Автор Тема: Класики в мащаб  (Прочетена 246672 пъти)

0 Потребители и 13 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2021, 20:20:32
Отговор #690

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Благодаря!! Ииии Весела Коледа!!Номерата си ги поръчах точно с тази цел където ги държа да наподобява нещо като Ретро музея😁обмислям и осветление и ще е покажа със всички соц модели до момента :)

Декември 26, 2021, 06:15:15
Отговор #691

Неактивен Palio

  • Публикации: 37
На пръв поглед ме грабна. На втори - трябва да го грабна аз. Ето - грабвам го - ако трябва да бъдем пунктуални и да се придържаме към детайлите, въпросният ВАЗ-2105 изобщо не се връзва с картинката. Какво е смущаващото - няколко неща:

Първо - набиващият се на очи седмицов капак на двигателя - има два щамповани надлъжни канала. Това е капак на 2107, изпълнен във връзка с характерната за седмицата голяма маска. Появява се на 2104 и 2105 след началото на 21-ви век във връзка с намаляването на производствените разходи и свързаното с това уеднаквяване на щампите за модели 04, 05 и 07.

Второ - вентилационните отвори с пълноразмерни решетки, които покриват цялата дължина на задната колонка се появяват в първата половина на 90-те, във връзка със споменатото по-горе уеднаквяване на моделните детайли и намаляване на производствените разходи. Тогава отпадат и неща като плоските щамповки на джантите /остават старите ситно дупчени щампи още от времената на 2103/, както и изчезват централните им капачки с емблемата с ладията.

Отделно - надписът "Жигули" отзад говори, че въпросният автомобил е правен за вътрешния пазар в Русия /по това време вече СССР не съществува/. Може българският собственик да е работил в Коми и да го е докарал от там на собствен ход /имаше такива случаи/.

Обаче добавката 1300 S стоеше там до към края на 1985 - началото  86-та. Тогава отпадат и хромираните лайстни около задните осветителни тела /на моделчето ги няма/. После остана само 2105, а 1300 отиде на задните калници /имаше и 1500 за 21053, както и 1200 за 21051/.

Излиза, че тази, на пръв поглед лачена петица, изобщо не се връзва с номерата на нея, които са от втората половина на 80-те...

Обаче като цяло - подкрепям ентусиазма и щрихите към миналото. Като приспаднем минусите, дето няма да ги забележи всеки - моделчето определено кефи!

С пожелание за весели празници и щастлива Нова година!

« Последна редакция: Декември 26, 2021, 06:36:06 от Palio »

Декември 26, 2021, 12:49:24
Отговор #692

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Честито Рождество и весели празници!
Не съм много голям фен и разбирач на Лада, но от всичко казано не мога да се съглася с определението за капака - петицата е с точно такива 2 надлъжни улея, докато седмицата има само с малки 2 ръбчета отиващи към хромираната решетка. На това моделче обаче задният капак ми е криминален - при 5-ците там има същите вдлъбнатини като на предния капак, но тук са го оставили равен като при 7-ца. Няма да качвам снимки от нета на оригиналните коли, всеки може сам да си ги разгледа и сравни.
И за да не е спам, ще кача няколко снимки отново на модели от Hachette 1/24, които си ги бях подарил още за Димитровден, но най-накрая намерих време по празниците да ги снимам... всъщност дълго се колебах дали да ги разпечатвам, понеже са в блистери за еднократна употреба и накрая реших да ги оставя така, понеже моделите нямат активни елементи, които да разкрият по-подробно интериора и двигателя, пък и нямам място вече във витрините, за да ги съхранявам после разпечатани. Моделите са 2 чехословашки красавици от 50-те г - Шкода Фелиция Кабрио и Татра 603-1, към тях има и списания с хубави архивни снимки, но за съжаление са на румънски език - оттам произхожда цялата тази серия издания с модели.
« Последна редакция: Декември 26, 2021, 12:54:35 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 31, 2021, 18:19:43
Отговор #693

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 365
Последния модел за тази година и доста важен за колекцията ми.Доста търсех Ваз 2101 в мащаб 1:18 за съжаление вече бяха доста трудни за намиране и цената варира от 300лв нагоре като не успях да намеря един колега ми предложи Fiat 124 на разумна цена и взех Fiat

Радвах му се известно време и го продадох,след което съжалявах че съм го продал.На бъдни вечер един друг колега ми спомена че ще продава неговата Ваз 2101 ииии..радост голяма днес пристигна.За съжаление и липсва огледалото но ще го преживея.Качвам и неговите снимки понеже са доста добри

Януари 02, 2022, 23:03:53
Отговор #694

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Месершмит Кабинеролер 200 в мащаб 1:18, който съвсем случайно случайно си подарих за Коледа  O:-) Разхождайки се в търсене на подаръци го мярнах в една книжарница и веднага ми хвана окото... за мое учудване се оказа, че моделът си е оригинален немски, никъде не пише "Мейд ин Чайна" :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 02, 2022, 23:18:57
Отговор #695

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Последния модел за тази година и доста важен за колекцията ми.Доста търсех Ваз 2101 в мащаб 1:18 за съжаление вече бяха доста трудни за намиране и цената варира от 300лв нагоре като не успях да намеря един колега ми предложи Fiat 124 на разумна цена и взех Fiat

Моята от тази тема https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,863.540.html до преди мисля 4 години я намерих сравнително на пазарни цени ... не си спомням много, но беше в поредъка около 100-те лева +/-
Супер за находките, добри са като детайл :)

Месершмит Кабинеролер 200 в мащаб 1:18, който съвсем случайно случайно си подарих за Коледа  O:-) Разхождайки се в търсене на подаръци го мярнах в една книжарница и веднага ми хвана окото... за мое учудване се оказа, че моделът си е оригинален немски, никъде не пише "Мейд ин Чайна" :)

Направо не е истина  :o Това се нарича находка!!
А от книжарница в България или някъде в чужбина?

Януари 02, 2022, 23:56:40
Отговор #696

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Цитат
Направо не е истина  :o Това се нарича находка!!
А от книжарница в България или някъде в чужбина?

В София е, на бул. Левски между Раковска и Попа... имаше и още 1 брой червен, ако не са го купили и него за празниците  ;D
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 28, 2022, 01:21:48
Отговор #697

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Maserati GranTurismo S (Minichamps) M1:43

 

 

 

Февруари 05, 2022, 19:01:31
Отговор #698

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
Maserati GranCabrio (Minichamps) M1:43









« Последна редакция: Февруари 05, 2022, 19:05:08 от dan4oteto »

Февруари 08, 2022, 18:24:16
Отговор #699

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
retrobs.com