Автор Тема: Класики в мащаб  (Прочетена 236698 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 22, 2021, 12:30:47
Отговор #670

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Супер е, само да не падне от парапета ;) Имам го и аз още от дете, както и Фиат 124 спорт с шибедах от същата серия, пазят се, но не знам дали все още функционират... Подаряваха ми ги за именни, рожденни дни и Нова година /Коледа не се празнуваше по соц. време/. Карах родителите ми да правим състезания с тях из къщи, сигурно тогава вече съжаляваха че са ми ги купили :) Изобщо грачките от ГДР бяха най-хубавите в соц. лагера, всички от моето поколение предполагам помнят влакчетата Пико, аутобаните Префо, самолетите за сглобяване... а една от най-старите ми играчки е Баркас, с която имам снимка още като бебе и съм я показвал тук... оцелял е и до днес и има само минимални следи от употреба!
Ето и едно ново тематично попълнение при мен - Шкода 1000МБ 1/24, макар и китайска все пак е хубава :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 22, 2021, 23:15:35
Отговор #671

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Един модел който доста време търсих но цените са доста високи в крайна сметка ми попадна модел който е в доста добро състояние.Вартбурга е произведен в GDR и е доста стар по принцип е с дистанционно светят му фаровете и стоповете но за съжаление моя Вартбург е без дистанционно но за сметка на това дойде с оригиналната си картонена кутия от едно време.
Wartburg 353 1967. 1:18

Страхотна находка :) Много е добър от към детайли и предполагам е пластмасов.

Супер е, само да не падне от парапета ;) Имам го и аз още от дете, както и Фиат 124 спорт с шибедах от същата серия, пазят се, но не знам дали все още функционират... Подаряваха ми ги за именни, рожденни дни и Нова година /Коледа не се празнуваше по соц. време/. Карах родителите ми да правим състезания с тях из къщи, сигурно тогава вече съжаляваха че са ми ги купили :) Изобщо грачките от ГДР бяха най-хубавите в соц. лагера, всички от моето поколение предполагам помнят влакчетата Пико, аутобаните Префо, самолетите за сглобяване... а една от най-старите ми играчки е Баркас, с която имам снимка още като бебе и съм я показвал тук... оцелял е и до днес и има само минимални следи от употреба!

Щракни го този Фиат, когато можеш :)

Септември 23, 2021, 09:49:33
Отговор #672

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Беларус МТЗ-50 1971г..Мащаб 1:32

Септември 23, 2021, 14:44:22
Отговор #673

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
много симпатичен модел

Септември 23, 2021, 23:01:02
Отговор #674

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Щракни го този Фиат, когато можеш :)
Трудна задача... трябва първо да го намеря :)
За да задоволя все пак любопитството ти, ето примерна снимка от нета:
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 29, 2021, 20:50:11
Отговор #675

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ето че се вкарах в тоя филм , не е ясно колко  време ще купувам и дали до края ще купувам модела или ще взимам само основните елементи.
ВАЗ 2101 в мащаб 1/8  което значи 50 сантиметра дължина на модела.

Истината е , че подготвям модел на Mercedes 300SE W140 в мащаб 1/5 , който мисля да го принтирам но докато станат файловете ще купувам Жигулито ,  идва ежеседмично и е метална , а детайлировката й е супер уникална, като на стендов модел но в огромен мащаб и метална.

ПС: Да знам колко излиза колата накрая , но поредицата е за 2 години и смятам да не купувам всичко ако въобще продължа да купувам . Усещането на металните детайли в ръката  е уникално !








Септември 30, 2021, 00:38:36
Отговор #676

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Ето че се вкарах в тоя филм , не е ясно колко  време ще купувам и дали до края ще купувам модела или ще взимам само основните елементи.
ВАЗ 2101 в мащаб 1/8  което значи 50 сантиметра дължина на модела.

