Автор Тема: По следите на Българските „Поршета”  (Прочетена 30944 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2016, 22:23:36
Отговор #10

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Може ли линк към сайта, откъдето са взети снимките от това рали? Искам да разгледам и останалите...

- Raliul Dunarii / Rally of the Danube 1978 - part 1 Видео

- Raliul Dunarii / Rally of the Danube 1978 - part 2 Видео

- Raliul Dunarii / Rally of the Danube 1978 - part 3 Видео


http://forum.4tuning.ro/585-raliuri-coasta-rally-sprint-crr/159581-inceput-circuitele-romania/page-238.html - Raliului Dunarii 1978 Снимки


« Последна редакция: Декември 01, 2016, 22:28:26 от Porsche924S »

Декември 02, 2016, 13:33:05
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси, хубави филмчета!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 02, 2016, 23:37:27
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много стойностна тема. Браво!

Само бих обострил вниманието, че често снимки качвани по чужди сайтове (като снимка.бг, имиджшак и други) биват изтривани след определен период от време.
За да бъде актуална темата и след години, може да качите снимките на нашият сървър : pichost.name .
Така, и да стане нещо, снимките остават при нас и би ни се занимавало да ги възстановим ;)

Успех с откриването на още стари Поршета в БГ!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 03, 2016, 09:20:54
Отговор #13

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com

Декември 09, 2016, 01:03:56
Отговор #14

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
М да, много добра тема и доста интересна, определено старите снимки и от ралитата радват много :)  O0
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Януари 01, 2017, 16:23:40
Отговор #15

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76

Февруари 02, 2017, 09:40:00
Отговор #16

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Porsche 944 Turbo Cabrio

През февруари 1991 г., Porsche пуска модела 944 Turbo Cabriolet, който комбинира двигател от Turbo S е 250 к.с. (186 кВт) и кабриолет. Porsche първоначално сьобщава, че 600 ще бъдат произведени; в крайна сметка 625 са били пуснати в продажба, 100 от които са били с десен волан.








Февруари 02, 2017, 13:46:17
Отговор #17

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Porsche 944 Turbo Cabrio

През февруари 1991 г., Porsche пуска модела 944 Turbo Cabriolet, който комбинира двигател от Turbo S е 250 к.с. (186 кВт) и кабриолет. Porsche първоначално сьобщава, че 600 ще бъдат произведени; в крайна сметка 625 са били пуснати в продажба, 100 от които са били с десен волан.

Хах, тая 944 турбо кабрио изпълзя от някъде след 10 годишно криене.  :))
Известна кола сред Порше маниаците, по София поне, е тази.
Това на Овърдрайв входа ли е снимано отпред, така ми изглежда?
Като гледам са го реставрирали козметично, по български леко разкрасявайки салона с тая ярко червена кожа.
А и таблото и волана ориг. му бяха черно тапицирани, не червени.
Оригинално то беше с хубава бордо кожа, ако добре помня, и без тия кичозни бели шевове.

Рядко е, и единственото е в БГ кабрио версия турбо 944, ама е тотално менте на произход и нямаше, поне преди, ни прехвърляне, ни пререгистриране. 
Иначе има няколко броя други кабрио 944 в БГ, но те са по-масовите версии еС2, с атмосферки мотор и по-бавни.

Това конкретното го гледах за купуване през 2003 някъде, бе на някаква фалирала Соф. фирма регистрирано- Димекс инженеринг АД.
Някъде тогава и го бях взел от Капитолиа, за проверка в КАТ първо преди плащането.
Тогава а и сега, там в КАТ можеш да заявиш кола за пална проверка на редовност по данните им в Архива и Интерпол, както и за рентген преглед на ВИН'а.
Тая 944ка тогава се издъни, /очакваемо за мен, макар да се надявах на друго/ отвсякъде.
Ужас бе, едвам не и заключиха и нея, ама добре че бе на фирма талона, та не му се занимаваше на дежурния прокурор там в КАТ да се занимава, че нямаше кой собственик да обвинят.

