Автор Тема: Въпрос за премахване на огледален ефект от стъкло  (Прочетена 2565 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2016, 17:19:57
Прочетена 2565 пъти

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Колеги, имам едно въпросче за нещо нестандартно.
Става дума за протъркване метал в стъкло , при което се получава огледален ефект на протърканото . Имам на няколко места по стъклото , което е адски неприятно. Стои на места черно. Как се е получило един Господ знае, но не се маха с НИЩО . Опитах с накисване с парцал коресилин, опитах да го намажа с Терминатор /маха всякакви бои и т.н./ , обезмаслители, търкане с кухненско гъбичка, търкане с пластмасова стъргалка, ама търкане, не милване /разбирайте яко  >:D / - е не ще и не ще.
Ефектът е някак като сребро. Може би има някаква химия, който да взаимодейства със среброто и да го премахва . Или пък оловото в стъклото по някакъв начин се визуализира при търкането с друг метал, знам ли ?
Някой с мнение по въпроса ?

Декември 11, 2016, 17:43:03
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Фирмите за монтаж на автостъкла трябва да знаят.За Бургас мога да ти препоръчам но ти е далеч.
retrobs.com

Декември 11, 2016, 17:50:39
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Е, то и тука има доста, ама като знам, че за всяка дреболия дето ги питаш те гледат като смахнат и ти се отщява да се пробваш. Имах такава драма с монтажа на външната декоративна хромна лайсна на челното стъкло на СХ-а . Обиколих 4-5 такива галфони дето не само, че не знаят как, ами и ти хихикат, докато накрая един я залепи по най-ахмашкия начин със силикон , дето не успявам и до момента да изстържа и накрая тя взе , че хвръкна на един завой до Кюстендил  :))
Както и да е, ще се пробвам при някой от тях. Въпросът ми беше дали някой все пак е успял да пребори лично такава проблема  :)

Декември 11, 2016, 17:58:08
Отговор #3

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Този мой колега не само монтира стъкла но и поправя пукнатини (по триплекс) и ПОЛИРА стъкла ....
Попитай точно за полиране в тези фирми.
Успех!
retrobs.com

Декември 11, 2016, 18:30:53
Отговор #4

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Опитавал съм(с частичен успех) да полирам надрано стъкло с "cerium oxide"
Стъклото обаче е много капризно за работа и е за подготвени и спокойни  :) хора.
Утре ще потърся пакетчето и при успех, ще ти го предоставя за проба, а надявам се и за лечение на проблема.

Декември 11, 2016, 18:37:04
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз за полиране също съм чувал, но който и да съм питал силно ми е препоръчвал да не се занимавам. Чувал съм, че се пукат и други такива "екстри".
Тука едно уточнение - става дума за челното стъкло на ДС-а, което е 50 годишно НЕ триплексно, а обикновено.

Декември 12, 2016, 21:10:21
Отговор #6

Неактивен iancho999

  • Публикации: 25
Малко съм гаден,  ;) но моето го излекувах  с Der Franzose- Белгийско, триплексово и ново!

Декември 12, 2016, 21:40:48
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Гаден си  :D
Аз имам още едно, резервно , но пак еднопластово и пак с леки дефекти  :))
Затова ще излекувам това без помощта на д-р Францозе  :shy: