Автор Тема: 1993 Saab 900 Convertible Turbo  (Прочетена 39915 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 21, 2018, 22:50:52
Отговор #60

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Люси, атмосферното кабрио си има нов собственик. В саабския форум човекът е пуснал тема. :) Много съжалявам, че не дойдох на прарада в София, но имаше опасност от градушки и дъждове и реших, че няма да идвам :(

Ето малко снимки от съботата





« Последна редакция: Май 21, 2018, 22:53:59 от baiivan »
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Май 21, 2018, 23:30:35
Отговор #61

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eи, браво, пролетта е идеалното време кабрио да се кара, както и есента.

А, атмосферното кабрио мен поне хич не ме интересува, то си беше Бит ми банана кондициа.  :))
Но оште по-бито и на 300000 км. пробег е турбо автомата, другото кабрио, дето продават кинаджиите.

Иначе от Саабаджиите си поговорихме на парада с моиа поснат Жоро, собственик на едно турбо кабрио, дето тои го пуска отдавна на 15 бона.
Много си хвали колата на кондициа, ама не беше дошел сега с неиа.

Юли 04, 2018, 15:53:45
Отговор #62

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Покарах го аз този Турбо СААБ на КласикКар Излета около Шумен...

Впечатленията са, че няма нищо общо с колите, които съм карал.

Седалките са много комфортни, като кресла. Шофьорът стои малко високо, но предполагам е било необходимо поради дизайна на таблото - високо, широко и масивно.
Учудих се колко плавно и същевременно уверено се вдигат ел. стъклата. Масово новите автомобили са с поне едно прецакано стъкло, а на този ретро швед се вдигата наистина свежо!

Поведението на пътя допълва, както комфортният интериор, така и по-скоро лежерна линия на кабриото (таванът на купетата им придава далеч по-агресивен и съсредоточен вид).
Изобщо, кола за сигурно и дълго "круйзване"!
Спокойна возия, лек и не особено информативен волан (да се отчете, че в СААБа се качвам от моя Спринт, който е с управление като на картинг).

Точно комфортния салон и тихия двигател създават едно привидно спокойствие, дори и когато си настъпал газта.
Погледнеш ли километража обаче, разбираш къде му е силата на СААБа.

Турбо лаг си има, но започне ли да развърта турбината му идва момента. Осезаемо тегли и тегли, и тегли... без край.
Доста потентен мотор, който дава сигурност и лекота в придвижването.
Имах чувството, че мога да си го карам поне 400км без умора.
Двигателят е чудесен, само за магистрален маратон!

Спирачките са добри, леко късоходови, но пък хващат сигурно. Със сигурност са адекватни за цялостната концепция.

Единствено би ми се искало превключването на предавките да беше по-отчетливо.

В резюме, чудесен автомобил, много хармоничен, много потентен, с много екстравагантен стил и без капка позьорски имидж.
Кабрио, което никой не би си купил случайно!

Дано го виждаме още дълги години в същото чудесно състояние!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 14, 2018, 08:35:06
Отговор #63

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Реших да рефрешна поста с една снимка от преди 2 седмици, когато DMC ми беше на гости и разходихме саабека около Русе.





Остават все още някои неща да се правят по сааба за зимата - тампони на двигателя, все още търся чашите на полуоските . Намерих в един сайт уж налични . Като се опитах да поръчам ми казаха, че в момента  нямали но чакали доставка от Сааб в следващите 1-2 месеца    :o. След тампоните и тези чаши , остават едни бошовски халогенчета да закича и ще си стане супер кукла. Халогените ги имам, но стъклата са им гадни и на единия е пукнат пластмасовия корпус и не ми се иска да го загрозявам с тях.  Ако някой има такива халогени, моля да пише.

'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Ноември 16, 2018, 21:48:22
Отговор #64

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво на вас със Жоро, разхождате си се, изневерявайки на общата марка, с летни по ориентираност шведски забежки...  :))
Всъщност Жоро като запален фен на пропелера, но и човек с опит с динамични коли с предно предаване, е идеалния кандидат за конвертиране в Сааб религията.
Все пак Сааб, поне в 70-те и най-вече в 80-те години, бяха, ако не по мощност и максимална пътна динамика, то по медиен, маркетингов, и всякакъв авторитет, в САЩ, Канада, Япония, ЕИО, и разни други развити страни, най-големия конкурент на БМВ в сферата на компактните спортни седани.
Возила, така любими на тогавашните млади градски професионалисти, алиас, Юпи-тата.

Странно дето казваш, че са поизветрели тампоните на мотора.
А може и да не е странно де, все пак и твоя е вече на поне 25 години възраст, та си стареят материалите.
На моя днеска му ги гледах тия тампони, че подготвям цил. глава уикенда да я свалям най-накрая /е сега ще кача в моята тема малко снимки и разяснения, от демонтажа на паразитните агрегати по мотора/, но не откривам никакви нацепвания или дефекти по тях.
Хм, все пак, твоя понеже е турбо и 16в, е с по-тежко окомплектоване на двигателя.
А и върт. момент от турбото може да ги е понатоварвал тампоните по интензивно от спрямо моя рехав атмосферен Б201 тип мотор.

Ноември 18, 2018, 21:03:37
Отговор #65

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Те са май хидравлични двата странични тампона. И според мен турбината особено с тоя вроден лаг и експлозивността й със сигирност ги е смазала.
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Март 31, 2019, 14:53:44
Отговор #66

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Пролет 2019 - Калояново  :) Страхотен автомобил.










Юни 13, 2021, 22:41:38
Отговор #67

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160
Привет колеги. От доста време не съм писал , но не бях карал колата. През 2019 нещо се прецака и все нямах време за нея. Проблемът й беше ,че започна да губи обороти, и да се форсира сама на място, на светофарите гаснеше... Търсих вакуум лийкс , пръсках спрейове и ... нищо не можах да открия. Купих й един нов стъпков мотор, но и това не оправи нещата. И ... така като имах по малко време през цялата минала година , смених и дебитомер, но не помогна. На 5ти юни имаше парад в Русе и на 4ти я  закарах на работа в Скания Русе и я оставих на колегите да я оправят след работа , за да мога да я заведа на прарада на следващия ден. Благодарение на колегата Стилиян, който дори не е механик проблемът беше установен. по-скоро проблемите де. Беше се извадил един маркуч от разтоварващия клапан на турбото в комбинация с дефектен нов стъпков мотор. КАто загрее двигателя и не затваряше  байпаса на дросела и пускаше още въздух и за това са били високите обороти. Гасненето заради маркуча... Уж прости неща ама... така като се случи една година не я карах колата.
Стъпковия мотор беше марка Мeyle...Имайте предвид, че може и нова дефектна част да ви хвърли в девета глуха.



'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Юли 11, 2021, 21:09:31
Отговор #68

Неактивен baiivan

  • Публикации: 160


За съжанелие не можах да дойда на класик кар излета , но пък се разходих с жената и сааба до северното черноморие. :)
'86 BMW 635csi US spec
'93 SAAB 900 turbo convertible
'67 BMW 2000C manual
'02 BMW e39 530d touring M pack

Май 14, 2022, 22:50:19
Отговор #69

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тази година май раздвижваш без таван?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"