Автор Тема: Класики в мащаб  (Прочетена 236562 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 30, 2017, 21:09:09
Отговор #300

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето и Жигула в 1/18

&t=3s

Януари 30, 2017, 21:20:50
Отговор #301

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Такава ако има комби версия 2102 и зелена, веднага я отнасям ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 31, 2017, 16:36:56
Отговор #302

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Здравейте,

8-цата Гордини е от т.нар. смолисти модели ... т.е. запечатан и няма функциониращи елементи освен колелата, които се въртят.
Колата я купих през Хоби ленд, които имат няколко магазина вече в Б-я, но също така членувам в българският diecast  форум за колекционери на модели и там всеки месец се организират общи поръчки от няколко титулувани diecast магазина от Европа и се дели доставката, като средно илиза от 5-10 лв за модел. Но този модел Гордини е рядък и в момента не е наличен никъде, дори и в ebay го нямаше до преди 2 седмици.

Другата кола не е смолиста, а е точно като от клипа по-горе на фирмата IST Models, които паралелно произвеждат Фиат 124, Сеат 124 и Лада 2101, със съответните отличителни белези, както в интериор, така и екстериор. Конкретно моят модел е Лада.

Аз нямах претенции коя от тях да купя, защото имах определени идеи как да се префасонира и имах и събрани определените детайли за това ... просто ми трябваше модел на коя да е и ако може в сравнително подходящ цвят, а не нещо убито. В случая и тези модели в момента не се намират из електронните магазини и пуснах обява във въпросният форум, че търся такава. След няколко месеца ми писа добър познат от там, който колекционира само ретро модели и има възможността да си купува по два от вид (просто ей така) и ми предложи да я купя ... дойде си в България за ваканция на Пампорово и ми я прати с куриер :)

Повече детайли, като я дозавърша ... но да ми дойде музата, че имам малко повече друга работа ;) Поне тежкото свърши ... успешно се хванаха раздувките, смъкнах окачването, колелата паснаха и успешно ги изнесох навън за по-широка стъпка.
« Последна редакция: Януари 31, 2017, 16:46:29 от dan4oteto »

Март 05, 2017, 19:23:55
Отговор #303

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Alfa Romeo GTA 1300 Junior (Minichamps) M1:18




























Март 05, 2017, 20:19:28
Отговор #304

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 352
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Моята скромна соц колекция



Москвич 426, 403 и 410Н мащаб 1:43, ЗиЛ 130 1:57, УаЗ 39625 мащаб 1:43, Ниса 522 мащаб 1:43 (която се надъхах да си купя благодарение на ентусиазма на Момчил да си вземе такава в мащаб 1:1 :D) и Раф Латвия 2203 мащаб 1:43
Andreev Motorsport TEAM

Март 11, 2017, 01:25:07
Отговор #305

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
От доста време исках да направя един проект свързан с преработването на стоков Fiat 124, Seat 124 или Lada 2101 в състезателен рейсинг автомолбил. Изброявам коя да е от трите марки, защото и трите се правят в М1:18 от един единствен производител IST Models, със съответните отличителни белези за всеки от моделите. Но за мен беше без значение кой да е, защото предвид проекта, колата се преобразява и остават само бравите, с коити да разпознаеш модела.
Колата (моделите) от доста време я няма на пазара и пуснах обява в бг форумът за коелкционери и след няколко месеца я купих от там ... в случая попаднах на Лада. Това е колата в оригиналният вид, в който я купих:



А ето и крайният продукт, след намесата ми:
































В интериора съм променил почти всичко ... замених хоризонталният километраж със спортен с два ринга - оборотомер и километраж, смених волана с трилъч спортен, ск. лост със сътезателен, ръчната спирачка, педалите със спортни, направих рифелова ламарина за подложка на краката на пилота, добавих допълнителни прибори и пожарогасител, спортна седалка със спортни колани и изработих ролкейдж (клетката) в купето ... в багажника съм изработил и спортен резервоар.
« Последна редакция: Март 11, 2017, 01:30:17 от dan4oteto »

Март 11, 2017, 10:43:13
Отговор #306

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
трябвало е новите вежди да ги наложиш да покрият оригиналните, така щеше да седи една идея по-естествено, също може да пипнеш и сходимостта на задните гуми, леко навън няма да се отрази зле :)  иначе е станало интересно!

Март 11, 2017, 11:48:17
Отговор #307

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Страхотия, браво, Данчо!

Alfa-та е много добра покупка, манияшка история!
Проектът 124/2101 също изглежда много диво. Допускам, че Механджията може да е прав за арките, но съм сигурен, че ти не си ги сложил там случайно. Предполагам, че размерът им е бил такъв, че е трябвало да ги напаснеш така. Или пък е трябвало да изпилиш оригиналните, което ще попречи на евентуалното възстановяване на оригинала :D ... Аз лично никога не съм се занимавал с подобно творчество, така, че е малко тъпо да казвам какво и как е трябвало да се направи. Ето това наистина изглежда малко по-добре, но е все пак е цели 18 пъти по-голямо: https://drive-my.com/media/com_easysocial/photos/403/2017/vaz-lada-21011-3_large.jpg
За една добавка обаче ще си позволям да дам акъл - стикер - сенник на предното стъкло.

