Автор Тема: Ниса 522Т 1989 г.  (Прочетена 23922 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2018, 10:50:35
Отговор #150

Неактивен m_g

• Публикации: 718
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Тази събота с жена ми си направихме една разходка из Северозападна България. Тя никога не се беше возила на това чудо на полската техника извънградско, откакто го купихме януари 2016 и в студа пътешествахме по заледените пътища от Оряхово към Бяла Слатина.
Този път маршрутът беше София - Петрохан - Монтана - Враца - Своге - София.
Нисата се справи отлично.
Ходихме на Вратцата, жена ми не беше виждала този природен феномен.

Понеже цялата разходка беше леко импровизирана, замръкнахме във Враца и вече по тъмно тръгнахме посока Мездра. Хубаво, ама Нисата върви с 80, а дори и камионите са по-бързи. Имаше много движение. Решихме да не рискуваме с Мездра - Ботеград и магистралата Хемус с всичките й ремонти, а на Ребърково кривнахме през дефилето.
Фаровете на Нисата са Н4 (нали е от последните), и светят доста прилично.
Без никакви драми си пътувахме, само спряхме на Лакатник да видим новото осветление на скалите.

В крайна сметка си прекарахме супер забавно.

Ноември 12, 2018, 18:36:29
Отговор #151

Неактивен vani4a

• Публикации: 22
  • Daihatsu Feroza F300 1.6 16V
Много хубава разходка сте си спретнали, а и снимките са станали чудесни. Поздравления!
След като  видях поста реших да проверя какви екземпляри, от тези бусчета, има в сайтовете за продажба. Попаднах на споменатата на миналата страница Ниса, идентична с тази от темата. Първоначално ми направи впечатление мацаното отред в дясно и после сверих номерата. Оказва се че колата не е дадена за скрап, а още е жива и дори си е с номера, ако снимките в обявата са актуални. Действително изглежда, че е видяла доста трудности при последните стопани.
Обявата:

Ноември 13, 2018, 10:02:16
Отговор #152

Неактивен m_g

• Публикации: 718
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, 2xŠ120L, 2xГАЗ М21, Nysa
Да, знам за нея от преди да излезе на обява. Аз честно казано се замислих, още повече, че и собственика вече го познавам и не ми е проблем да я платя.
В крайна сметка тя е за тотална реставрация. Има добра база, но пак трябва да се прави на практика всичко, включително купето. Ако човек не се е занимавал с такива коли и няма налични части, както стана с моята, сметката просто не излиза, или излиза посока обичайните за реставрация на соц кола 10000+ лева. Това ако човек иска кола за изложения. Остава и проблема с физическото държане на още един бус.
Аз тая година достатъчно съм реставрирал, мисля при три напълно готови коли да си взема почивка. Евентуално догодина ще оправя ръждите по Нисата и може да пипна нещо по ходовата част. И ще претапицирам предните седалки, че са се издънили.

Като стана дума за двете Ниси, ми се дощя да видя как са изглеждали скоро след като са купени от завода в Оряхово.
Ето как е изглеждала моята през 2009г:

Ето и другата: