Автор Тема: Търся хубав маркуч за антифриз 16 мм  (Прочетена 7045 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 22, 2019, 13:21:08
Отговор #10

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
Здравейте колеги!!!
Та купих си маркуча от поста на колегата  по горе и току що го взех.
Маркуч черен на цвят гума-оплетка-гума с надпис sel car heater hose 16mm[/b]
Питането ми е към тия дето са си купили такъв маркуч: какво представляваше маркуча който купихте от тази фирма....със същите надписи ли беше.
Предварително благодаря за отговорите!!!

Юли 23, 2019, 21:49:15
Отговор #11

Активен petkovic

  • Публикации: 135
Аз също имах проблем с маркуч нов и скъп, скапа се за година и половина. Реших проблема като подмених всички нови маркучи със стари свалени от коли в моргата.

Юли 25, 2019, 11:24:31
Отговор #12

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
това и аз съм го правил тука думата ми е че поне според мен има съществена разлика от това което е посочено /рекламирано в сайта и това което реално получих...затова питам други дето са вземали маркуч как е изглеждал...

Юли 25, 2019, 14:32:26
Отговор #13

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Здравейте колеги!!!
Та купих си маркуча от поста на колегата  по горе и току що го взех.
Маркуч черен на цвят гума-оплетка-гума с надпис sel car heater hose 16mm[/b]
Питането ми е към тия дето са си купили такъв маркуч: какво представляваше маркуча който купихте от тази фирма....със същите надписи ли беше.
Предварително благодаря за отговорите!!!
Не помня какво е пишело, ако не забравя ще погледна, ако видя обаче. Важното е, че при мен на 2 автомобила няма проблем вече повече от 2 години, а едната кола за това време е минала вече 40 000 км

Юли 30, 2019, 04:27:20
Отговор #14

Неактивен thracian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
това и аз съм го правил тука думата ми е че поне според мен има съществена разлика от това което е посочено /рекламирано в сайта и това което реално получих...затова питам други дето са вземали маркуч как е изглеждал...

https://www.eaton.com/EN/ecm/idcplg?IdcService=GET_FILE&allowInterrupt=1&RevisionSelectionMethod=LatestReleased&noSaveAs=0&Rendition=Primary&dDocName=PCT_672228

идете на стр. 70 да видите маркировките ,температурния диапазон и покритите стандарти.


Coolant System Hoses
SAE J20
This SAE Standard covers reinforced and flexible hoses intended for use in water and ethylene glycol-based engine-coolant system applications.



https://rodavigo.net/catalogos/GATES/Productos%20para%20motores%20industriales/GATES%2005%20Est%C3%A1ndares%20en%20la%20manguera.pdf

Кое не отговаря на описанието?Какво е описанието? Предполагам,фирмата предлага продукти на повече от един производител-това си е аналог,напълно валиден.

Могат да се срещнат и маркучи на Semperit на пазара,пак EPDM ,
http://markuchite.com/markuchi-za-ohlajdashta-technost

и т.н.

Юли 30, 2019, 16:30:27
Отговор #15

Неактивен милен 2

  • Публикации: 31
...погледнах го пак тоя маркуч е нито едни от посочените стандарти било то американски било то европейски ги няма по него..

Юли 30, 2019, 23:07:55
Отговор #16

Неактивен thracian

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
По самия маркуч стандартите не е задължително да ги има(разгледайте .пдф-а, има много маркучи само с търговското им означение) .
Щом пише sel car heater hose 16mm--> ясно какъв е, EPDM ,за гореща вода и гликол. Диапазон -40C/+125C

Пък ако се безпокоите- сменете го,Ваша воля.