Автор Тема: Класики в мащаб  (Прочетена 236667 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 29, 2020, 21:05:54
Отговор #620

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)
retrobs.com

Октомври 29, 2020, 23:40:02
Отговор #621

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Да пусна и аз един мой модел в мащаб 1/16  изработен е от метал шаси , скоростна кутия и 3те моста . Въобще цялото шаси всичко е метал , гумите са отливани в метална кокила от каучук  , металните детайли са изработени предимно на ерозийна машина.
Модела е на  БТР 152 , моела е изработен 1981та година ръчна изработка , кутията е 3степенна с електромотор от 280 вата инрънър . Модела е с окабеляване  като всички светлини на машината светят , мигачи стопове фарове и вътрешно кабинно осветление.

Модела е при мен от около 10 години като аз го реставрирах че беше в окаяно състояние . Ползван е за състезания по автомоделизъм в началото на 80те, като е печелил републиканско  и мисля 3то на Европейско





















Октомври 30, 2020, 00:01:42
Отговор #622

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
уауу падна ми ченето с този БТР, въперки че съм го виждал из форумите :)

Ето нещо интересно


« Последна редакция: Октомври 30, 2020, 00:13:16 от dan4oteto »

Октомври 30, 2020, 11:05:26
Отговор #623

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз не съм в моделистките форуми и този БТР ме впечатли сериозно! Велик!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 30, 2020, 11:49:56
Отговор #624

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Този БТР 100% е правен в кръжок са ОСО.
Просто стилът на изработка ме кара да мисля така :)

Октомври 30, 2020, 16:05:01
Отговор #625

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
То и да си регистриран по тия форуми  умрели  такива неща рядко се срещат, или са потънали някъде в прахоляци или отдавна са продадени в чужбина .

БТР-а по моя информция е правен в оръженийния завод в Казанлък, колко това е така или е внесен от СССР  пак правен в някой техен завод със двойно предназначение .
Всички метални елементи  от ходовата част без джантите са с оксидация като при Калашник , поради това и лесно го почистих навремето

Ноември 09, 2020, 18:32:18
Отговор #626

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
retrobs.com

Ноември 12, 2020, 20:28:59
Отговор #627

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Видях обява в Диекаст форума (форум за автомобилни модели),че едно момче изработва регистрационни номера.Реших да му задам задача за направата на стари български регистрационни табели.Не беше правил до сега такива но се съгласи за което съм му много благодарен,днес ги получих и веднага регистрирах някой от моделите :D








Ноември 12, 2020, 22:45:50
Отговор #628

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много добре се е справил с намирането на точните шрифтове, особено за черните номера! Принципно това е и в моите възможности и компетенции, обаче в последните години не ми остава никакво време и условия да се занимавам с тунинги по моделчета, дори с такива дреболии като номерата. И още по-лошото, дори не ми остава достатъчно време да ги съзерцавам, снимам и да им се радвам...

А за БТР-а по-горе просто нямам думи - чудесна находка и най-важното попаднала в правилния човек, който да върне стария ѝ блясък... най-впечатляваща е механиката, това вероятно наистина е изработвано и напасвано в заводски условия, а не просто сглобено от готови сбирщайн елементи.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 12, 2020, 23:13:54
Отговор #629

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com


А за БТР-а по-горе просто нямам думи - чудесна находка и най-важното попаднала в правилния човек, който да върне стария ѝ блясък... най-впечатляваща е механиката, това вероятно наистина е изработвано и напасвано в заводски условия, а не просто сглобено от готови сбирщайн елементи.

Модела е правен със сигурност от моделист в този клас модели , но са ползвани машини на военния завод в БГ , всичко е проектирано по стария метод на чертежче  на хартия и реализация на ерозийни машини . Реално такава играчка сега не е толкова впечатляваща, защото в Бангууд има уникални камиони , метални шасита , дървени каросерии и тн , но тук ценното е , че е правено в единична бройка и от определен човек с определена цел  състезание