Автор Тема: Помагайте спешно-Дупка в блока на ГАЗ 24  (Прочетена 4036 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2016, 10:32:24
Отговор #10

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Моето скромно мнение е, че механично затваряне с тапа е по-добре. Заварката наистина създава термично напрежение и не се знае кога и как ще навреди. Отделно от това, алуминият никога не е чист, а е сплав и няма гаранция, че заваряващият материал (електрод или тел) дори и със специален газ като аргон ще отговаря изцяло на тази алуминиева сплав. Просто ще бъде на късмет. А продълговатите отвори се закръглят с по-голям диаметър или пък с подходяща планка и някакво подходящо уплътнение, както един колега по-горе казва...

Декември 13, 2016, 16:15:22
Отговор #11

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Всичко това го разбрах със заваряването и затапването. Но при затапването с планка нали пак се нарязват резби в блока, няма ли пак да тече. Питането ми сега е как стоят нещата със сменяване на двигателя. Питам защото примерно сега ако закърпя положението някак си (двигателя при свалянето на глава беше поизяден доста от антифриза явно и наварявах главата и сигурно е изяден и на други места в блока), та ако закъря полужението някак си и след това пак избие някъде не мисля да го правя пак а направо да го сменям. Как стоят нещата със смяна на двигателя като документи и разправия в КАТ (знам че има теми за това, но колкото съм чел все не сава на 100% ясно как се процедира и какво се прави). Имам още една волга която пак е в започнат проект, но не остава време за нея тя е с документи, докато тази с дупката в блока тепърва трябва да й оправям регистрацията защото е било прекратена поради изтичане не номерата и трябва технотест и наново регистриране в КАТ. Ако взема двигателя от другата пък нея разпродам на части пак си е вариянт....

Декември 13, 2016, 18:10:19
Отговор #12

Неактивен dragomir_68

  • Публикации: 134
Регистрирай я с този двигател пък после като се наложи лесно ще сложиш друг.
ГАЗ 69