А това Порше, вече 3 години след влизането на новия тип регистрац. евро-табели, през 2003 още бе на старите бели номера без синя лента стоящо, и това ме усъмни преди плащането в автокъщата.
Иначе писаха един протокол за проверката в Соф КАТ, взеха му тогава на 944ката и сивия му стар тип талон.
Не помня по късно дали от Капитолия успяха да си го вземат от КАТ специално талона обратно.
Маи си остана без талон.

Цената за която го бях договорил бе 20000 лева /май по рано Салех 25000 му искаше/, нещо такова.
Та върнах го на къщата след неуспешната разходка и оглед в КАТ.

А 3-4 години по-късно, някъде към 2007-2008 год, един Порше майстор по София, дето бе работил на Капитолиа, ми го оферираше вече за към 12000 лева, ама без прехвърляне.
Поне тогава седеше при него колата, някъде в един сервиз в Малинова долина.
По-късно тоя майстор отиде да работи по чужбина, и колата се скри пак някъде, та до сега.
« Последна редакция: Февруари 02, 2017, 14:52:36 от USfan »

Февруари 02, 2017, 18:35:26
Отговор #18

Неактивен Porsche924S

  • Публикации: 76
Хах, тая 944 турбо кабрио изпълзя от някъде след 10 годишно криене.  :))
Известна кола сред Порше маниаците, по София поне, е тази.
Това на Овърдрайв входа ли е снимано отпред, така ми изглежда?
Като гледам са го реставрирали козметично, по български леко разкрасявайки салона с тая ярко червена кожа.
А и таблото и волана ориг. му бяха черно тапицирани, не червени.
Оригинално то беше с хубава бордо кожа, ако добре помня, и без тия кичозни бели шевове.

Рядко е, и единственото е в БГ кабрио версия турбо 944, ама е тотално менте на произход и нямаше, поне преди, ни прехвърляне, ни пререгистриране. 
Иначе има няколко броя други кабрио 944 в БГ, но те са по-масовите версии еС2, с атмосферки мотор и по-бавни.

Това конкретното го гледах за купуване през 2003 някъде, бе на някаква фалирала Соф. фирма регистрирано- Димекс инженеринг АД.
Някъде тогава и го бях взел от Капитолиа, за проверка в КАТ първо преди плащането.
Тогава а и сега, там в КАТ можеш да заявиш кола за пална проверка на редовност по данните им в Архива и Интерпол, както и за рентген преглед на ВИН'а.
Тая 944ка тогава се издъни, /очакваемо за мен, макар да се надявах на друго/ отвсякъде.
Ужас бе, едвам не и заключиха и нея, ама добре че бе на фирма талона, та не му се занимаваше на дежурния прокурор там в КАТ да се занимава, че нямаше кой собственик да обвинят.

А това Порше, вече 3 години след влизането на новия тип регистрац. евро-табели, през 2003 още бе на старите бели номера без синя лента стоящо, и това ме усъмни преди плащането в автокъщата.
Иначе писаха един протокол за проверката в Соф КАТ, взеха му тогава на 944ката и сивия му стар тип талон.
Не помня по късно дали от Капитолия успяха да си го вземат от КАТ специално талона обратно.
Маи си остана без талон.

Цената за която го бях договорил бе 20000 лева /май по рано Салех 25000 му искаше/, нещо такова.
Та върнах го на къщата след неуспешната разходка и оглед в КАТ.

А 3-4 години по-късно, някъде към 2007-2008 год, един Порше майстор по София, дето бе работил на Капитолиа, ми го оферираше вече за към 12000 лева, ама без прехвърляне.
Поне тогава седеше при него колата, някъде в един сервиз в Малинова долина.
По-късно тоя майстор отиде да работи по чужбина, и колата се скри пак някъде, та до сега.

Интериорът на Поршето е дело на Vilner

Февруари 02, 2017, 18:47:39
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
То Люси няма предвид изработката, хубаво, че е на Вилнер, ама това червено и на мен ми идва в повече. Но пък така си е решил собственика в крайна сметка.