Автор Тема: Ниса 522Т 1989 г.  (Прочетена 64245 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 27, 2017, 12:41:48
Отговор #50

Неактивен Маринов

  • Публикации: 10
Здравейте,
Интересува ме как стоят нещата с регистрацията на Нисата понеже се говори че за да се регистрира като пътническа трябва на всички седалки да има колани!!!! А тя няма.  Задните седалки и по-точно вътрешните към салона не биха могли да са с колани защото няма къде да се закрепят> Ка се излиза от ситуацията?

Февруари 27, 2017, 13:14:40
Отговор #51

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Нисата е най-обикновен автомобил, произведен преди да навлязат съвременните норми за безопасност. На стар Москвич или Опел никой не търси задни колани, защото не са монтирани от завода. На още по-старите модели няма и колани и на предната седалка. Пак са си регистрирани. Имам Варшава и Волга М21 - с регистрация и без колани от завода. Нисата също има нова регистрация и същевременно никаква следа от колани. На моята преброиха 6-те сгъваеми седалки, двете отпред и си е все така 7+1 места, колкото си е от завода. Така ли е от завода? Така е. Има ли колани? Колани няма. Няма и да има. Има регистрация, има минат ГТП. Минава си най-спокойно.


Февруари 27, 2017, 18:33:21
Отговор #52

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
На моята уазка също няма заводски колани, когато питах в пункт за ГТП как стои въпроса, ми отговориха, че няма проблем.После питах и в КАТ, отговора беше същия.
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Февруари 27, 2017, 20:44:21
Отговор #53

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Ако само ще се минава КАТ няма проблем с колани и седалки, важен е броят на седалките да отговаря, заварено положение. Но ако ще се прави нова регистрация или пререгистрация чрез Технотест, самите Технотест искат ВСИЧКИ седалки да са обърнати по посока на движение или обратно на движението, но не и настрани, и ВСИЧКИ седалки да са с колани, независимо как са били седалките преди и дали са имало колани. После, казаха, си ги обърни както искаш след регистрацията. Аз в момента подготвям моята Ниса за такава процедура и се съветвам с Технотест.

Февруари 28, 2017, 09:39:37
Отговор #54

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Я пак да се похваля.
Имам си чисто нов оборудван двигател. Чисто нов - немонтиран никога на кола. За първи път виждам такова нещо за ретро кола на живо, хеле пък за Варшава и Ниса. Не се намира под път и над път. И разбрах какъв точно зелен цвят трябва да бъде блока. На Варшавата ми е сребрист обаче. Май тези за резервна част са били със зелен блок. Красиво е това зелено.
Както и да е - голям кеф е да пипнеш старовремски двигател, недокосван от ръката на български майстор, на който целия крепеж си е правилния и още повече идва със стартер, алтернатор и карбуратор. Никакъв ремонт не може да върне качествата на нова машина. Макар че точно поляците не са прочути с качествената си работа. Та преди монтаж бих го препипал.
Като сложим, че имам и чисто нова скоростна кутия, ще си ги карам двете полски машини още години.

Февруари 28, 2017, 09:57:36
Отговор #55

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Лелееее, браво! От къде успя да намериш такова съкровище? Сигурен бях, че хората кътат чисто нови неща, ама цял двигател!
Вероятно обаче за годините престой няма да е излишно преди палене една ревизия, уплътнения и такива неща. Със здраве да го караш!

Февруари 28, 2017, 11:23:07
Отговор #56

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Момчиле, честито! За мен ти си щастливец!

Февруари 28, 2017, 20:15:37
Отговор #57

Неактивен dragon_hifi

  • Публикации: 94
Еййй, браво, супер, направо ме накефи тази вечер, такъв ДВГ е страхотен шанс да го намериш!!!!
Волга 2410, УАЗ 452Д 1977г GSM 0898677185

Март 01, 2017, 12:24:46
Отговор #58

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, и на мен не ми се вярва, че се сдобих с такова нещо. 
Преди палене ще му трябва вероятно отваряне и преглед какво има вътре. Брал съм ядове с чисто нова немонтирана полска глава комплект. Имаше нарочно оставена шлайфпаста в два от водачите и след 10000км загубих цилиндър и последва сваляне и смяна на двата износени тотално водачи.
Реално и двете ми коли с такъв двигател нямат нужда, а и едва ли скоро ще имат от нов. Варшавата е на под 100000км, работи перфектно и като изключим теча от набивката на коляновия вал няма какво да й се прави. Евентуално тая или другата година ще сложа нова набивка и ще я преуплътня.
Нисата също работи супер. Там просто ще махна скапания карбуратор 2105 и ще сложа нещо по-подходящо. Така или иначе остава на газ. Беларуската газова също ще замине и слагам рециклирано вакуумно Ловато, което някога ми беше на Жигулата. Няма драма в това. А и Нисата няма да я карам активно, тя ми е повече като играчка.
Взел съм й чисто нов корпус за въздушния филтър, ще стане красиво.
Ще й сменя скоростната кутия с нова, че ме дразни.
Вчера рових пак по проклетото табло. Оказа се, че се е извадило кабелче от релето за къси светлини. Вече всичко свети.
На първо време този петък планирам да сменям спирачки. Вчера забелязах предателски теч от преден ляв барабан.
После слагам новите колела.

Март 01, 2017, 12:38:55
Отговор #59

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако Нисата е с колектор за двукамерен карбуратор, си намери такъв изправен на мястото на този 2105. Освен ако нямаш точният за модела. Руският по никакъв начин не е по-лош от полският оригинал /който мисля е като на Фиат 125/, само че ще ти трябва такъв за 07 или 03 спецификация, след като хранят Волга, ще се справят и с 300 кубика по-малкият нисов мотор. ДААЗ има и Москвич спецификация за 2140, която също би трябвало да ти свърши работа, там само има малка разлика в системата за празен ход, в сравнение с ВАЗ модификацийте. Не искам да ти давам акъл, но ако ще правиш ДААЗ карбуратор на газ, най-добрият вариант си остава плочка между двата корпуса, дупченето за щуцери си е варварски метод, който категорично не е по-добър от плочката.
« Последна редакция: Март 01, 2017, 12:43:35 от michev »