Автор Тема: Ниса 522Т 1989 г.  (Прочетена 64244 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2018, 22:30:36
Отговор #140

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Съвсем случайно търсейки друго открих в темата със снимки на ретро коли две архивни от 2011 г. от предишния живот на нисата :)

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 16, 2018, 22:42:40
Отговор #141

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Дали това е същата Ниса? На снимките от 1-та страница на темата номера на Ниса- та е ВР 6657 АР, различава от този на тези снимки.
Също така на десния калник в горния ъгъл има нещо като замазано с боя.

Март 18, 2018, 08:00:26
Отговор #142

Неактивен Stifler

  • Публикации: 66
Не е за вярване, но са различни Нисите.

Ако се загледате детайлно в разположението на надписите отстрани и ще се убедите.

Март 18, 2018, 10:21:04
Отговор #143

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Какво толкова ви учудва не ми е ясно? По времето на ДАП-овете, винаги имаше по един "художник" да рисува такива надписи отстрани, и големите номера отзад на камионите. Този човек, работеше с направени шаблони, които се ползваха с години, така че еднаквият надпис е съвсем логичен. Цвета на автомобила също, навремето предприятията купуваха не по един, а по няколко автомобила, някъде идваха и по наряд, полага ти се - дават ти го. А автомобилите от една партида, обикновено бяха един цвят. Като вземем предвид и това, че навремето Нисата бе страшно масов автомобил, такова съвпадение си е напълно нормално.
 
« Последна редакция: Март 18, 2018, 10:26:24 от michev »

Март 19, 2018, 11:04:05
Отговор #144

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тази Ниса от снимките също като моята е била служебна на МЗ Дунав - Оряхово. Били са две абсолютно еднакви - еднакъв цвят и модел, само номерата са били други. Тази другата я взима от търга една винарска изба в града. Стояла е до преди няколко години в лозята до Оряхово. След това е върната за скрап. Според стария собственик на моята, тази е била още по-запазена, но ето, че са я изхвърлили. Моята е била пообрана - без скоростна кутия, вътре уредите са били разпарчетосани, без гуми и т.н., ама е уцелила на собственици и ето още се движи. Последно в събота я карах, няма грешка и ми върши чудесна работа. Даже се чудя дали да не я разходя на Класикдей. Такова добиче съм сигурен, че никой друг няма да докара. А и си ги държи 70-80 без никакъв проблем.
Имах закачка с един глупак с ново БМВ петица - засече ме, аз нали не пазя боята и му върнах жеста...  На светофарите докато излезем от София не можа да ми се изплъзне, даже на последния бях преди него. Газ п.....ше, с извинение, то не беше газ и престрояване, ама пусти светофари. Общо взето как и да се върти, г*за се си му е отзад. Като не може да кара, кай му е виновен. Накрая аз се нося с 50 км/ч, оня ме мина сигурно със 150.

Март 19, 2018, 12:35:29
Отговор #145

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Адмирации за активното каране!
Много се радвам олдтаймерите, като се карат по-динамично.  :)
За БМВ-стите какво да кажа, макар че съм имал не една, ами 2 стари шестици купета, а и сега имам понякога късмета да покарам някое ново с по-голям мотор, а и по принцип да адмирирам силно фирмата, наблюденията ми са, че на пътя у нас най-големите кретени, и сред най-калпавите шофйори, са тия с нови до 5-10-15 годишни Аудита и БМВ-та.
И най-вече, особено приоритетно тия от тях дето търкалят малки дизели мотори, ама напърцани с уж или фабрични М-пакет и еС-лайн оптики.
Хем не могат да карат, хем се напърцат, както пише Момчил, до зуко, вкарвайки в рискови ситуации околните около тях.

А като писа Оряхово, преди 30-40 години, един познат на нашите, зам-шеф там на местното пристанище, имаше служебна Ниса, която беше направил отзад по-луксозна, с 2 сложени едно до друго кресла от холна гарнитура, в която той си се возеше, карайки го шофйор.
По някакви правилници на Морската админстрация тогава, на неговата позиция не му се полагаше служебен лек автомобил.
Нито клас Волга, нито клас Лада, нито нищо, и затова тоя зам-директор си беше обърнал на пулман вагон една от слежебните Ниси.  :))

Април 10, 2018, 14:23:30
Отговор #146

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отново сменихме скоростната кутия. Оригиналната (или по-скоро тази, дето беше на Нисата като я купих), се сдоби с нов синхронизатор, нов първичен вал, нов страничен капак (вече лоста не се разхожда из купето) и т.н. Не се бяхме замисляли и доста криво се получи, като се оказа, че Ниса 522 няма фабрично точки за вдигане на подемник. И няма как да се вдигне на двуколонен. Както и да е, полежахме отдолу и сложихме великата кутия.


Сложихме ние кутията, и ме хвана мерака да видим как аджеба се поставят фабричните светлини под задната престилка.
На последните Ниси премахват светлината за заден ход тип "Варшава" от престилката под задната врата и я изнасят отдолу. Появява се и усилен габарит за мъгла.
Естествено, тия неща за появяват предимно и само в рекламните каталози. В живия живот всеки шофьор си прибира за лично ползване въпросните фарчета и в резултат такова животно Ниса с фарчета при соца не е имало.
Имах от години червено полско габаритче, намерих си същото с бяло стъкло - ахааа, същите като по рекламните снимки.
Четем схемата - указано е по две червени и две бели светлинки. Хм?
Размотахме девствената изолация на висящите от кабелния сноп разклонения - ами да! Наистина от завода са предвидили да има по две червени и две бели светлинки. Реших, че ще стане бесен кич.
И Нисата получи отляво усилен габарит, отдясно - фар за заден ход.


Контакт, задна, щрак къси, щрак бутонът за усилен габарит (той не само е наличен, ами е и свързан и дори свети в оранжево)...


Работииии!


Малко на свинче - звънче, ама си е по заводска схема, всичко си е фабрично полско а-у. Поне сега нощно време нещо ще се вижда в огледалата като маневрирам.
Тия проклети фарчета си бяха голям дефицит и се крадяха при соца, на нас на Шкодата ни го гепиха почти веднага. А всички коли от края на 80-те имаха - Лада, Шкода, Вартбург, Волга, Полски Фиат, даже на Трабант имаше. Само ЗАЗ и Москвич нямаха такива висящи неща.

Април 10, 2018, 17:35:36
Отговор #147

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Aктуализацията с двете фарчета е много точна и е актуална не само за соц колите от онова
време , но и за западноевропейски и японски. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 10, 2018, 20:18:40
Отговор #148

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Поздравления. Едно от първите неща, които се направиха и на моята Ниса. Изглеждат по същия начин. Даже в един порой по магистрала Тракия ползвах това червеното за мъглата.

Август 31, 2018, 22:42:21
Отговор #149

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Момчиле, здравей.

Как е Нисата, радваш ли и се? Остава ли ти време да и обръщаш внимание чат-пат?

Поздрави

Бонев
You could be Dodge material.