Автор Тема: Citroen BX GTi 16V 1987  (Прочетена 9860 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 14, 2017, 15:38:29
Отговор #20

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
За дебиЛомера се потупвам сам по рамото  :)
И темата с твоя проблем на ЦХ-а също ми помогна доста  :)

Аз пък взех да се чудя дали не сипах твърде много масло(20мл) и заради това налягането да се е качило толкова много. Ще опитам пак с по-малко количество. Разрових се снощи в нета и видях, че повечето сипват не повече от 10мл.

Април 18, 2017, 07:57:45
Отговор #21

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
20ml може би е множко наистина. За референция ще споделя резултати от моето пежо 205, което с аналогични бутала и степен на сгъстяване  - 12 бара ми е компресията.
Напрежението на помпата е точно 12 Волта. Няма откъде да се вземат 9. Но 1.5 бара налягане на горивото е адски малко.
При тия инжекциони горивната помпа обикновено е на 3 бара, а гориворегулаторът е на 2.5 -2.8 бара.
Ако искаш звънни ми да ти дам моя манометър да измериш с него (изпробван е и е верен).
Но така като чета нищо чудно горивната ти помпа да е от моноижекция. Даже ми е чудно как върви колата с 1.5 бара.
Преди време имах проблем с моята помпа на едното БМВ и налягането беше 2.0 бара, вместо 2.8. Разликата в работата на мотора беше фрапираща и трудно можех да настроя мотора да работи добре.
Имам при мен и рейка от ДКЗ с гориворегулатор, ако искаш мога да ти я дам да си смениш гориворегулатора за тест (ако е същия при Ми16).
« Последна редакция: Април 18, 2017, 08:00:13 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 18, 2017, 18:28:35
Отговор #22

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
Днес направих теста отново с 5-6мл - изкара 11.5. Спрямо 9.5 без никакво масло, което на мен ми изглежда нормално.(около 18% повишение) Интерсното е че после я запалих и отзад изобщо нищо не пушеше, а от няколко човека знам че след такъв тест пушека отзад е доста.

За референция ще споделя резултати от моето пежо 205, което с аналогични бутала и степен на сгъстяване  - 12 бара ми е компресията.

По принцип на този мотор степента му е 10.4, а другия с катализатор 9.7. По спомен при 205 гти беше около 9 ? Затова и предполагам, че трябва да е над 12. В един друг форум открих измерени стойности около 14 за стоков ми16 мотор.

При тия инжекциони горивната помпа обикновено е на 3 бара, а гориворегулаторът е на 2.5 -2.8 бара.
Ако искаш звънни ми да ти дам моя манометър да измериш с него (изпробван е и е верен).
Но така като чета нищо чудно горивната ти помпа да е от моноижекция. Даже ми е чудно как върви колата с 1.5 бара.
Преди време имах проблем с моята помпа на едното БМВ и налягането беше 2.0 бара, вместо 2.8. Разликата в работата на мотора беше фрапираща и трудно можех да настроя мотора да работи добре.

Помпата вече е сменена с чисто нова. В момента налягането е 2.6 с изваден вакуум на регулатора(с включен вакуум 2.2-2.6), което пак е ниско и ще трябва да огледам хубаво окабеляването до помпата, явно нещо някъде се губи след релето, понеже до него си стигат 12в.

Имам при мен и рейка от ДКЗ с гориворегулатор, ако искаш мога да ти я дам да си смениш гориворегулатора за тест (ако е същия при Ми16).

Благодаря за предложението, ако реша да се възползвам ще звънна.

Скоро ако не намеря някакъв гараж ще започвам да я разглабям пред блока.

Април 18, 2017, 23:58:29
Отговор #23

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Моторите при Пежо 205 са със степен на сгъстяване между 9.2-9.8 в зависимост от конкретния модел. Не знаех обаче, че при Ми16ката стигат до 10.4 - Яко сгъстено!
2.2-2.6 бара е окей, звучи ми здравословно. Но напрежението до помпата го виж. Може да имаш гадна маса при самата помпа. Другият вариант е релето нещо да е понагоряло или някъде по веригата да имаш по-тънък проводник (ако някой някъде нещо е кърпил и мазал по жиците).
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 10, 2017, 19:46:06
Отговор #24

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
Най-сетне успях да сваля главата. Голяма борба беше, понеже някой преди мен се беше постарал да унищожи някой друг шестограм...
Вече е дадена на познат да я прегледа, даже забравих и да я снимам.  :D
По три от ризите забелязвам едни черти по тях, които изглеждат като надиране. Интересното е че такава черта няма на цилиндъра с най-ниска компресия обаче.

Май 15, 2017, 22:32:42
Отговор #25

Неактивен Йордан Дончев

  • Публикации: 45
  Ризите са около 50лв едната. Един картер имаш да свалиш, 4 биели да развиеш и си имаш обновен двигател. На място се проверяват и сменят основни и биелни лагери, веднъж съм го правил на предния двигател. Трябва да внимаваш с 3 основен лагер черупката на лагера е с още два болта от страни на блока. Лагера от страната на съединителя е също малко неудобен заради семерингата но и той може да се подмени без сваляне на скоростната кутия. Трудната работа си я свършил, с ризите е по приятна. Уплътнителите за ризите са 20лв оригинални от АМК. Успех и спорна работа по проекта който следя с най голямо удоволствие.
« Последна редакция: Май 15, 2017, 22:47:29 от Йордан Дончев »