Автомобили > Шведски автомобили

1993 Saab 900 Convertible Turbo

(1/14) > >>

baiivan:
Здеарвйте Колеги,

Това е поредният класически автомобил, който ще бъде спасен от мен.  Скоро пристигна от щатите и все още козметично е в суров вид. Техническото състояние изглежда много стабилно, двигателят работи много меко, съединителят се усеща добре, турбото е супер...




Внимание искат брезента на гюрука, трябва да се подмени задното стъкло, което е отделна част от гюрука и седалките (претапициране). Надявам се, че докато стане времето за кабрио, всичко ще бъде готово. Малко технически данни за автомобила- 1993 Saab 900 Turbo convertible v Ruby Red. 2.0л  и 160к.с. 









Колата идва със всички или почти всички екстри за модела, ел седалки ( шофьорската с подгряване) ел подгряващи огледала, абс,  темпомат, климатик, еквалайзер. Произведен е в завода на Сааб във Финландия. от 1986 до 1993 са произведени около 48000 кабриолета, доста от които изнесени за САЩ.




Ако има фенове на класик 900 , пишете!

USfan:
Честито докарване Иване, много хубав късен екземпляр на 1 Ген 900 кабрио си намерил.  :)

В София има 3 екземпляра 900 турбо кабрио от твоята 1 Ген, ама и трите са зле.
На единия, тъмнозелен металик, с номера РР, е под запор регистрацията.
Втория- тъмносив металик, на С-номера, е със счупени мотор и скорости, и скъсан салон и гюрук.
А най-добрия- третия, пак на Соф. СА номера, макар и в движение, пак тъмнозелен металик, е доста каран и яко преди удрян, преди последното му боядисване.

В Балчик има един друг Конвертибъл, един черен, карат го на СА номера, който също изглежда доста каран.
Другаде по градовете не знам какви от тази 1 Ген кабрио има, ама поне на тоя фон, твоя се очертава засега направо най-добрия на състояние кабрио в БГ.  :D
Поне от това което се вижда на снимките, си е свежа кола.

Аз миналата година доста покарах на един приятел 900 турбо хечбек 5 врати.
Той е 1986 модел с 2 клапана без-Кат турбо, вече с кулер и цели 156 коня / 146 ноня бе 2 клапана без кулера турбото/.
Върви много добре, голям кеф за каране е.

hydrometalique:
Много маниашки СААБ, комплименти !
Във връзка със сезоните ето една снимка от неотдавнашното ми пребиваване в Рим, където в средата на ноември направих едно кадро в движение на подобно моделно изпълнение :

krankenstein:
Чудех се кога най-накрая ще се появи и един Сааб в тоя раздел :) За моя радост сефтето прави един от най-яките модели на марката, поздравления!

DMC:
Добре дошъл! Много готин модел на Сааб! Очакваме развитие!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия