Автор Тема: Bertone Freeclimber 2 - всъдеходът от Торино  (Прочетена 17216 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 14, 2017, 10:09:58
Отговор #20

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
по скоро ме учудва друго, защо са сложили малкият 1,6 литров М40, при положение, че са можели да вкарат същият на външни размери 1,8 литров, който е с едни 12-13 коня по-мощен + 20 нютона повече от 1,6 версията.
Заради данъка, Ники :) /до 100 коня попада в ниския данък/. Всъщност не съм сигурен дали реално не е и 1.8 , поне на колектора отгоре така пише, та може и да е сменян мотора... или пък само клектора, а мотора да си е 1.6 - не знам как да определя.
Иначе от посочения линк, а и от този http://www.autodata1.com/en/car/bertone/freeclimber става ясно, че моят модел Freeclimber 2 заводски е излизал само с 1,6 мотори, а шестаци са вграждали само във Freeclimber 1, който е с малко по-голям кош явно.

На предната броня къде е страничният борд?
Ако имаш предвид стъкломатовите рогчета - свалени са, понеже съвсем леко закачих едното и то се сцепи ужасно. Оказа се, че е удряно и лепено и преди, затова решихме да го укрепим с арматура за по-здраво, като вече направихме с един приятел преди това и с другото рогче, което си беше сцепено още като купувах Бертонето:


Сега е укрепено с арматурна тел и стъкловлакнест кит, само чака малко по-топло време за боя... имам идея да извадя и калъпи за стъкломатови отливки, че оригинални рогчета не се намират...
« Последна редакция: Януари 14, 2017, 11:39:56 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2017, 12:53:02
Отговор #21

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Мотора може и да е сменен, няма как да разбереш, външно са на 100% еднакви, играе се само с хода на буталата. А може и само колектора да са сменили, главата на двата мотора е абсолютно идентична, разликата е в по-големите портове на колектора на 1,8 и диаметъра на дросела. С 1,8 колектора, дори да е малкият мотор, ще диша по-свободно.

Януари 14, 2017, 19:40:41
Отговор #22

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Интересна и рядка джипка си намерил.
Първите ми спомени за този чудноват "мелез" са от списание Авто Оказион, някъде към края на деведесетте.
Имаше една обява за такова Бертоне и много и се чудих какво всъщност е това. Тогава останах с впечатлението, че е първият и единствен джип на БМВ   :D

Аз в средата на 90-те съм точил лиги  :)) по едно такова почти чисто ново ментово-зелен металик.
Внесе го Салех на Капитолия, и му искаше яките 30-40000 марки, които бяха много пари за пика на инфлацията през 1996 год.
Купи го от него един начинаещ тогава собственик на завод за Минерална вода да го кара дъщеря му.
Много беше готино.
Още ми е пред очите, ментак зелено със сребърни акценти-ленти.  :)

Януари 14, 2017, 19:57:28
Отговор #23

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Може би е от предходния по-голям модел на база Роки, но мога да ти дам да опиташ да му натикаш един 6-так и на моето...тъкмо да не се мъча да търся повредата в тоя, пък и по баирите направо ще се родя с въртящия момент :)

Да, Рокито правено успоредно с Фероцата в неговата Бертонe версия /пак с Фрийклимбър имена са мисля/ е само с поставени 6 цил. мотори- 2 бензинови - 2.0 и 2.7 литрови, и 2 дизелови- 2.4 литра- турбо и само атмосф. дизел, всичките 4 на БМВ.
Роки-Бертонета с тия 6 цил. дизели доста се търсят тук от ловджиите, както и стандартни 2.8 литрови 4 цил дизели Рокита.
 И в двата им случая на дизелови мотори, когато ги внасят въобще, са на двойни и нагоре цени спрямо на хубава бензинова Фероца.

https://en.wikipedia.org/wiki/Daihatsu_Rugger









« Последна редакция: Януари 14, 2017, 20:04:12 от USfan »

Февруари 04, 2017, 23:31:32
Отговор #24

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 20, 2017, 20:26:23
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Искам да споделя радостта си от решаването на проблема с работата на двигателя. Бях стигнал до етапа закупуване на дебитомер 2 злоупотреба, но след като го смених моторът заработи още по-зле вече дори и загрял и във високи обороти при ускорение пак прекъсваше. Ядосан и "благославящ" човека, който ми го продаде за "идеално работеш" тръгнах да връщам стария дебитомер и опааа... въздуховодът /гофретата/ между него и дросела просто се сцепи в ръцете ми :o А съм го купувал и сменял чисто нов преди по-малко от 2 г. от препоръчан в БМВ форума специализиран магазин за части на "промоция" за "скромните" 50 лв! Тогава един познат майстор подхвърли като зла прокоба, че новия ще изкара доста по-малко от оригиналния, който смених само защото беше рязан за поставяне плочка на АГУ и после лепен с опаковъчна лента. То хубаво да изкара примерно 10 г. вместо 20, ама по-малко от 2 !? Явно беше тръгнал още преди половин година, когато почна да ми присветва чек лампата и диагностиката показваше отклонения в сместа. Лошото, че се напукал дълбоко в каналчетата между пръстените на "гофретата", където просто няма как да се види а и това е последното, което подозирах за уж почти нов въздуховод. Както и да е, опаковах го отново с тиксо и моторът замърка, оборотите заспаха... изобщо никога не е работил така добре, понеже напоследък заради проблемите смених свещите с нови и стъпковото моторче с 2-ра ръка. Така че оттеглям всичките си "благословии" към горивната система на Бош мотроник и ги отправям изцяло към афтърмаркет пазара за части... само не знам в случая с гумените съединения какво е решението, след като 20+ годишните в повечето случаи вече не са годни, а новите явно по рождение са си негодни! >:(
« Последна редакция: Март 20, 2017, 20:29:13 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 20, 2017, 22:10:47
Отговор #26

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Подпрял си се значи на един от трите фундамента при диагностиката на работата на ДВГ -
трябва да има ток , гориво и въздух за горивото- в необходимите количества и пропорции , разбира се. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 20, 2017, 23:01:24
Отговор #27

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Офф, да... и като знам, че всички тия фактори в конкретния случай се управляват от компютър, при това доста старичък и недоучен, тръгнах по пътя от сложното към простото. Но, както казах нещо толкова просто, което съвсем скоро бях сменил с чисто ново беше съвсем извън списъка на заподозрените. Добре, че все пак в един момент реших да сменям дебитомера, което доведе до вече видимо разкъсване и разобличаване на виновника :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 21, 2017, 01:34:28
Отговор #28

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Ще цитирам един приятел майстор: "Дай да видим какво сме сменявали, та да прегледаме тези компоненти". :D

Декември 02, 2018, 21:54:20
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

Лошо... така си я намерих след няколкодневен престой пред блока. Няма следи от удар или изобщо някакъв контакт, подозирам че може да е следствие от разширяване на събрал се отдолу лед може би. Изглежда детайлът е бил ремонтиран и преди - виждат се остатъци от мрежичка отдолу. Ще съм благодарен някой ако може да препоръча добър и не прекалено скъп сервиз в София, където да го залепят отново, по възможност и довършителните работи - китосване и боядисване, за да не обикалям и чакам при няколко различни майстори, че напоследък времето ми е кът.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.