Чудя се и още нещо - може би не е лошо "Класики в мащаб" да прерастне от тема, в раздел. Темите може да са за колекциите на потребителите и за проекти като горния, въпреки, че той едва ли ще има интензивно развитие във времето, но пък свършената работа, техниките, идеите си ги има... А за инцидентни включвания и хвалби с дадени покупки пак може да си има обща тема, като настоящатата...

Март 11, 2017, 13:19:40
Отговор #308

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Интересно... в точно този си вид, цвят и декали има ли някакъв реален прототип или е плод на въображението? Също ми е интересно от какви модели-донори си ползвал тунинг частите - вежди, седалки, колани, кейдж... само джантите малко не ми се връзват стилово, повече подхождат на някои Ескорт Мк.2 или друга английска бегачка.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2017, 13:27:29
Отговор #309

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Здравейте,

Този проект отлежава много време ... идеите ми бяха в главата, основно с най-трудното - да се намерят подходящи раздувки/арки на калниците и подходящи колела, които хем да стоят добре на тези вежди и цялостно да дадат историческият вид на модела - демек малък цолаж и ретро джанти. Реално за веждите съм дал поне 15-20 лв в различни лепила за да хванат там и стоят добре, имайки предвид, че веждите са с правилна овална форма и направени от доста якичка гъвкава пластмаса, предвид чупките и каналите в напречно сечение ... общо взето съпротивата им да стоят там и заемата неправилната форма на калника на Ладата си беше доста сериозна, съответно и притеснението с какво да ги задържа там :) В крайна сметка се оказа най-евтиното и просто лепило - Канаколит. Сега станаха по-здрави от всичко друго по колата :) Самите вежди и колела са от един стар модел, който купих като донор за без пари - Мини от Бураго, но при Бураго този модел се води в М1:16, т.е. малко по-едър от стандартният колекционерски М1:18, но предвид това, че Мини е малко автомобилче и този М1:16 ще конпенсира това, реално на сляпо прецених, че малката кола в по-едър мащаб, ще пасне идеално на стандартна кола в М1:18, защото ако Минито е в М1:18 е ясно, че нито веждите ще станат, нито колелата ще стоят адекватно на седан от среден клас.
Та в тази връзка самите арки си имат едно каналче, което влиза в ръба на калника и спомага за добрият захват, нямаше как повече да влезе, че да закрие напълно веждата на Ладата, а и пак казвам, Ладата няма същата идеално кръгла форма на кланика, като тази на веждата :)
Другият много упорит и труден леко "часовникарски" етап е самото напасване на главините държащи колелата с окачването на Ладата. Самото изваждане на колелата извън купето, което стана по първобитен начин с "фланци", но снаждани и лепени с неща, които да осигурят изваждането на гумите и съответно нужното снижаване за да изглежда добре.
Да, може би можеше с още една идея да се доизпипат някои детайли около това, но гледах хем да е умерено и хем да спазим исторически вид на автомобила, а не съвременна тунин разработка :) Може би единственото по-съвременно нещо е спортната седалка :)
Относно сенника, не разполагам с подходящи декали (лепенки) за такъв. Тази ги намерих с голям късмет и дори те самите са за модел в малкият М1:24, но гледах да използвам по рационален начин подходящите за проекта стикерчета и късмет, че бяха предназначени за италианска рали кола - Фиат :)
Донорите също са събирани с годините ... просто през периода 2006-2010 бях доста сериозен колеционер на състезателни класики в този мащаб и не жалех пари за това. Много активен бях в diecastcarsbg.com форума и постоянно купувах разни счупени модели за без пари от колегите там и подходящите неща за бъдещи проекти си ги отсявах ... педали, волани, седалки ... трупани са с години ... пожарогасителите са ръчна изработка от колега от форума ... лети са от смола ... ключовете маса също са купувани на парче, но са дребни и важни акценти във финалният щрих на проекта. А и това съвсем не ми е първата подобна доработка ... но другите до сега са били по скоро с коригираща финкция, а не толкова цялостен проект :) 
Колата ми е като проект в главата още преди да я пуснат като реален модел ... просто си казвах, един ден ако пуснат такъв Фиат/Лада на какво ще го направя ... и така и стана, пуснаха го, но след като преустанових хобито и спрях да гледам и да не се дразня за новостите във форума :) Сега като ме разчеса музата да го направя вече този модел, колата не се намираше в обичайните интернет магазини из Европа и го взех чрез обява във форума :)
Джантите макари британски, мисля, че са напълно ок за модела, защото са все от една епоха :) А и нямаш много избор за подходящи такива за моделче ... виж за реална кола със сигурност много по-лесно би си намерил ;)
Ролкейджът го правя от ето това ... правя заготовки, облепям надлъжно с изолирбанд, защото той придава естественият черен цвят на клетките в историческите модели и създава една фиксираност, която лесно се разкроява на желаните дължини, огъва, напасва и лепи :)

« Последна редакция: Март 11, 2017, 13:51:10 от dan4oteto »