Автор Тема: Моят проект: Волга ГАЗ 24 1984 - Купе с 2 врати  (Прочетена 17334 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2016, 00:29:19
Прочетена 17334 пъти

Неактивен savilko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Здравейте всички.
От години ме "хапе кучето" и искам да направя някакъв проект.

Купих една не лоша Волга Газ 24 от 1984-та и решиг че трябва да я тунинговаме малко.

Това което целим е:

1. Да реставрираме ламарините и да направим колата КУПЕ С 2 ВРАТИ!!!
2. Да я снижим и сложим хубави джанти.
3. Да подобрим управлението.
4. Да подобрим предните спирачки.
5. Да подобрим задните спирачки.
6. Да сменим задвижването с V8 (вероятно от BMW).
7. Да реставрираме салона.

Ето на това би трябвало да прилича крайния резултат.


Трябват ми някой части, които не мога да открия.
Към момента са ми най-важни "каските" на фаробете. Моите са доста изгнили и няма да станат.


Ето и малко снимки:




Вкарахме я в бокса и започнахме с разглобяването




Плана беше да преместим колонката с 20см по-назад и да прекроим вратите така че да паснат.

Махнахме колонката


Преместихме колонката с 20см по-назад.


От две предни врати направихме една предна :)


Запълването на празнината отзад е все още в процес на изработка.



Ето и накрая как се затваря и отваря вратата.


Направихме и малки промени по спирачките.
Изработихме и монтирахме втулки върху старите шенкели на волгата за да сложим главини и дискови спирачки от Mercedes C W202, все още не сме ги монтирали на колата. Надявам се да съм сметнал правилно ET-то и гумите да не закача никъде....




Това е за сега.
Ще се опитам да държа темата с пресни данни и да ще качвам нови неща когато има.
« Последна редакция: Декември 15, 2016, 08:18:52 от dido1903 »

Декември 15, 2016, 06:52:08
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Привет, колега,

Идеята ти изглежда интересна, мисля, че този автомобил има потенциал за изпълнението й най-вече заради размерите и пропорциите му.
Аз имам някакво собствено виждане за това, как би трябвало да изглежда крайният резултат, но ще споделя на по-късен етап. Тук, във форума, има един колега, който също работи по подобен проект, но върху Volvo. Предполагам, че той може да даде някои практически съвети, въпреки, че вие очевидно се справяте много добре, дано всичко върви по план!
Относно мотора - има ли идея за руски V8, пак от ГАЗ? Няма да е бърза кола, но ще е ГАЗ...

Успех!
« Последна редакция: Декември 15, 2016, 07:48:12 от rsk »

Декември 15, 2016, 19:16:00
Отговор #2

Неактивен nosleto

  • Публикации: 115
Не знам дали има руска кола, която дори нова и се затварят така вратите!!!! Стъклата как ще ги правите?
Wartburg 353W 1988-2006 R.I.P.
Renault 19 1991-2010 R.I.P.
BMW 318I 1985 - 2010 new owner
Renault 19 1995-2010 new owner
Skoda Favorit 1995-2020 R.I.P.
Citroen Berlingo 2002- 2015 R.I.P.
Renault Megane 2004- 2022 R.I.P.
Mazda CX-7 2.3 Turbo 2008- 2022 R.I.P.
Mercedes Benz E300TD 1998-
BMW e34 520i 1994-
Opel Astra F Caravan Sport 1.8 16v 1997-

Декември 16, 2016, 00:34:57
Отговор #3

Неактивен savilko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
Относно мотора - има ли идея за руски V8, пак от ГАЗ? Няма да е бърза кола, но ще е ГАЗ...

По принцип не целя колата да бъде бърза, а да има хубав звук. И ДА, имах такива амбиции, даже успях да си купя ето тази Газка от един търг на МВР. Беше чисто нова, стояла 30 години в един склад.




Когато започнах да се занимавм с това да направим двигателя да запали отново, започна да ми отминава ентусиазма. Накрая направо продадох цялата Газка.
Иначе плана беше да направя DIY електронно запалване с потенциометър за педал на газта и елекрическа дроселова клапа от BMW 745i. Трябваше да работи само на LPG, щото няма кой да се занимава с помпи, дюзи, налягане тайминг, мапинг и т.н. За двигател с 4000 оборота и огормен маховик не си струва труда.
Иска ми се да направя волгата с автоматични скорости, което също ми се стори много сложно когато става дума за прикачане към съветския двигател. Трябваше да мислим някакви сложни фланци, специален маховик и бог знае какъв стартер.


