Автор Тема: Bertone Freeclimber 2 - всъдеходът от Торино  (Прочетена 17236 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2017, 20:07:54
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво,  върви японеца значи! А тук някои от снимките са моя заслуга.  :)

Да, интересно е това, че по принцип Бертоне версии никога и аз не съм виждал с ръжди, докато Фероците масово гният.
Интересно е от тази гледна точка, че все пак каросериите са пристигали готови сглобени и боядисани предполагам, от Япония.
Или са им слагали в Груляско допълнитени антикоризионни обработки, или просто всичките Свободни катерачи са карани средностатистически много по-малко от ориг. Джап версии, щото нали са били по-бутикови, и съответно, като цяло по-пазени.
Иначе моята бивша Фероца нямаше никакви ръжди, хем беше внасяна от Австрия като я взех.

Януари 12, 2017, 22:05:20
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Или са им слагали в Груляско допълнитени антикоризионни обработки, или просто всичките Свободни катерачи са карани средностатистически много по-малко от ориг. Джап версии, щото нали са били по-бутикови, и съответно, като цяло по-пазени.
Да се надяваме, че си прав за защитата, защото ето как изглеждаше днес Бертонето след цяла седмица трупане на сняг върху сняг :)


Иначе има тук-таме малки ръждици и балончета, виждат се отпред под маската и от вътрешната страна на задната врата, а вероятно и на по-скришни места... но мисля е нормално за 25 годишна кола. Само предният капак е сменян с такъв от Фероза заради голямата градушка - по-лесно и изгодно беше да намеря същия цват отколкото да китосвам и тонирам боя по мостра... оставил съм го за момента евентуалната реставрация някой ден :) Колкото до пазенето, не личи поне моята да е била много щадена, като и останалите, коит осъм виждал на живо - все пак са машини за гората и планината и често се карат офроуд. Освен това наскоро километража ми се превъртя до нулиране и подозирам, че това не му е за пръв път...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2017, 11:25:14
Отговор #12

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Интересна и рядка джипка си намерил.
Първите ми спомени за този чудноват "мелез" са от списание Авто Оказион, някъде към края на деведесетте.
Имаше една обява за такова Бертоне и много и се чудих какво всъщност е това. Тогава останах с впечатлението, че е първият и единствен джип на БМВ   :D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 13, 2017, 12:03:40
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всъщност Freeclimber II е вторият, а преди него има Freeclimber I от края на 80-те на база по-стария модел Дайхатсу Роки - повечето от тях обаче са с големи турбодизелови баварски мотори, докато втората серия са само бензинки.
https://ranwhenparked.net/2011/02/17/a-quick-look-at-the-bertone-freeclimber/

Имаше една обява за такова Бертоне и много и се чудих какво всъщност е това. Тогава останах с впечатлението, че е първият и единствен джип на БМВ   :D
Това може да е било Бертоненто на небезизвестния наш адаш Митьо Крика, доколкото съм чувал той е бил първият внесъл такъв джип у нас. Цитирам от пространството:
Цитат
2006г... "Да, има два в в София, единият стои всеки ден пред прокуратурата на Римската стена, другия пред "Токуда банк' на "Орлов мост' и е на Митьо Крика Зелено -сиви.
Само не знам как Крика се побирал в тази джипка, за мен /180 см, 70 кг/ е леко тесничка, пък за неговите размери представете си...
« Последна редакция: Януари 13, 2017, 12:11:59 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2017, 16:00:09
Отговор #14

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не съм на 100% сигурен, но мисля, че освен с М40 има Бертонета с 6 цилиндров, пак БМВ М20 мотор.

Януари 13, 2017, 20:11:10
Отговор #15

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Може би е от предходния по-голям модел на база Роки, но мога да ти дам да опиташ да му натикаш един 6-так и на моето...тъкмо да не се мъча да търся повредата в тоя, пък и по баирите направо ще се родя с въртящия момент :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2017, 20:33:00
Отговор #16

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Може би е от предходния по-голям модел на база Роки, но мога да ти дам да опиташ да му натикаш един 6-так и на моето...тъкмо да не се мъча да търся повредата в тоя, пък и по баирите направо ще се родя с въртящия момент :)
Няма място за 6 так , Митко. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 13, 2017, 21:20:24
Отговор #17

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
На предната броня къде е страничният борд?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 13, 2017, 21:36:35
Отговор #18

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Няма място за 6 так , Митко. ;)
Оказва се че има, съгласно линка, който Митко е прикачил, четете внимателно ;D - https://ranwhenparked.net/2011/02/17/a-quick-look-at-the-bertone-freeclimber/
по скоро ме учудва друго, защо са сложили малкият 1,6 литров М40, при положение, че са можели да вкарат същият на външни размери 1,8 литров, който е с едни 12-13 коня по-мощен + 20 нютона повече от 1,6 версията.
« Последна редакция: Януари 13, 2017, 21:39:42 от michev »

Януари 13, 2017, 22:17:04
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Има и версия/серия с М40 B18 , возил съм се в такова. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987