Автомобили > Шведски автомобили

1993 Saab 900 Convertible Turbo

<< < (2/14) > >>

baiivan:
Благодаря колеги,

И мен много много ме кефи колата. Ще качвам снимки със развитие на реставрацията.

Люси, във фейсбук ретро групата един човек показа един черен , не знам дали беше от Кнежа поста, но изглеждаше много лачен.

Надявам се следващата седмица да са готови седалките и после ще бъде на дневен ред таблото, защото има пукнатини  :(. Ако някой има опит каква течност да налея в хидравликата на гюрука, нека каже. Знам , че оригинално се налива аерошел 41, но не мога да го намеря в разфасовка по-малко от 5л, което ми е много.

fulcrum:
Супер придобивка , Сааб и Шкода се карат от инакомислещи и неманипулируеми люде. O:-)

Любим конвенционален автомобил , ако имах повечко доходи бих си го позволил с удоволствие . Един живот се
живее.
Здрава солидна изработка за масов автомобил , здрав мотор , отлична антикорозионна защита и ....Сааб без турбо не е Сааб.
Най ме кефи горивната система - L - Jetronic , единствената с независимо регулиране на аванса на запалването от
впръскването.Само хубави мигове с него! :)

Speeder:
Има фенове!
Ти пиши и ни зареждай с информация за тези слабопознати изчезващи машини! :)

Успех!

USfan:

Иване, ами тоя черния от Кнежа ако е на Соф номера на снимките, може да е същия дето ходи по Балчик лятото. Аз специално мин. година лятото не съм го виждaл по моретo, та може през 2015 или 2016 да са го пребоядисали и да е сега лъскав. Или пък просто по-полиран да са го снимали.


--- Цитат на: fulcrum в Януари 15, 2017, 19:21:16 ---Супер придобивка , Сааб и Шкода се карат от инакомислещи и неманипулируеми люде. O:-)

Любим конвенционален автомобил , ако имах повечко доходи бих си го позволил с удоволствие . Един живот се
живее.
Здрава солидна изработка за масов автомобил , здрав мотор , отлична антикорозионна защита и ....Сааб без турбо не е Сааб.
Най ме кефи горивната система - L - Jetronic , единствената с независимо регулиране на аванса на запалването от
впръскването.Само хубави мигове с него! :)

--- Край на цитат ---

Неговия е късен 16 клапана 1 Ген 900, така че трябва да е с гореща жичка меренето на потока на въздуха, трябва да е ЛХ-жетроник /Х за хитце- горещина на немски/.

Ето един фенски сайт, може да е полезен натъка на Иван,  където дискутират диагностицирането на Л и ЛХ Бош инжекциите специално при тези Сааби.

http://www.saabnet.com/tsn/faq/lhoverview.html

А голямата за тогава иновация през 80-те в турбомоторите Сааб я правят с авт. бууст контролер още през 1982.

The new and unique APC boost controller, Saab's Automatic Performance Control system was the big change that was introduced in 1982. The APC system utilized a knock sensor, automatically adjusted the engine to variations in the fuel quality.

baiivan:
Ще качвам снимки и инфо, колеги.

Люси ще прегледам сайта, благодаря.

 На колата и светеше чек енджина, и тъкмо извадих таблица с кодовете дето мига лампата за диагностика. Намерих диагностик порта ( под задната седалка на дясната колонка се пада ). Щях да я закачам, но проверих вакуумите и имаше един изваден. След като го закачих, колата поработи още 5 мин и лампата изгасна. Намерил съм и някакав сайт за тунинговане на АПЦ кутийката. Има и потенциометър за вдигане на налягането от бензиновата помпа , за да не обеднява като се понадуе. Мисля , че ще може лесно да се стигне мощността на аеротата от 185 коня. Конструктивен недостатък е, че интеркулера е малък и е зад левия фар. Ще гледам да му измисля някакав по-голям кулър за отпред....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия