Автор Тема: Внасяни ли са и колко в България Opel Admiral/Diplomat A?  (Прочетена 7732 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2016, 12:19:38
Прочетена 7732 пъти

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Ако темата не е на мясно, нека някой я премести. Интересува ме някой знае ли да са внасяни тези модели в България ?
« Последна редакция: Ноември 21, 2016, 08:20:04 от dido1903 »

Ноември 19, 2016, 16:08:41
Отговор #1

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Вуйчо ми навремето имаше Адмирал 2,8S, автомат. Не помня дали беше модел "А". Детските ми спомени са, че беше с два хромирани ауспуха в краищата на задницата и, че боботеше много тежко. Става въпрос за седемдесетте години. По това време японското посолство имаха същия, но друг цвят, някакъв кафяв беше. Беше го купил с челен удар, корекомски, втора ръка. Не знам какво имаш в предвид под внасяни...
пп. Сега погледнах в гугъл, неговия е бил версия "B", както и този на джапанското посолство, така че за първата версия нямам идея дали е внасяна.
пп2 ако не ме лъже паметта при бай Еленко от Княжево май имаше някакъв Адмирал...преди десетина и повече години...
« Последна редакция: Ноември 19, 2016, 16:18:06 от kinni »

Ноември 19, 2016, 18:24:18
Отговор #2

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
 Имам в предвид, дали са продвани нови в Кореком или на друго място внесени официално като нови. Дали е можело да си го купи, човек с право да притежава валута ? Питам, защото ми попаднаха няколко части внесени по това време и мисля, че все трябва да са поръчани за такива модели тук.

Ноември 19, 2016, 20:24:20
Отговор #3

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Ами нищо чудно и да са внасяни като нови, не е задължително от кореком. Казвам не е задължително, защото през деветдесетте години се запознах със собственик на олдс торонадо, модел `66, най-готините според мен, което е закупено чисто ново от Пловдивския панаир. Някога Олдсмобил са имали щанд там...поне така ми каза той.

Ноември 19, 2016, 21:47:40
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Най-добре питай бай Здравко Карчин, той също има Адмирал и е достатъчно възрастен да помни дали са били внасяни навремето от Кореком.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 20, 2016, 21:55:12
Отговор #5

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Кореком имаха и луксозни каталози, в които се описваха всички стоки, включително и автомобилите. Ако някой колега притежава такъв от съответните години (защото мисля че ежегодно имаше актуализиран каталог или в най-лошия случай на петилитка  :D ), нека провери  ;) Иначе такъв Адмирал имаше и в Благоевград навремето, но последният му собственик го беше купил втора ръка ударен, така че не мога да го ползвам като жокер. Ето Опела:




Ноември 23, 2016, 16:17:14
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Иво, тук имаме отлежаващ за продажба от преди няколко години един Admiral A:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4415.msg52102.html#msg52102

А по-горе в самата обява, Люси споменава и за тъмнозеления Admiral A на Здравко Карчин.

Тук, в темата за скрапа, през 2012 един колега е снимал този в село до Стара Загора:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,628.msg15583.html#msg15583

А понеже сме на "дипломатическа" вълна, ще добавя и този Diplomat B, който снимах и видях преди 4 години:
http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2687.msg30761.html#msg30761

« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 16:39:45 от dido1903 »

Ноември 23, 2016, 23:23:23
Отговор #7

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами нищо чудно и да са внасяни като нови, не е задължително от кореком. Казвам не е задължително, защото през деветдесетте години се запознах със собственик на олдс торонадо, модел `66, най-готините според мен, което е закупено чисто ново от Пловдивския панаир. Някога Олдсмобил са имали щанд там...поне така ми каза той.

Будалкал те е за Корекома, то е ясно.  :))
А конкретната точно същата кола през 90-те вече беше пълен гроб, със свален и хвърлен мотор на парчета в купето. Продаваше се през 1994, седеше зад Халите в София, та ходих да я гледам тогава.

Тази кола беше тогава вероятно единственото 1 Ген. Олдс Торонадо, налично в БГ през 90-те.
Иначе през 1999 на Капитолия докараха едно друго 1 Ген. за продаване, бе 1969 модел.
То после горя, после го въстановиха, както някои тук фенове знаят.
Та това соц. Торото, през 70-те и 80-те беше на един генерал, шеф на Военното разузнаване Румно тогава.
А през 1994, като му се счупи и мотора, го продаваше дъщеря му.
Тоя, дето ти се е хвалил, вероятно го е купил от тях, и е тоя, дето после около 2000 година го бастардиса с Волга мотор, ръчни скорости и заден мост.  O:-)
А това Торо естествено не било чисто ново, а е било закупено от генерала, след като е било конфискувано, или наследено от някое посолство. Това е най-вероятния вариант.

А не само отн. премиумна фирма като Олдс, ами никакви УС-автофирми не са имали щандове на панаира по соц. време, то е ясно.
От след национализацията/ликвидацията на автовносителите през 1947-48 година, та чак до 1990 година, и  падането на 200%-те мита, УС-автофирми в България представителства не са имали.

Иначе през есента на 1991 на Пловдивския панаир вече изложиха коли- Американ Континетал карс, като вносител на Крайслер, и Макском, като такива на ГМ.
А още през 1990 година нещо като голям вносител на нови и почни нови американки стана фирма- Транскомекс.
Моя 1989 Трансам напр. е закупен от тях, и е ориг Евро версия с табло в км.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 23:30:04 от USfan »

Ноември 24, 2016, 22:34:53
Отговор #8

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Не знам кого визираш, че ме е будалкаш с Корекома. Ако е за Адмирала - бъркаш.
Сега за Торонадото.
Олдс-а беше в кв. "Хаджи Димитър" по това време, което споменаваш. Бях колега със собственика (собственичката) на торото. Двигателя му беше оставен в един двор, заради превъртял лагер на кол. вал. После беше откраднат. Това с волговия мотор е абсолютна тъпота, не знам как го измисли. Никога тази кола не е била с волгов мотор, а и беше сложен шестак от Опел (по-малка тъпота).
Те ти снимка, ако това е мотор от Волга...

Задният мост е от Буик. Мотора не се е счупил през 1994-та.
Лилавото (бившо бяло) Торо на Сали, го пребоядисаха едни пичове - Иво и брат му Оги в Горубляне(и там съм работил). После драмата с палежа и т.н. Не им върви на тези машини...

Ноември 24, 2016, 23:36:39
Отговор #9

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Малко офф топик, ама като ти гледам снимката на аватара, това "Семафор" ли е? :)