.) Интересно, че стандартните имат и два цвята - червени и сини (като при БМВ) с разлика 0.0004" - това е около стотна от мм за компенсиране на допуски при производството на валовете.
реших да поръчам пистони от САЩ. там видях че има 4 вида. помислих си че може да се ремонтират 4 пъти. това го свързах с ремонтите на лагерите. може би и те търпят 4 ремонта си рекох. както казах в началото не ги разбирам тези неща...за това предимно само предполагам и може би говоря на изуст :)


Декември 26, 2016, 20:24:12
Отговор #27

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Колега,
най-европейското и правилно е като не разбираш достатъчно е да се обърнеш към хора които са го правили или го правят.
Завода производител предвижда няколко ремонта на повечето валове през 0,25 мм, съвета ми към теб да изискваш от тези Сливналии да проверят след н-тия ремонт твърдоста на шийките.
Както ти писах по горе шийките са закалени с Ток с Висока честота и азотирани за твърдост повърхностно.
С други думи да си наясно 100% за какво си даваш парите.
Поздрави

Декември 26, 2016, 20:50:23
Отговор #28

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Колега,
най-европейското и правилно е като не разбираш достатъчно е да се обърнеш към хора които са го правили или го правят.
Завода производител предвижда няколко ремонта на повечето валове през 0,25 мм, съвета ми към теб да изискваш от тези Сливналии да проверят след н-тия ремонт твърдоста на шийките.
Както ти писах по горе шийките са закалени с Ток с Висока честота и азотирани за твърдост повърхностно.
С други думи да си наясно 100% за какво си даваш парите.
Поздрави

благодаря за съветите. ще ги питам специално за твърдоста на шийките и ще ги споделя тук.

Декември 26, 2016, 20:53:55
Отговор #29

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
Коляновите валове в повечето случаи са чугунени. Не знам чугуна да подлежи на ТВЧ закалка.