Истината е , че подготвям модел на Mercedes 300SE W140 в мащаб 1/5 , който мисля да го принтирам но докато станат файловете ще купувам Жигулито ,  идва ежеседмично и е метална , а детайлировката й е супер уникална, като на стендов модел но в огромен мащаб и метална.

ПС: Да знам колко излиза колата накрая , но поредицата е за 2 години и смятам да не купувам всичко ако въобще продължа да купувам . Усещането на металните детайли в ръката  е уникално !

Честито!
Аз бях на кантар дали да се вкарам в този "филм", но се отказах по ред причини ... най-вече това, че е прекалено голям моделът и не бих казал особено стойностен :)
Другата причина е, че сега зарибяват пазара с цена от 1,50 лв, но следващите броеве ще са по 19,00 лв. Днес ми попаднаха коментари от фейсбук група, където пишат, че тиражът ще е от 130 бр. на тази цена от 19,00 лв/бр., което по проста аритметика са колосалните 2 500 лв  :)) Отвсякъде погледнато е безмислено начинание, но хитро замислено от към маркетинг.
Реално за 2 500 лв можеш да си набавиш не малка бройка модели в най-детайлният колеционерски мащаб 1:18, а тук имаш едно Жигули гигант струващо безмислените 2 500 лв и сглобявано на час по лъжичка в продължение на 3 години ...  ::) Няма начин!  ;D
« Последна редакция: Септември 30, 2021, 00:48:03 от dan4oteto »

Септември 30, 2021, 00:47:07
Отговор #677

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Честито!
Аз бях на кантар дали да се вкарам в този "филм", но се отказах по ред причини ... най-вече това, че е прекалено голям моделът и не бих казал особено стойностен :)
Другата причина е, че сега зарибяват пазара с цена от 1,50 лв, но следващите броеве ще са по 19,00 лв. Днес ми попаднаха коментари от фейсбук група, където пишат, че тиражът ще е от 130 бр. на тази цена от 19 лв/бр. ... което по проста аритметика са колосалните 2 500 лв  :)) Отвсякъде погледнато е безмислено начинание, но хитро замислено от към маркетинг.
Реално за 2 500 лв можеш да си набавиш не малка бройка модели в най-детайлният колеционерски мащаб 1:18, а тук имаш едно Жигули гигант струващо безмислените 2 500 лв и сглобявано на час по лъжичка в продължение на 3 години ...  ::) Няма начин!  ;D

Точно тоя коментар с крайната цена ми се искаше да скипна, но явно хората това виждат.... Това какво е ценно е субективно понятие, ако модела е в по-голям мащаб цената пада  ми се струва  без значение, за мен въпроса е че ме кефи и се забавляваме с детето. Приказки от типа" Да не съм балък да давам толкова пари като мога да си купя истинска с газово" ми се виждат излишна. Бях на кантар да си купя истинска за двойно по малко пари и не си купих поради ред, ред причини  да не говорим за моделчета събиращи прахоляха по рафтовете в малки мащаби ....

Септември 30, 2021, 00:52:20
Отговор #678

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Точно тоя коментар с крайната цена ми се искаше да скипна, но явно хората това виждат.... Това какво е ценно е субективно понятие, ако модела е в по-голям мащаб цената пада  ми се струва  без значение, за мен въпроса е че ме кефи и се забавляваме с детето. Приказки от типа" Да не съм балък да давам толкова пари като мога да си купя истинска с газово" ми се виждат излишна. Бях на кантар да си купя истинска за двойно по малко пари и не си купих поради ред, ред причини  да не говорим за моделчета събиращи прахоляха по рафтовете в малки мащаби ....

Именно за това написах, че е хитро от към маркетинг  ::)
Но от друга страна, кеф цена нямат, особено щом радват и зарибяват децата  :)

Септември 30, 2021, 18:51:36
Отговор #679

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Това с тая Жигула на части явно е някаква поредна пандемия  O0
Сега от нищото и без повод ми подариха и на мен един такъв стартов кит.....