Автор Тема: Профилактика на делко - Форд  (Прочетена 4888 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 16, 2017, 14:45:37
Прочетена 4888 пъти

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Колеги, може ли някой да даде съвет за профилактика на делко. За първи път ми се налага да го разглобявам и почиствам и не съм сигурен с какво да смажя елентите най-вече на центробежния регулатор. Дали трябва да е с някаква грес или пък с масло. Делкото е за Форд Таунус 20MTS, V6, 2,0 l, 1966. Вижте и снимката, като се извинявам за скапаната покривка! Може ли някой да предложи материал за кече, тъй като старите буквално са запушени? Едното се намира в оста под палеца, а другото е встрани на корпуса (има малка капачка) и смазва една бронзова втулка, в която лагерува оста.


Януари 18, 2017, 08:55:17
Отговор #1

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
- да смажа елементите - (така е, като няма редактиране)

Януари 18, 2017, 19:16:06
Отговор #2

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Само с масълце. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 19, 2017, 08:04:47
Отговор #3

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Благодаря! И аз си мислех така, но не бях сигурен. След като разглобих делкото, видях, че вътре имаше образуван много тънък полуизсъхнал филм от масло и никакви следи от грес. Но делкото все пак е на 50 години.  ;) Грес се слага явно само на гърбиците на оста. Нея обикновено я има в комплекта с чукчето и наковалнята. Някаква идея за кече?

Януари 19, 2017, 09:27:26
Отговор #4

Неактивен S15

  • Публикации: 843
     Центробежният регулатор, както подсказва името му, създава добри условия да разхвърля цялата смазка по капачката на делкото. Добре е каквото слагаш да издържа на
висока температура за да не се втечни и после разлети навсякъде. Има греси устойчиви на температура и нетечливи.

Януари 19, 2017, 11:02:56
Отговор #5

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
А, сега де! Това е второ мнение - с грес! Допускам, че също е възможно, най-малкото с високотемпературна грес, но дали няма да събира прах? Старите дистрибутори имат няколко системи за смазване - в моя случай има 2 кечета, които периодично могат да се прикапват с масълце (по-горе ги описах). Има и още нещо интересно: оста в горната си част на нивото на горния лагер (бронзова втулка) има спираловиден канал, подобен на резба, който отвежда евентуално излишното масло надолу към картера. Така че конструктивно, ако случайно попадне по-голямо количество масло, то бива отвеждано обратно надолу, което от своя страна предпазва центробежният регулатор да не облива горната част на делкото с електрическите контакти. И сега малко съм раздвоен...

Януари 19, 2017, 11:50:23
Отговор #6

Неактивен angelple75

  • Публикации: 57
Благодаря! И аз си мислех така, но не бях сигурен. След като разглобих делкото, видях, че вътре имаше образуван много тънък полуизсъхнал филм от масло и никакви следи от грес. Но делкото все пак е на 50 години.  ;) Грес се слага явно само на гърбиците на оста. Нея обикновено я има в комплекта с чукчето и наковалнята. Някаква идея за кече?
Напиши в гугъл ,,вълнено или техническо кече,,и разгледай и прецени да ли става за твоето делко

Януари 19, 2017, 12:07:10
Отговор #7

Неактивен S15

  • Публикации: 843
       Да това с прахта е така но е неизбежно. Вероятно обаче делкото е защитено от външна прах и остава само това което се трупа от нормалното износване. А греста е подходяща
само за чукчетата на регулатора иначе оста се маже от масло. Особено ако имаш и система за отвеждане на излишното масло то там не е добра идея да има грес. Може да се запуши.
       Е аз си говоря но зависи от конструкцията а това трябва да се разгледа.

       При моето делко центробежния регулатор беше покрит с нещо като сапун. Ронеше се с нокът и беше мазно. Ето това кафявото което прилича на ръжда:


Януари 19, 2017, 13:21:31
Отговор #8

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
И при мен беше същото, но е от маслото, което се стича по оста от горното кече. На моята снимка вече е изчистено. При мен горната част на оста, където се слагат палецът и кечето под него,  всъщност е една букса, хваната вътрешно с фина зегерка и нанизана върху оста. Долният й край стига до центробежния регулатор и го смазва перманентно. Мисля, че и при теб е така, вижда се в средата чиста окръжност от края на буксата. След дългогодишна работа това масълце леко прегаря и образува този "ръждив" филм. Аз го почистих с бензин и затова е лъскаво.

За кечето ще видя естествено в интернет, но ми искаше, някой който има практически опит, да даде добър съвет. Решил съм осигуря качествено мазане на оста. Аз и преди редовно съм слгала масълце, но сега открих, че старите кечета са спечени и не пускат нищо. Слава богу не открих някакво значително износване, мисля в рамките на нормалното...

Януари 19, 2017, 15:18:09
Отговор #9

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Ето тук може да разгледаш моето делко:    http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8245.140.html

      Това в средата чистото е от затягащата гайка. При мен няма смазване на горната половина. Сложили са семеринг на оста и така маслото маже само половината, където са лагерите.
Явно конструктивният подход е различен.

      Аз направих тестове с 4-5 различни смазки - спирачна грес червена, спирачна с медни частици, силиконова и литиева. Сложих ги на ламарина и я нагрях.
Някои протекоха а други не. В крайна сметка използвах червената която се нанася при рециклиране на спирачки (при контакт със спирачна течност)
     
      Това е експеримент - може и да не е най-подходящото но смятам да отворя по някое време и ако не ми хареса ще сменя смазката.