Автор Тема: Ниса 522Т 1989 г.  (Прочетена 64179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2017, 16:47:02
Отговор #30

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Момчиле, остави Нисата очукана. Ако можеш стопирай явните ръжди и остави деругите и очуканите части и я остави така.
За мен лично този тип автомобили са в истинската си сила с такъв тип визия.
Лъскачки имаш достатъчно. А и в един момент уморяват с неестествено новото си излъчване.
Видях Баркаса на колегата в Пловдив като бяха с мантата и каскета - хем ме радваше, хем не. Не ми стоеше естествено. Разбира се колата беше много хубаво, но не ме грабна.
Така си мисля и така го виждам, пък ти си знаеш ...

Февруари 03, 2017, 20:45:22
Отговор #31

Неактивен rotamed

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Eee колега браво,аз пуснах линка към обявата тука :D докато се чудех си ме изпреварил, успех  ;)

Февруари 03, 2017, 22:02:17
Отговор #32

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Нисата е супер и най голямата и екстра че не е с Д категория .досега щях да купя две но бяха 10плюс 1 едната беше на 8000км а другата 16000

Февруари 03, 2017, 23:15:32
Отговор #33

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Моята е 9+1 и се води автобус. Дилемата сега е дали да я оставя такава или да я пререгистрирам в лека кола 1+1. Тъй като предишният собственик е изхвърлил всички седалки освен предна дясна, а на мястото на шофьора има седалка от Лада, май клони към пререгистрация. Може ако намеря да сложа няклко сгъваеми седалки отзад, но определено товарното помещение ще ми върши работа повече, отколкото 8 допълнителни седалки.

Февруари 04, 2017, 08:07:33
Отговор #34

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Боби, и на мене не ми се връзва да е идеално лъскава. Ако я пребоядисам, ще бъде с максимално качествени материали, които навремето не ги е имало. Това неминуемо ще доведе до друг дефект. Нисата е с криви ламарини от завода. Цялата е на вълнички. И я спасява единствено гадната матова боя в пастелен тон. Та по-скоро клоня да й оправя където има дупчици, а останалото да позамажа с четчица. Ама накрая като се познавам, ще я разтуря и боядисам цялостно. Засега ще кара и така. Волгата трябва да влезе за ламарини и боя и Нисата ще ми служи за транспорт на железа на песъкоструй и надолу-нагоре. За това съм я купил. До сега бяха мъки като искам да натоваря нещо по-голямо.
Иване, мисля, че най-добре би било да поставиш на твоята поне два реда седалки, да стане 6 или 8 местна. Жалко, че Росен е изхвърлил нейните си седалки. Аз като ходих си бяха там без най-последните. 1+1 понякога е малко. Това значи да не може да качиш семейство или приятели. Дори нещо да си натовариш, нали пак трябват хора да разтоварват. А Нисата, да бъдем честни, си е неудобна за товарене. Тесни и ниски са й вратите. Продават се няколко жука на части, даже и в София. Може от тях да се вземат седалки. Или някакви автобусни. Отзад примерно две двойни. Колегата Жоро с Победата ми каза, че като е имал служебна Ниса товаро-пътническа, са й били сложили седалки от рейс вместо тия смешните столчета. Това 80 и някоя година. Струва ми се разумно първо да идеш до Технотест и да проучиш какви са изискванията.

Февруари 06, 2017, 10:59:31
Отговор #35

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вчера се позанимавах с Нисата. Поставих нови силиконови кабели Тесла за УАЗ. Старите бяха доста опечени. Подобри се осезаемо работата на двигателя.
Смених и старите стопове с нови комплект с уплътнението под тях. Стана, смея да кажа, много добре.
Нов и стар:


Нисата в пълния й блясък  :D


Демонтирах броните. Крепежът беше чудесно ръждясъл, в добавка някой беше навил по три ръждиви гайки една след друга. В резултат скъсах 6 от 6 шпилки.
След заваряване на нови шпилки броните отиват на пясък и прахово боядисване в стандартния сив цвят (някой някога ги е боядисвал червени).
Джантите също отиват на пясък и прахово. Реших да са в стандартния цвят - бледа охра.

Ето няколко снимки от две изхвърлени на вторични Ниси от Стара Загора, които видях преди 4-5 месеца. Случайно попаднах на мястото, вече със сигурност са станали на тигани. Разгледах дали има нещо интересно като за моята Варшава, ама бяха тотално омачкани и нямаше какво смислено да се вземе. Гледах ги жално и се замислих, че всъщност искам да имам Ниса. Е, вече имам.

Пътническа 9+1 места:




Фургон или товаро-пътническа с плъзгаща врата:






 

Февруари 06, 2017, 11:23:19
Отговор #36

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Къде точно се намира това място? Гугъл мапс? Има ли шанс да не са нарязани още?

Февруари 06, 2017, 11:55:34
Отговор #37

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Сплавкомерс. Според колега, там колите до 2-3 седмици ги режат. Аз се занимавам с такива коли от достатъчно време. Нямаше буквално какво да се вземе още тогава. Какво точно ще свалиш, дето да е в по-добро състояние от на твоята кола? Аз така ровех преди 7-8 години из боклуците и съм ходил до някъде си, защото имало Варшава. Е да, разходката си е разходка, ама файдата е никаква.


Февруари 06, 2017, 13:34:56
Отговор #38

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Даже и УАЗ са смачкали. УАЗ не се хвърля! Само се прави.

Февруари 06, 2017, 15:01:42
Отговор #39

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Бяха изхвърлили наведнъж 15-20 УАЗа - 469 и 452. Това, както и Нисите, е била старата техника на някаква държавна институция в Смолянска област. Всичките бяха коя от коя по-скапани - ръждиви, олющени... Мина им времето.
В тоя ред на мисли, през 2016г. голяма партида УАЗки, Татри и всякакви подобни от Пътни строежи - Пловдив бяха изхвърлени и нарязани в Златна панега. И пак като в Стара Загора цените на частите от тях са били доста високи, та накрая са си заминали комплектни.
Който може, да спасява.