За това съм решил да сложа един M62B44 от BMW със скорости ZF 5HP24. За EFI на двигателя ща ползвам нещо готово, например MegaSquirt.
За скоростите хубавото, че на този модел компютъра не е вътре в клапановия модул и клапаните са опроводени диретно на една букса отстрани и може да си направя сам шифтъра с някакво Arduino и малко работа с поялника. Планирам в колата да няма скоростен лост, а само 3 бутона "D", "N" и "R". Заключването на Р става механично и мисля изобщо да не се възползвам от него, ще дърпам ръчната спирачка вместо да вклювам на паркинг.
С този двигател като бонус ще получа някой допълнителни екстри. Той ще си има голям алтернатор, хидравлична помпа, дори и компресор за климатик (за сега няма да има климатик, но знае ли човек....).




Все още е рано да го мисля това, но планирам да адаптираме секторната кутия от друга кола и да я сложим на волгата. Мислех си нещо от Opel Omega, или от BMW Е38 доста си приличат секторните кутии с тази на волгата и може и да не е толкова сложно като адаптация. Ще бъде супер да имам хидравлика на управлението.


Не знам дали има руска кола, която дори нова и се затварят така вратите!!!! Стъклата как ще ги правите?


Вратата се затваря толкова леко, защото са махнати оплътненията. В действителност ще се налага да блъскаме повече.


За прозорците съм говорил с тази фирма http://autoglass-bg.com/
Обещаха ми, че ако им дам шаблон на формата ще ми направят стъкла. Хубавото е че радуиса на дъгата на прозореца е само един и ще успеят да го пресъздадат така, че да пасне перфектно. Силно се нядавам в това!!!
Мисля да сложа електрически повдигачи за прозорците от Mercedes 124 coupe. Изглеждат елементарни и ще може да ги оправлявам лесно.




Междо другото доста смели планове за всички електрически системи в автомобила.
Ето тук съм си надраскал едно бързо драфтче на кан шината която ще се опитам да реализирам, както и модулите които мисля да си направя сам :)






Декември 16, 2016, 09:08:25
Отговор #4

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ще имам какво да четем в тази тема :)
Аз допускам, че повечето колеги се колебаят в мислите си относно този проект, защото повечето тук сме почитатели на пълния оригинал, но аз определено се радвам и на подобни конверсии. Е, ако базата е рядка модификация, нещата ще изглеждат по друг начин и в моите очи, но в случая просто ще следя работата по тази кола с голям интерес. Ще има доста нетипични предизвикателства - работа по купето, нови стъкла, уплътнения, тапицерии... Подобни проекти у нас са малко, тези, които са завършени пък са още по-малко, а качествените изпълнения се броят на пръсти, но както и да е...
Колега, за външния вид на колата има ли концепция? Преди време бях гледал в руски сайт снимки на такъв проект, като колата беше направена да изглежда като серийно изпълнение, т. е. никаква разлика, освен броя на вратите, което беше много интересно за мен. Предполагам твоят план е друг, но се надявам, че ще се ограничиш само с по-ниско окачване и различни джанти.
Успех, още веднъж и ни дръж в течение ;) 

Декември 16, 2016, 09:09:46
Отговор #5

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
оооо много маниашкоооо :) Успех колега!

Декември 16, 2016, 13:31:26
Отговор #6

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Не знам дали има руска кола, която дори нова и се затварят така вратите!!!! Стъклата как ще ги правите?

На ГАЗ-24 вратите по принцип й се затварят от 10-ина см с един пръст... и нова, и не чак толкоз. В този смисъл добре са се справили тенекиджиите, и не, не би трябвало с уплътнения да стане трудно затварянето. Е, зависи и какви уплътнения ще измислите.

Декември 16, 2016, 15:41:12
Отговор #7

Неактивен savilko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8
...
Колега, за външния вид на колата има ли концепция? Преди време бях гледал в руски сайт снимки на такъв проект, като колата беше направена да изглежда като серийно изпълнение, т. е. никаква разлика, освен броя на вратите, което беше много интересно за мен. Предполагам твоят план е друг, но се надявам, че ще се ограничиш само с по-ниско окачване и различни джанти.

На против, точно така искам да бъде. Просто да е леко снижена, черна, да има готини джанти и да прилича съвсем на чисто нова оригинална кола, но с 2 врати по-малко разбира се.


За оплътненията, приемам съвети всякакви. Оригиналните са зле, ако мога да си намеря от някъде нови ще бъде отлично.



Евентуално ще потърся из нета нещо дето да прилича на оригиналните.



Междувременно днес има напредък и с другата врата :)



Новите прагове също са пристигнали!








Декември 16, 2016, 18:15:51
Отговор #8

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Уплътненията на MB-208 (бус) са подобни и също се напъхват във водещ канал.
retrobs.com

Декември 16, 2016, 19:34:56
Отговор #9

Неактивен hristo25

  • Публикации: 149
Чудесен проект се заформя, ще следя с интерес. Ето няколко идеи от към купе и джанти
http://www.retrodetal.ru/eng/news/rim/