Автор Тема: BMW E30 320i Convertible 1991  (Прочетена 2879 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 19, 2016, 02:01:38
Прочетена 2879 пъти

Неактивен Navigator

  • Публикации: 27
  • Член на ДОСО
Здравейте колеги,

Дойде и моето време да създам тема като нов собственик на мечтан от мен автомобил. След приблизително две години търсене в България и братска Германия се сдобих с нещо, за което чакам да имам от дете. Бях на ръба да купя BMW 635 CSi, но някак си 6-цата не беше автомобила от детството ми (та единствената 6-ца, която видях през 90-те беше тази на Камен Воденичаров). Всъщност Е30 и Е21 беше причината да се запаля по BMW от най-ранна възраст. Още причини защо избрах Е30 кабрио - мощен и легендарен шестцилиндров двигател със супер звук и лесен за поддръжка; четириместен кабриолет, които да побере цялото семейство; лесно набавяне на части и безпроблемното поддържане на колата в "щоково" състояние.

За колата: карана е в България от ценители на марката и много добре поддържана. Налична цялата документация автомобила. Напълно оригинално състояние, съответстващо на VIN-кода. Всички екстри за модела (без климатик и борд-компютър) - ел.огледала, ел.гюрук, зелени стъкла, подгрев на седалките, спортен волан, М-техник окачване, кожен салон, оригинално радио BMW Bavaria CII + BMW Sound System, металик, 15-цолови BMW Style 5 джанти и т.н.

По колата няма да променям нищо - трябва да направя пълно обслужване, да освежа салона и да пооправя механизма на гюрука. След това чакаме лятото.

Малък преглед в неофициалния сервиз на BMW преди покупката:



Първият километър след покупката:



На път за Варна:



На опашката пред КАТ-Варна:



Без табели:



С новите номера:



« Последна редакция: Декември 19, 2016, 08:24:00 от dido1903 »
Ride them as the maker intended !

Декември 19, 2016, 08:57:59
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Това се казва коледен подарък!!!
Със здраве да си я ползвате, дълго време да се радваш на песента на редовия шестак!
Аз ако можех да си избирам e30, най-вероятно щеше да е в този цвят.
Ай, ЧЕСТИТО ;)

Декември 19, 2016, 12:56:25
Отговор #2

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Честито! Страхотно изглеждащ автомобил, предполагам и технически отговаря на визията. И е с едни от любимите ми за модела джанти

Декември 20, 2016, 00:35:17
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Като Е30 фен мога само да те поздравя и приветствам тук! А за лесното намиране на части, ще разбереш че не е баш така  :D Знаеш ли за Е30 форума?

Декември 20, 2016, 15:53:55
Отговор #4

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Голяма кукла. Много усмивки зад волана ще ти донесе. :)

Декември 21, 2016, 21:02:41
Отговор #5

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много натурална  Е30 ка , е такива БМВ та харесвам. Със здраве да си я експлоатираш Дениславе  :D

Декември 21, 2016, 21:53:44
Отговор #6

Неактивен Navigator

  • Публикации: 27
  • Член на ДОСО
Благодаря на всички! Говорейки за частите, имам предвид, че не е като да реставрираш ЗИС-110 или Tatraplan ... (другите ми любими класически автомобили). Оригиналните части обаче са наистина скъпи, но поне ги има!

michev : следя всички места за части за Е30, но хубавите неща изчезват за часове.
Ride them as the maker intended !

Декември 21, 2016, 23:51:39
Отговор #7

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Вярно е! 2014 си купих перфектен М тех 1 волан за 50 лева, сега под 200 такъв няма!

Декември 25, 2016, 22:51:06
Отговор #8

Неактивен Navigator

  • Публикации: 27
  • Член на ДОСО
Весела Коледа на всички!
Мен Дядо Коледа или по-скоро брат ми (engineer) ме зарадва с оригинални каталози за E30 кабрио и BMW дрехи от онова време (или period correct както му викат капиталистите).



И понеже е зима ...



Ride them as the maker intended !