Автор Тема: 1993 Saab 900 Convertible Turbo  (Прочетена 39914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 14, 2017, 17:06:25
Прочетена 39914 пъти

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Здеарвйте Колеги,

Това е поредният класически автомобил, който ще бъде спасен от мен.  Скоро пристигна от щатите и все още козметично е в суров вид. Техническото състояние изглежда много стабилно, двигателят работи много меко, съединителят се усеща добре, турбото е супер...




Внимание искат брезента на гюрука, трябва да се подмени задното стъкло, което е отделна част от гюрука и седалките (претапициране). Надявам се, че докато стане времето за кабрио, всичко ще бъде готово. Малко технически данни за автомобила- 1993 Saab 900 Turbo convertible v Ruby Red. 2.0л  и 160к.с. 









Колата идва със всички или почти всички екстри за модела, ел седалки ( шофьорската с подгряване) ел подгряващи огледала, абс,  темпомат, климатик, еквалайзер. Произведен е в завода на Сааб във Финландия. от 1986 до 1993 са произведени около 48000 кабриолета, доста от които изнесени за САЩ.




Ако има фенове на класик 900 , пишете!
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Януари 14, 2017, 19:34:06
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Честито докарване Иване, много хубав късен екземпляр на 1 Ген 900 кабрио си намерил.  :)

В София има 3 екземпляра 900 турбо кабрио от твоята 1 Ген, ама и трите са зле.
На единия, тъмнозелен металик, с номера РР, е под запор регистрацията.
Втория- тъмносив металик, на С-номера, е със счупени мотор и скорости, и скъсан салон и гюрук.
А най-добрия- третия, пак на Соф. СА номера, макар и в движение, пак тъмнозелен металик, е доста каран и яко преди удрян, преди последното му боядисване.

В Балчик има един друг Конвертибъл, един черен, карат го на СА номера, който също изглежда доста каран.
Другаде по градовете не знам какви от тази 1 Ген кабрио има, ама поне на тоя фон, твоя се очертава засега направо най-добрия на състояние кабрио в БГ.  :D
Поне от това което се вижда на снимките, си е свежа кола.

Аз миналата година доста покарах на един приятел 900 турбо хечбек 5 врати.
Той е 1986 модел с 2 клапана без-Кат турбо, вече с кулер и цели 156 коня / 146 ноня бе 2 клапана без кулера турбото/.
Върви много добре, голям кеф за каране е.
« Последна редакция: Януари 14, 2017, 19:36:49 от USfan »

Януари 14, 2017, 21:05:44
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Много маниашки СААБ, комплименти !
Във връзка със сезоните ето една снимка от неотдавнашното ми пребиваване в Рим, където в средата на ноември направих едно кадро в движение на подобно моделно изпълнение :


Януари 14, 2017, 22:38:22
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Чудех се кога най-накрая ще се появи и един Сааб в тоя раздел :) За моя радост сефтето прави един от най-яките модели на марката, поздравления!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 15, 2017, 03:17:10
Отговор #4

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Добре дошъл! Много готин модел на Сааб! Очакваме развитие!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Януари 15, 2017, 11:34:14
Отговор #5

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Благодаря колеги,

И мен много много ме кефи колата. Ще качвам снимки със развитие на реставрацията.

Люси, във фейсбук ретро групата един човек показа един черен , не знам дали беше от Кнежа поста, но изглеждаше много лачен.

Надявам се следващата седмица да са готови седалките и после ще бъде на дневен ред таблото, защото има пукнатини  :(. Ако някой има опит каква течност да налея в хидравликата на гюрука, нека каже. Знам , че оригинално се налива аерошел 41, но не мога да го намеря в разфасовка по-малко от 5л, което ми е много.
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Януари 15, 2017, 19:21:16
Отговор #6

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Супер придобивка , Сааб и Шкода се карат от инакомислещи и неманипулируеми люде. O:-)

Любим конвенционален автомобил , ако имах повечко доходи бих си го позволил с удоволствие . Един живот се
живее.
Здрава солидна изработка за масов автомобил , здрав мотор , отлична антикорозионна защита и ....Сааб без турбо не е Сааб.
Най ме кефи горивната система - L - Jetronic , единствената с независимо регулиране на аванса на запалването от
впръскването.Само хубави мигове с него! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 16, 2017, 10:22:08
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Има фенове!
Ти пиши и ни зареждай с информация за тези слабопознати изчезващи машини! :)

Успех!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 16, 2017, 19:51:24
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Иване, ами тоя черния от Кнежа ако е на Соф номера на снимките, може да е същия дето ходи по Балчик лятото. Аз специално мин. година лятото не съм го виждaл по моретo, та може през 2015 или 2016 да са го пребоядисали и да е сега лъскав. Или пък просто по-полиран да са го снимали.

Супер придобивка , Сааб и Шкода се карат от инакомислещи и неманипулируеми люде. O:-)

Любим конвенционален автомобил , ако имах повечко доходи бих си го позволил с удоволствие . Един живот се
живее.
Здрава солидна изработка за масов автомобил , здрав мотор , отлична антикорозионна защита и ....Сааб без турбо не е Сааб.
Най ме кефи горивната система - L - Jetronic , единствената с независимо регулиране на аванса на запалването от
впръскването.Само хубави мигове с него! :)

Неговия е късен 16 клапана 1 Ген 900, така че трябва да е с гореща жичка меренето на потока на въздуха, трябва да е ЛХ-жетроник /Х за хитце- горещина на немски/.

Ето един фенски сайт, може да е полезен натъка на Иван,  където дискутират диагностицирането на Л и ЛХ Бош инжекциите специално при тези Сааби.

http://www.saabnet.com/tsn/faq/lhoverview.html

А голямата за тогава иновация през 80-те в турбомоторите Сааб я правят с авт. бууст контролер още през 1982.

The new and unique APC boost controller, Saab's Automatic Performance Control system was the big change that was introduced in 1982. The APC system utilized a knock sensor, automatically adjusted the engine to variations in the fuel quality.

Януари 17, 2017, 15:47:43
Отговор #9

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Ще качвам снимки и инфо, колеги.

Люси ще прегледам сайта, благодаря.

 На колата и светеше чек енджина, и тъкмо извадих таблица с кодовете дето мига лампата за диагностика. Намерих диагностик порта ( под задната седалка на дясната колонка се пада ). Щях да я закачам, но проверих вакуумите и имаше един изваден. След като го закачих, колата поработи още 5 мин и лампата изгасна. Намерил съм и някакав сайт за тунинговане на АПЦ кутийката. Има и потенциометър за вдигане на налягането от бензиновата помпа , за да не обеднява като се понадуе. Мисля , че ще може лесно да се стигне мощността на аеротата от 185 коня. Конструктивен недостатък е, че интеркулера е малък и е зад левия фар. Ще гледам да му измисля някакав по-голям кулър за отпред....

'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack