Автор Тема: Класики в мащаб  (Прочетена 236745 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 11, 2017, 13:44:17
Отговор #310

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А самата седалка от какво е? Споко, не дразни че не е от епохата - така сякаш участва в някакво съременно хисторик рали :) Все пак познах, че джантите са от английска класика, при Минито трябва да са дори 12"-ки но заради мащаба не личи. В перспектива може да потърсиш друг донор от Бураго, някои италиански модел каквито има много, за по-подходящи джанти... мисля, че захвашането им към главините при почти всички моделчета на фирмата е  аналогично.
По принцип не съм фен на развалянето на читав рядък модел дори за създаване на рали-класика, но ме запали да отделя малко време и аз за подобни проекти - натрупал съм доста части и донори от битака, но все не достига времето...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 11, 2017, 13:59:35
Отговор #311

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
А самата седалка от какво е? Споко, не дразни че не е от епохата - така сякаш участва в някакво съременно хисторик рали :) Все пак познах, че джантите са от английска класика, при Минито трябва да са дори 12"-ки но заради мащаба не личи. В перспектива може да потърсиш друг донор от Бураго, някои италиански модел каквито има много, за по-подходящи джанти... мисля, че захвашането им към главините при почти всички моделчета на фирмата е  аналогично.
По принцип не съм фен на развалянето на читав рядък модел дори за създаване на рали-класика, но ме запали да отделя малко време и аз за подобни проекти - натрупал съм доста части и донори от битака, но все не достига времето...

Седалката нямам спомен от какво :) но беше червена и я боядисвах да стане черна, коланите пък са от един състезателен модел VW New Beetle пак на Бураго, купен само заради ролкейджа му, който така и не влезе в употреба и разни други дреболии ... примерно приборите в пасажерският отсек с ключ маса вътре в купето пак са от него ... и мсиля, че генерацията или поне крайните тръби, които съм рязал и слепял за да стане по-късата генерация изведена встрани от колата са пак от същият донор :)

Март 11, 2017, 18:40:43
Отговор #312

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Браво колега, добре е станала Ладата. Изпълнението ми допада.
Като колекционер и човъркач именно на умалени модели :)) ще си позволя критика само за разлятото лепило по предната арка на калника и леко оцапаното с черна боя под предната решетка. Предполагам е била здраво фиксирана и е имало риск от счупване, затова и не си я свалил, а си я боядисвал на място.
В момента и аз правя нещо подобно, но в 1:24 върху един Бенц на Ббураго. Бая кълцане падна, а имам още много работа.
http://macho007.snimka.bg/hobby/mercedes-190e-bburago.865144.all
Иначе си падам и по старите антикварни играчки- коли и камиони. Преди 2 г. реставрирах едно ЗиЛ-че, 54 см дълго.
http://macho007.snimka.bg/hobby/zil-mmz-555-restavraciya.878156.all

А сега съм захванал и един Москвич/ Студебейкър с педали, 1963 г. от най-първия модел. Като е готов ще кача снимките в темата за Москвичите с педали ;)
 http://macho007.snimka.bg/hobby/kolichka-s-pedali-moskvich.811213.all.2

Бях правил и едно БМВ Е12 на Полистил, 1:24 преди време. Много добре ми се получи, по късно днес ще му кача снимки в темата.
 

Март 11, 2017, 19:23:26
Отговор #313

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Добри проекти :) Мерцедесчето ще стане добро, но ти препоръчвам по-големият и детайлен 1:18 :)
Иначе за мен ... да, то има и други дреболии от процеса на работа ... следи от пръсти, когато са ми били омацани от лепилото и други подобни неща, които по-ясно се виждат на живо ... а за решетката си абсолютно прав ... трябваше да я оставя за накрая, но от много пипане и въртене на модела трябваше да я добоядисам, а наистина ме бе страх да не я счупя :)

Март 11, 2017, 19:48:51
Отговор #314

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Аз пък съм се замислил да реализирам една малка Волгичка в 1/10 или 1/8 мащаб , още се двоумя












Март 11, 2017, 19:51:52
Отговор #315

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,вие с микроскопи и лупи ли работите по проектите? :winktongue:
retrobs.com

Март 11, 2017, 20:43:40
Отговор #316

Неактивен macho007

  • Публикации: 140
Много интересна Волга колега. Смяташ да създадеш такава от 0-та или да преработиш вече налична? Защото първото ако се прави прецизно е безумно трудно начинание.

Ето това е Е12-ката. От доста време ми се искаше да имам най-любимото си БМВ на умалено моделче. Обаче тези в 1:18 на Отто бяха смола, а аз смола/ пластмаса не обичам. Затова се спрях на едно доста старичко моделче на Полистил в 1:24. (то май и никой друг не прави Е12 в мащаба)
И след доста търсене ми изпадна едно леко поочукано от олх на тънка цена. ;)

Тук на линка го има модела в непокътнат оригинал.
http://www.carmodel.com/politoys-polistil/s688/1-25/bmw/525-low-box/86426

Мен обаче не ме устройваше, намерих сумати кусури на отливката :D , и беше висок като каруца. Общо взето дребни работи, вече са изпилени и коригирани.

Ето това стана:


































Март 11, 2017, 21:21:30
Отговор #317

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Джантите са страхотни, а и останалото добре се е получило.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 16, 2017, 13:46:38
Отговор #318

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам марката и мащаба ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 07, 2017, 14:23:39
Отговор #319

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да освежим темата с 2 моделчета на колегата Стенли, купувани нови от него, по време на детските години и следването му в Италиа.
Алфата Джулиета Спринт иа купувал в 1964 година, а Ферарито ГТО, в средата на 80те.

Алфата като видим происводител пише- ТОГИ. Не сам го чувал досега. Но е метална и е била сглобена от КИТ-комплект.
ГТО то е на Бураго, и е оште с кутиата си. И двете са чисто нови, никога не е играно с тиах.
На Алфзта обаче от пренасиане тук и там са паднали едната брониа и едната предна решетка.