Автор Тема: Търся добър майстор за основен ремонт на двигател (Форд от 59г, 6 цил.редови)  (Прочетена 17912 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2016, 23:50:29
Отговор #30

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Да не забравяме, че си имаме работа със стар американски "мърморко" двигател. Площта на самите лагери е голяма и, стига да има добро налягане на маслото, шийките, и от кашкавал да са, пак ще работи безпроблемно. На Шеви чугунените валове също имат три ремонта предвидени от завода, ама на пазара има лагери до шести ремонт...
Нека тези хора в Сливен премерят вала точно, да го шлайфат и да "сгънат" едни лагери с хлабина:
биелни лагери - от 0.0004" до 0.0023"; граница износване - 0.0033".
основни лагери - 0.0005" до 0.0025"; граница износване - 0.0035".

Декември 27, 2016, 10:37:38
Отговор #31

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Въобще не съм запознат с американските двигатели, та затова да питам. Цитираните по-горе хлабини в каква мерна единица са? Ако е в мм., това са изключително малки хлабини, на повечето европейски мотори 3 стотни е хлабина в биелен лагер в ново състояние, а за основен по принцип е повече, а тук говорим за пределно допустима. Хлабина в хилядни съм виждал да се упоменава при плаващ бутален болт, ама при лагери на колянов вал не съм.Тези кавички след цифрите би трябвало да са инчове, ако правилно разбирам?

Декември 27, 2016, 14:07:25
Отговор #32

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Въобще не съм запознат с американските двигатели, та затова да питам. Цитираните по-горе хлабини в каква мерна единица са? Ако е в мм., това са изключително малки хлабини, на повечето европейски мотори 3 стотни е хлабина в биелен лагер в ново състояние, а за основен по принцип е повече, а тук говорим за пределно допустима. Хлабина в хилядни съм виждал да се упоменава при плаващ бутален болт, ама при лагери на колянов вал не съм.Тези кавички след цифрите би трябвало да са инчове, ако правилно разбирам?
инчове

Декември 27, 2016, 14:54:28
Отговор #33

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Коляновите валове в повечето случаи са чугунени. Не знам чугуна да подлежи на ТВЧ закалка.

Коляновите валове са кована стомана.Чугун не би издържал на натоварването.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Декември 27, 2016, 17:58:50
Отговор #34

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Коляновите валове са кована стомана.Чугун не би издържал на натоварването.
На по-старите американки, валовете са т.н. "cast nodular iron", което е вид чугун. Преводача на чичко Гугъл ми дава "сферографитен чугун." Отделно има стоманени валове, а след това са кованите стоманени валове. :)

Декември 27, 2016, 23:02:01
Отговор #35

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
така, значи днес закарах блока, коляновия вал и биалетките (тези неща дето държат пистоните) на хората от Сливен. Бяха доста учтиви ако трябва да съм честен. Свалиха блока с някакво кранче, разгледаха внимателно, говориха с майстора който ще събира после двигателя и след това измериха нещо по лагерите за да ми направят някаква горе/долу цена. Питах ги дали е много износен вала и дали има опастност да се счупи заради това износване. Отвориха една стара дебела книга и там намериха информация за моя двигател и колянов вал. Това на снимката дето е описано като "RODS" по стандарт трябвало да е 58.379 мм. При мен беше 57.770 мм. Човекът каза да не се притеснявам. Вала може би е бил ремонтиран около 3 пъти. Можел да изтърпи и 4ти ремонт.
След 2-3 седмици ще ми се обадят да си взема блока и вала. Това което ще направят е да шлайфат вала и по този вал да направят всички лагери. Сега ще си търся пистони за този двигател. Ако някой разполага с такива нека свирка :)



Декември 27, 2016, 23:11:35
Отговор #36

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Коляновите валове са кована стомана.Чугун не би издържал на натоварването.

Издържа и още как  ;D То има различни видове чугун. Но за пример, чугунови са коляновите валове на жигулаторите. Чугунови, закалени, а както знаем от практиката при тези така масови коли, там проблеми не дават, карат много и търпят няколко ремонта.

Декември 27, 2016, 23:14:06
Отговор #37

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Тук нови бутала няма да намериш, в щатите са по 160-180 долара комплекта. Кой ремонт ти трябват?

Декември 27, 2016, 23:18:29
Отговор #38

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
Тук нови бутала няма да намериш, в щатите са по 160-180 долара комплекта. Кой ремонт ти трябват?

май 4-ти ремонт ще ми трябват..казвам "май" защото не съм сигурен. нека питам майстора и така да ти кажа. иначе проверих в rockauto за бутала, там едното струваше над 50 долара. Боби ти от къде пазаруваш?

Декември 28, 2016, 00:34:12
Отговор #39

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... Отвориха една стара дебела книга и там намериха информация за моя двигател и колянов вал. Това на снимката дето е описано като "RODS" по стандарт трябвало да е 58.379 мм. При мен беше 57.770 мм. ...
Добре е, че разполагат с нужната информация за вала. По горните размери съдя, че валът има още 0.153 мм до фабричния трети ремонт - 0.762 мм надолу. Това е малко на кантар дали шийките ще излязат чисти, та да могат да се сложат фабрични лагери. Така че, поръчкови лагери и готово. :)
пп Ако не е тайна, какви пари поискаха за шлайфане и лагери?
ппп "Биалетка" е част от окачването, а "мотовилка" или "биела" свързва коляновият вал с буталото. ;)