Автор Тема: Ниса 522Т 1989 г.  (Прочетена 64178 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 21, 2017, 15:52:24
Отговор #130

Неактивен 1300

  • Публикации: 85
Последната снимка ми напълни душата!Продължавайте в същия дух!
„1300“ since 1979

Ноември 29, 2017, 22:09:29
Отговор #131

Неактивен АрСей

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Нисата е много готина, пък и скоро не съм виждал такива в движение на живо. Респект!
« Последна редакция: Ноември 30, 2017, 09:53:45 от Speeder »

Януари 22, 2018, 11:24:06
Отговор #132

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вчера припалих и почистих от снега товаро-пътническия автомобил.

Никакви проблеми на студа.
Преди две седмици се захванах с въздуховодите от отоплителното тяло към предното стъкло и краката на пасажера. Това са едни странни жълти гофрета, дълги по метър и кусур всяко, общо три на брой (две сложих нови оригинални и едното запазих без да го сменям).
Пуснах вентилатора. В краката духа, на стъклото - не духа. Нали са здрави въздуховодите?! Ахаа! Не работи втория електромотор за духане към стъклото. Погледнах схемата и след минута открих виновника - счупена кабелна обувка и съответно разкачен проводник. Свързах. На първа степен на ключа за предната вентилация тръгна обдухване на стъклото и краката на пасажера, на втора - обдухване в краката на шофьора. 
Оказа се, че Парното на Нисата върши отлична работа. С два радиатора (един пред шофьора и един под дясната седалка - за пътническото отделение) и с общо три вентилатора, се получава доста добре. Въпреки, че купето е далеч от уплътнено. Става си топло и приятно, а и с работещ втори преден вентилатор, и стъклото се размразява бързо.   

Януари 22, 2018, 12:24:18
Отговор #133

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Kолко ти зарежда алтернатора на празен ход? :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 22, 2018, 14:25:36
Отговор #134

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
14,2V. Изправен е алтернатора. Май е 55А и й стига.

Март 02, 2018, 12:09:18
Отговор #135

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Снощи изкарах Нисата в снега. Отдавна ми беше мерак да я пробвам с тия бусови гуми, които имат само надлъжни канали.
Имаше сигурно 200 кила сняг на тавана.


Ето я как пали на -5:



Оставих я да загрява, изчистих снега... Пуснах и двата вентилатора на предното и задното парно на максимална степен. За нула време вътре стана баня. Предните стъкла се размразяват отлично, нали смених всичките въздуховоди с нови.
Реших да я размърдам от преспата.
Буксува, но се мести. С малко напред-назад успях да я изкарам без да чистя снега, по паркинга е над 10см, а пряспата пред буса беше по-дълбока. Впечатленията са ми като от Жигула с летни гуми. Може да се кара, ама трябва чалъм. Волгата и Варшавата с гуми M+S са в пъти по-проходими на сняг.
Както и да е, направих си кефа, попързалях зеления бус и се прибрах на топло. Както се вижда, снегът е до средата на колелото на зарязаното Мондео.


Март 02, 2018, 12:47:41
Отговор #136

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Браво!

Един въпрос. Имаш ли спомен, докато беше на газ, лесно ли палеше? Щото мойта на бензин пали от четвърт оборот, но на газ е кошмарно паленето, даже и с бутон за почерпка.

Март 02, 2018, 15:02:28
Отговор #137

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Палеше без някакви особени драми и на газ. Всичко опира да грамотност на монтажа и до състояние на изпарителя и филтъра за газта. Естествено, запалване, карбуратор...
На мен еднокамерният карбуратор Иков 40 СОП ми харесва именно заради лесното палене, а и добрата икономичност. Варшавата пали по същия начин. Дърпаш смукача, три - четири резки натискания на газта и взрив. Студена пали винаги от раз. Естествено, преди палене подкачвам бензин от лостчето - ако е седяла няколко дни това си е задължително, иначе трябва да върти докато се напълни поплавъковата камера.

Март 02, 2018, 18:24:28
Отговор #138

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Да, за да пали на газ от решителна важност е състоянието на мембраните на изпарителя - ако не го е отварял колегата нищо чудно вътре мембраните да имат някое и друго десетилетие. Естествено, трябва и да е догоре пълна с хубав антифриз, както и самия изпарител не трябва да е монтиран много високо - при всички положения трябва да е под горното казанче на радиатора.
Всеки двигател му е различна цаката, но общото е докато въртиш, дросела да е умерено отворен - иначе казано педалът натиснат горе долу наполовина. Не знам защо, но моите коли също така категорично на газ палят без смукач, дърпам го след като запали на 3/4 от хода му докато загрее да държи обороти.
Също така състоянието на запалителната - капачката на делкото и кабелите трябва да блестят от чистота, никакъв прах и омаслявания.
qwerty95, какъв ти е карбуратора и изпарителя?

Март 02, 2018, 20:12:28
Отговор #139

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Цялото газово и карбураторът са чисто нови от магазина. Но изпарителят не бил вакумен, за това имам бутон за почерпка. А аз имам ли лостче за подкачване на бензин и къде е то?  :)