Автор Тема: Bertone Freeclimber 2 - всъдеходът от Торино  (Прочетена 17221 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2019, 22:24:07
Отговор #30

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237

Лошо... така си я намерих след няколкодневен престой пред блока. Няма следи от удар или изобщо някакъв контакт, подозирам че може да е следствие от разширяване на събрал се отдолу лед може би. Изглежда детайлът е бил ремонтиран и преди - виждат се остатъци от мрежичка отдолу. Ще съм благодарен някой ако може да препоръча добър и не прекалено скъп сервиз в София, където да го залепят отново, по възможност и довършителните работи - китосване и боядисване, за да не обикалям и чакам при няколко различни майстори, че напоследък времето ми е кът.

митак елементарно. взимаш смола плат, събираш фугата закопчаваш с трета ръка. чистиш със шлайфа от двете страни и полагаш нов слой. ползваш топъл въздух. работа за 30 мин.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Януари 23, 2019, 22:47:06
Отговор #31

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Мерси Ванка. Пропуснал съм да напиша, че вече намерих професионален сервиз, където оферираха да ми го оправят за 20 лв. без китосване и боядисване разбира се... само трябва да намеря време да го демонтирам и им го занеса.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 23, 2019, 22:54:12
Отговор #32

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Мерси Ванка. Пропуснал съм да напиша, че вече намерих професионален сервиз, където оферираха да ми го оправят за 20 лв. без китосване и боядисване разбира се... само трябва да намеря време да го демонтирам и им го занеса.

ко да правиш? демонтаж смешно. прави се на място за макс 30мин на два слоя на страна.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Април 16, 2020, 23:24:50
Отговор #33

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не съм писал отдавна в темата, понеже няма и какво толкова интересно. Калникът беше оправен от мой приятел "квартален" майстор. За по-здраво пукнатината беше укрепена отдолу с метална пластина и болтове, но към момента китът отгоре вече започна да се напуква леко...

Друго, което се наложи да направя през годината е да сменя скъсан маншон на полуоска, смачкани гумени тампони на биалетките и амортисьорите с нови газови Каяба, понеже джипът беше започнал доста да подскача. Оказа се, че задните стават 1:1 от модела Роки, а предните са почти идентични с тези на Фероза, но съвсем малко по-къси. По номера на старите намерих само 2-ра употреба в иБей, което не е опция, и някаква неясно доколко актуална обява за чифт нови уж оригианлни някъде из бившите съветски републики... рискувах и си взех от наличните в Бг с малката разлика в дължината, до момента не съм имал проблеми.

След зимните разходки, доколкото през сезона имаше сняг де...




...е добре джипът да бъде измит и отдолу от натрупаната луга. Това май е единствената автомивка в София, предлагаща тази услуга



Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 17, 2020, 01:13:28
Отговор #34

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Къде е мивката?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 17, 2020, 11:34:21
Отговор #35

Неактивен vani4a

  • Публикации: 56
  • Daihatsu Feroza '91, Газ 24 '78, Москвич 2140 '79
Тази автомивка се намира в горната част на бул. Черни връх. От кръговото на околовръстното посока центъра първата автомивка в дясно - https://www.google.com/maps/@42.6451561,23.3142051,3a,75y,157.42h,86.7t/data=!3m6!1e1!3m4!1s6P09JIEbal10l4RDlJAcbA!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg.

П.п. Сега виждам, че има тема за джипа. Ще я прочета с удоволствие. Аз тази година започнах основно обслужване на ферозата ми, че му дойде отново времето - смених ангренажен ремък с ролка, свещи и гърнето (при фероза е само едно). Взел съм горивен филтър, но още не съм го сменил и съм планувал подмяна на всички масла.

Април 17, 2020, 12:47:23
Отговор #36

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Да добавя - цената на услугата е 15 лв, като автомобила го вдигат последователно отзад и отпред на полуестакадата.
Забравих да спомена, че смених вече горивния филтър след поредната /втора/ повредена бензинова помпа. При Бертонето филтърът е от БМВ и се намира на много неудобно място - закрепен ниско долу на задната стена на моторния отсек. Затова оставих операцията по смяната на помпата и филтъра на съседния сервиз, където си имат удобен за целта канал.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.